Prvi Race for the Galaxy online turnir - ZAVRŠENO

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la mado »

Odigrana je zadnja borba u početnim skupinama. Čekamo još finalni okršaj, proglašenje pobjednika spametan

Slažem se da u igri ima utjecaj sreće, ali treba znati mitigirati tu sreću. Uzmimo 2 suprotna primjera. 1 igrač nefinalist je u 11 igara pobijedio samo 1 (winrate 9%). Da u igri dominira sreća, pa posrećilo bi mu se više puta od tih 1x sopak
A recimo finalist Vorpain je odigrao 23 igre do sada i izgubio samo u 4 (winrate 83%), a Gordan na 30 igara izgubio samo 8 (winrate 73%).
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Link
Link
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 90
Pridružen/a: 03 lip 2013, 17:05
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 65 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la Link »

Slažem se sa dečkima, treba povećati broj partija, jer teško da će bas na svim mečevima imati sreću.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la Gordan »

Ne kužim taj argument o validnijm taktikama. Po meni, jedina validna taktika je izvući optimum iz karata koje imaš. Ako je to military, onda je to military. I pobjedit ćeš protiv neoptimalne consume-produce taktike. Istina je da ima više različitih smjerova za konzumiranje, nego za military pa se stoga i češće igra na taj način. Međutim, forsirat consume ako u rukama imaš dobar setup za military nema smisla.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post:
kockica
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
the_priest
Reactions:
Postovi: 117
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:18
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la the_priest »

Mozda i nije argument mozda je samo osobni dojam
Na mojih odigranih 700+ partija i po meni solidnim winrateom
Vjerojatno imas vise jer imas i bolji score od mene
No po mojem osobnom dojmu iz tih 700+ partija primjecujem da pobjedujem u velikoj vecini kad se forsam igrati nesto sto mi ne pase ... kad igram cisto po nekom osjecaju pobjedujem barem 30% manje - a kad igram onako relaksirano jer mi se nesto svida... well tu se pobjeduje samo ako igram protiv nekoga tko je tek u prvih stotinjak partija.

Nadalje itekako se slazem sa tvojim navedenim AKO primjerima - odlican je to primjer zdravog razuma
No opet to sto recimo ja imam povoljan military ne znaci da ce mi karte koje izlaze nastaviti taj trend da dovoljno brzo unistim povoljni consume mog protivnika - btw nemam pojma sto moj protivnik ima kao sto on ne zna sto ja imam...
I sad se vracam na ono ali znam da ce forsanje necega validnijega pobjediti vecinu svega ostaloga :thumbs
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la fpol »

the_priest je napisao/la: 24 tra 2020, 14:41 Mozda i nije argument mozda je samo osobni dojam
Na mojih odigranih 700+ partija i po meni solidnim winrateom
Vjerojatno imas vise jer imas i bolji score od mene
No po mojem osobnom dojmu iz tih 700+ partija primjecujem da pobjedujem u velikoj vecini kad se forsam igrati nesto sto mi ne pase ... kad igram cisto po nekom osjecaju pobjedujem barem 30% manje - a kad igram onako relaksirano jer mi se nesto svida... well tu se pobjeduje samo ako igram protiv nekoga tko je tek u prvih stotinjak partija.
To nije nista cudno. Magic je istrazivao razlicite tipove igraca i otprilike su otkrili to sto si napisao. Ovisno o osobi imas vecu ili manju zelju za pobjedom. Ono sto ti kazes da igras po osjecaju znaci da igras strategiju koja se tebi najvise svida, a ne da igras optimalnu strategiju za pobjedu sa kartama koje imas. Igracima koji imaju vecu zelju za pobjedom ce se najvise igrati optimalna strategija jer vece zadovoljstvo dobivaju iz pobjede nego iz toga da odigraju nesto sto je recimo "fora", kao npr. maksimalni broj 6 cost developmenta.
the_priest je napisao/la: 24 tra 2020, 14:41 Nadalje itekako se slazem sa tvojim navedenim AKO primjerima - odlican je to primjer zdravog razuma
No opet to sto recimo ja imam povoljan military ne znaci da ce mi karte koje izlaze nastaviti taj trend da dovoljno brzo unistim povoljni consume mog protivnika - btw nemam pojma sto moj protivnik ima kao sto on ne zna sto ja imam...
I sad se vracam na ono ali znam da ce forsanje necega validnijega pobjediti vecinu svega ostaloga :thumbs
Naravno da nemas sve informacije i da ima srece, zato se i prica o tome na koliko pobjeda bi igrali. Za pobjede je cilj maksimizirati sanse u svakoj partiji a ne doci na 100% pobjeda, to naravno nije nemoguce.

Kao sto je bilo i receno, nije validnije igrati consume nego military, ali military je recimo jedan put do pobjede, a u consume igri ih ima vise. Ali to ne znaci da igras dvije ili tri consume opcije odjednom. Naravno da se razne opcije preklapaju, ali i ako igras military imas production i consume karata koje idu u tu strategiju i mozes profitirati od protivnikovih produce akcija i slicno.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la Gordan »

Možda je stvar u tome da ja nemam neku igru "koja mi paše". Meni paše pobjeda, sasvim mi je svejedno jel to preko military taktike, diversified economy, smeđih planeta, alien comboa, galactic federation / development taktike; jel maksimizirana varijanta s 50+ bodova ili "bio sam brži od tebe" varijanta pobjede 25:22... Činjenica da ova igra dopušta toliko različitih puteva do pobjede je razlog zašto mi spada u osobni top 10 (a vjerojatno i top 3).
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la fpol »

Aha, krivo sam te skuzio, mislis da najvise pobjedujes ako forsiras taktike koje su jace od drugih. Ah ne znam, nisam imao takav dojam, a i po stvarima koje sam citao nisam nasao da su ljudi vecinski zakljucili da je nesto jace od drugog, ali moguce da nisam dosta igrao i trazio.
vorpain
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 08 tra 2020, 13:55
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la vorpain »

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru vorpain za post:
mado
vorpain
Reactions:
Postovi: 5
Pridružen/a: 08 tra 2020, 13:55
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la vorpain »

Moj score board
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la fpol »

Čestitam 🙂 🥳
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”