Prvi Race for the Galaxy online turnir - ZAVRŠENO

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la mado »

_Kex_ je napisao/la: 04 tra 2020, 21:13 ja imam premium BGA acc tak da mogu slozit turnir za RfTG koji je invite only
tak da kad se dogovorimo ko sve igra i koji je format turnira samo popikamo ekipu, a sustav onda dalje vodi sve sam :)
Ovo nisam znao, a isto sam Premium član od nedavno. Budemo onda tako napravili :thumbs

Valsim je napisao/la: 04 tra 2020, 21:17 Ispravimo nepravdu za Šimu, inicijativa organizatoru da kreira javni poziv i na Faceu :thumbs .
Nisam ja kriv što Šime nije pravi gejmer i ne gleda naš forum :bleh
Link
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 90
Pridružen/a: 03 lip 2013, 17:05
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 65 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la Link »

Ja se prijavljujem za turnir. igrat ću preko arene, to mi izgleda jednostavnije. :)
Nadam se da će biti dovoljno ljudi :)
Slavica
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 458
Pridružen/a: 18 srp 2012, 22:25
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 137 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la Slavica »

Woo hoo. Ovo će biti jako zabavno. Samo kad budeš klikao parametre turnira nemoj staviti da se igra Turn based. To nije takva igra... Onda će fpol odigrati svoj potez u 23 sata, a ja svoj ujutro npr 😁

Nego možda partije u realtime slow speed. Ne znam uopće kakve parametre nudi, nisam nikad isprobala. Ali igrala sam neki Stone age turnir Turn Based... Bilo mi bezveze, zaboravim kaj sam mislila dok se protivnik odluči.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Slavica za post:
mado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la mado »

Definitivno ne turn based. Bit će real-time svakako. Igra je brza, kratka, svi bi morali moći završiti jedno igranje u pol sata ili oko toga. Stavit ću 60 minuta limita. Budem proučio sve opcije i posložio što fleksibilnije.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la Gordan »

Ma kakvih 60 min, šta ti je? Partija online traje valjda oko 12 min i toga se treba držat. Da citiram prijatelja: igra se zove Race for the Galaxy, ne Leisurely stroll through the Galaxy :D

Ima fast speed - 45 s po potezu + pool od 2:15, normal speed 1:12 po potezu (max 4 min), sve preko toga je previše.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la Stips »

Prijavljujem se!
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la mado »

Gordan je napisao/la: 05 tra 2020, 12:44 Ma kakvih 60 min, šta ti je? Partija online traje valjda oko 12 min i toga se treba držat. Da citiram prijatelja: igra se zove Race for the Galaxy, ne Leisurely stroll through the Galaxy :D

Ima fast speed - 45 s po potezu + pool od 2:15, normal speed 1:12 po potezu (max 4 min), sve preko toga je previše.
A znam da je igra brza. Digitalno se može odigrat za 10-15 minuta. Al moramo biti fleksibilni. Ljudi imaju žene, djece, kuhaju ručak usput. Bit će Moderately Running through the Galaxy :)
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la Gordan »

Ne, ne moramo. Naprotiv upravo to što predlažeš je problematično. Ako partija traje pola sata ili sat vremena - kako je to efikasnije od toga da traje 12 minuta?? Fleksibilnost se dobije tako da pustiš ljudima dovoljno vremena da odigraju svoje mečeve. I guess what, lakše ćemo nać 12 minuta, nego 60. :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Slavica
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 458
Pridružen/a: 18 srp 2012, 22:25
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 137 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la Slavica »

Meni je normal speed sasvim ok, s fast speed mi je na knap vrijeme. S time da sam ja na Areni strong player, nekad sam bila bolja, al ne igram baš previše zadnjih godina.

Ali ne znam kakvi su drugi igrači i nećemo biti naciji. Možda netko nema iskustvo sa sučeljem i slično. Ako se igra na slow ne znači da će svi namjerno igrati slow, ali mislim da se treba biti tolerantan. I dalje će većina partija završiti u normalnom vremenu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Slavica za post:
miljenko
Avatar
_Kex_
Reactions:
Postovi: 51
Pridružen/a: 19 ruj 2019, 12:30
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la _Kex_ »

Slavica je napisao/la: 05 tra 2020, 10:38 Woo hoo. Ovo će biti jako zabavno. Samo kad budeš klikao parametre turnira nemoj staviti da se igra Turn based. To nije takva igra... Onda će fpol odigrati svoj potez u 23 sata, a ja svoj ujutro npr 😁

Nego možda partije u realtime slow speed. Ne znam uopće kakve parametre nudi, nisam nikad isprobala. Ali igrala sam neki Stone age turnir Turn Based... Bilo mi bezveze, zaboravim kaj sam mislila dok se protivnik odluči.
turn based turniri su sasvim ok :) pogotovo za 2 igraca
zapravo sve turnire koje sam ikad igrao su bili turn based. mozes stavit i maximalno trajanje turnira, tipa 7 dana po igracu, pa je opet partija gotova za 10min samo da se ta dva igraca nadju u isto vrijeme onlajn :) sa dva igraca to nije tesko iskombinirati, pogotovo kad se znamo svi. ako igras stone age sa 4 igraca a odsvud su...e to moze potrajat :)

nisam nikad igral (niti kreiral) rela-time turnir pa nisam siguran kak je on restriktivan sa samim pocetkom igre. dal moras bit u nekom trenu spreman i ak ode vrijeme - đaba si krečio ili se čeka da se oba playera pojave pa onda krene...neam pojma
ak neko zna nek objasni :)
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”