Prvi Twilight Struggle online turnir

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la Valsim »

Mislim da sam zadnjom partijom nadmašio i Slavicu koja je išla s Amerima igrati rat, a Flower Power je u igri. I onda u final scoringu izgubi s bodom razlike.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Slavica
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 458
Pridružen/a: 18 srp 2012, 22:25
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 137 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la Slavica »

Vintijakna- Slavica 1:2


1. Vintijakna USSR - Slavica USA; USSR victory, Final scoring (1)
2. Vintijakna USA - Slavica USSR; USSR victory, Turn 3 - Victory Point Track 27
3. Vintijakna USSR - Slavica USA (bid 2:2) ; USA victory, Turn 9, Wargames (3)

Jako mi je ovo bilo napeto. U prvoj partiji bila ljuta na sebe jer sam u 9.krugu igrala Iran Iraq war (uspjeh mi je bio samo na 5 i 6) dok je Flower power bio u igri. Imala sam nekoliko ratova i Ask not u ruci. Ionako sam idući krug igrala Ask not... Ali tješim se da sam discardala jednu kartu više, možda i zadnji krug drugačije izgledao i ne bi opet završilo s jednim bodom za mene. Uglavnom, jako napeta partija.

2.je bila brzo gotova, standardno SSSR forsanje.

3.bila isto super napeta. Vintijakna igrao u headline-u Salt negotiations i digao defcon na 5 baš kad ja imala Wargames u ruci. Uzeo Muslim revolution iz discarda i s 4 opsa išao raditi realinment u Francuskoj. Time je dobio kontrolu Europe. I sad, ja mislim, ima Europe scoring (nije imao). I očajnički se pokušavam vratiti u Europu. Coup u Italiji, pa natezanje simo tamo, a usput kako spustiti defcon na 2??? Srećom imala sam svoje jake karte u ruci. A Vintijakna uglavnom moje... Na kraju sam morala odigrati Iranian Hostage crisis za zadnji coupe u Argentini kad se situacija u Europi dovela do neprijeteće. I onda sam strepila pak hoće li odnekud izvuć terorizam i discardat mi Wargames. Uglavnom, da mi sve to nije uspjelo, vjerojatno bi Vintijakna pobijedio na Final scoringu. Phju...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Slavica za post (ukupno 5):
ValsimmiljenkomargeVintijaknamado
Avatar
Vintijakna
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 04 sij 2019, 20:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 92 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la Vintijakna »

Popizdio sam u toj zadnjoj partiji :( .... To bi mi bio prvi "Europe Scoring" victory; bas sam se veselio tome...

Kolko se u vasoj praksi dogadja pobjeda Europom?
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la miljenko »

Vintijakna je napisao/la: 03 svi 2020, 00:32 Kolko se u vasoj praksi dogadja pobjeda Europom?
U mojem iskustvu jaaako je teško dobiti na Europu. Jednom mi uspjelo u nekih 40tak partija koliko imam ispod pojasa. I to mi je uspjelo, ako se ne varam, tako da sam odigrao Chernobyl kartu i nakon toga samo trpao :D ...
Slavica
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 458
Pridružen/a: 18 srp 2012, 22:25
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 137 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la Slavica »

Kaj je najbolje, ja sam igrala headline Chernobil i izabrala Bliski Istok :facepalm :nee
Nije mi bilo na kraj pameti da će Vintijakna ići tako suludo na Europu 😁 i gledam izvukao Muslim revolution iz discarda :sokiran 🤪, još se grizem kaj nisam igrala onu kartu kaj to blokira (ne znam kak se zove), a gledam mu headline...
Kad ono... Ide on s tim na realignement u Francuskoj.
Ja mislim da bi nam se Marge smijao, kolko smo neiskusni rofl
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la marge »

ne volim baš puno po evropi rovariti, uvijek mi bude nekaj drugo privlačnije, ali imam nekoliko partija koje mogu povezati s tim..
uglavnom ostvarih i pobjedu i poraz na taj način (bodovanje kompletne kontrole evrope)..
a zanimljivost je da također imam upisanu i pobjedu kad je protivnik imal kompletnu kontrolu evrope, ali za vrijeme dok je čekal da se pojavi ta karta, ja nekako dogurah do 20 bodova..
i još jedna zanimljivost da sam jednom unatoč kompletnoj kontroli evrope uspio izgubiti jer sam srušil defon na 1..
eto, jedva čekam da završi ovaj prvo onlajn TS turnir pa da započnemo s drugim..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 2):
madomiljenko
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la stoka »

jel se ja mogu samo prijavit za sudjelovanje il moram proć kvalifikacije kroz drugu ligu jug?
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la marge »

@stoka primamo te bez kvalifikacija, kak to već i inače ide, ima tko jamči za tebe
@Slavica kakvo je stanje, jel ima šanse da se ovo prvo izdanje TS turnira odigra do kraja?
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
stoka
Slavica
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 458
Pridružen/a: 18 srp 2012, 22:25
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 137 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la Slavica »

Ček, jel ja to igram sama protiv sebe već 3 tjedna a da nisam svjesna? 🙄
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la marge »

ovo se trenutno igra, jel?
Slavica - Bolindus
fpol - Vitijakna
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”