Prvi Twilight Struggle online turnir

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la miljenko »

Fpol 0 : 2 miljenko

1. miljenko USA - fpol USSR; USA Victory, Final Scoring - 5 bodova
2. miljenko USSR - fpol USA; USSR Victory, Turn 8 - Victory Point Track 21

Jako dobre partije, fpol me opako namučio ;) ... I imamo sam stvarno dosta sreće u nekim stvarima - u prvoj partiji Chernobyl mi spasio Europu i vratio mi dominaciju pred finalni scoring a u istoj rundi mi i Iran- Iraq war donio dominaciju i na bliskom istoku. Dok me druga partija baš usrećila s OPEC-om u idealnom trenutku, da bi nakon toga bod koji mi falio za pobjedu dobio na India - Pakistan War; da nije bilo tako, tko zna kako bi završilo :/ , s obzirom da su mi ostale karte u ruci bile za rasplakati se :?
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la miljenko »

marge je napisao/la: 03 tra 2020, 07:49 uf, malo nam sporo ovo ide, 15 dana prošlo, a nismo ni na pol
Jebiga stari, trebao si izgubiti koju partiju pa bi više partija igrao :bleh .

A takav je format turnira jer ja prvi nemrem brže, radim sad 12 satne šihte i nemam kad više partija igrati... Ja sam čak i jako zadovoljan kako napredujemo :kava . Računao sam da ću morati ganjati ljude da odigraju... Stvarno ste svi super što se rokova tiče :ljubav
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la fpol »

Prije ovog turnira odigrao sam mislim 5 partija, dvije nismo niti dovršili, a i to je razvučeno kroz valjda 7 godina. Odigrao sam jos jedno toliko protiv kompjutora, ali to stvarno nije niti pravi dozivljaj, a kamoli izazov. Kroz to sam naucio neke osnovne stvari, kao npr. nemoj kao Rus ići u Japan i slično i imao sam solidan osjecaj toka igre i mogučcnosti decka karata.

Vjerojatno baš zbog tog neiskustva prve tri partije protiv Slavice i prva partija protiv Made mi nisu ostale posebno u sječanju. Odnosno nisam zapamtio neke posebne prelomne trenutke ili događaje iz njih. Moguće da sam upravo u te četiri partije imao puno više sreće, samo je nisam zamjetio, odnosno nisam prepoznao trenutke kada me sreća poslužila.

Malo sam bolje zapamtio drugu partiju protiv Made. Krenulo mi je dobro, uzeo sam West Germany i imao domination u Aziji. Ne sjecam se tocno kako, ali dobrim potezima Mado je uspio odigrati Azija i South-East Azija scoring tako da sam ja kao Rus dobio samo 1 bod iako se sjecam da sam ocekivao puno više. Mado je pametnim igranjem vrlo dobro izdržao početni pritisak i od polovice igre na dalje je polako ali sigurno smanjivao razliku i prešao u vodstvo. Moguće da bi na kraju uspio i izvuči pobjedu, ali wargames u 8. krugu je završio. Ono što sam u drugoj polovini ove partije počeo zamječivati je da me nikako nije išla kocka, imao sam više pokušaja za realigment sa mojom prednošću koji su redovito završavali neuspješno.

U trećoj partiji se moja sreća na kocki nastavila kako je i završila u prethodnoj. Prvi coup u Iran uspješan 5 na kocki, Mado sa US odmah coup sa 6 na kocki, moj drugi coup na Iran neuspješan. Kasnije u krugu je i mid east scoring, a US uzima i pakistan. Turn 2 imam plan, coup na Iran, pa Indo-pakistan war za uzeti i pakistan. Coup ponovno neuspjesan, war nisam ni probao, a u tom krugu je odigran i Asia scoring. Nakon dva kruga nema nikakvog pritiska na bodove od strane Rusa i tu sam vec lagano shvatio da je gotovo. U trecem krugu sam uspio coup u Iranu i indo-pakistan war uzima pakistan, ali jednostavno sve je bilo krug prekasno. Nisam nista posebno zapamtio do kraja partije, ali nisam nikada imao pravu sansu i konstatno sam imao osjecaj da mi nejde na kocki.

Nema veze, krenuo sam optimisticno u nove partije protiv Miljenka, čvrsto vjerujući ca će se sreća okrenuti. U trećem krugu, nakon neuspješnog brush war eventa s moje strane, iako ja nisam ništa rekao, Miljenko je prokomentirao da me baš nejde kocka :). I dalje sam bio relativno optimističan i sreća se barem donekle vratila, negdje u 8 krugu kada Miljenko dva puta nije uspio proći quagmire event i bio je primoran odbaciti neke dobre karte. U trečem krugu sam dobio europe i asia scoring. U europi sam bio na +5 bodova, a u aziji na -6. Karte u ruci su mi bile relativno loše i zaključio sam da bi bilo dobro riješiti jedan scoring u headline fazi. Logicno je odigrati europe, jer je gotovo nemoguće dobiti više bodova, a u Aziji imam šanse nešto još izvući prije bodovanja. Još nije bila odigrana defectors karta i razmišljao sam da li će ju možda odigrati. Odlučio sam se riskirati i odigrati Europe, Miljenko je odigrao defectors, a kasnije sam svejedno izgubio 6 bodova na Aziji. Da sam odigrao obrnuto to bi bilo 11 bodova razlike i vjerojatno bi igra drugačije završila, jedna od mnogih mojih grešaka u svim partijama.

Druga igra protiv Miljenka je započela sa moja vjerojatno najgora dva, tri kruga koja ću ikada odigrati. Nisu to bile ogromne pogreške, ali praktički svaki moj potez je bio lagano krivi, što je kulminiralo jednom od najvećih gluposti, ali neću o tome ovdje da se ne sramotim :D. Ne znam koliko je Miljenko to mogao primjetiti s obzirom da nije znao moje karte u naprijed ali ja sam primjetio i već sam znao da su mi šanse minimalne. Nakon 3 kruga sam se bolje koncetrirao, ali steta je već bila napravljena, pogotovo sa mojom srećom, 1 od 5 ili 6 pokušaja na space race je bio uspješan, realigmenti u kojima sam imao prednost su uredno propadali itd, a završilo je u skladu, Miljenkovim uspješnim bacanjem kocke za indo-pakistani war.

Ne želim umanjiti Miljenkov ili Madin uspjeh i njihovu dobru igru, mislim da su njihove pobjede potpuno zaslužene i da su odigrali bolje. Još uvijek vjerujem da se sreća otprilike raspodjeli, ali jednostavno nisu sve situacije jednako bitne. Tijekom partije bude barem dva tri puta kada bacas kockicu samo da bi dobio military points, coup na neku relativno nebitnu zemlju ili slicno, a nekada je od presudne važnosti, vjerojatnosti su na tvojoj strani, a kockica te iznevjeri. Moram priznati da je zbog toga moje mišljenje o igri ipak malo palo. Možda sreća ne odlućuje pobjednika, ali ipak može ostaviti loš osječaj.
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post (ukupno 2):
miljenkomado
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la Stips »

Će bit još koja iteracija ovog turnira?
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la miljenko »

Stipsonov je napisao/la: 05 tra 2020, 14:23 Će bit još koja iteracija ovog turnira?
U naslovu je prvi turnir ;)

Ako bude interesa, ne vidim razloga da ne postane tradicionalni :ljubav
Ovi su korisnici zahvalili autoru miljenko za post (ukupno 3):
Stipsmargemado
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la Valsim »

Valsim 2 : 1 Vintjakna

1. Valsim USSR - Vintjakna USA; USSR Victory, Turn 10 - Victory final scoring (37)
2. Valsim USA - Vintjakna USSR; USSR Victory, Turn 10 - Wargames (9)
3. Valsim USSR (bid 2:2 za USSR) - Vintjakna USA; USSR Victory, Turn 10 - Victory final scoring (27)

Uf i to je iza nas. Bogme smo se pošteno namučili u odlučivanju pobjednika igre. Oboje nam je bolje ležala igra s USSRom, kao što možete vidjeti iz priloženog. U zadnjoj partiji na bidu smo obojica uložili 2 influenca i na kraju je komp random izabrao mene.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
miljenkoVintijakna
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la mado »

Valsim 2 : 0 mado
1. Valsim USSR - mado USA; USSR victory, Turn 4, 20VP
2. Valsim USA - mado USSR; USA victory, Turn9, wargames!


1. Mislav je odlično igrao, ja radio greške. Gubio sam s 13 VP (već na 10 moraš igrati kao da si na Red Alert) i bio pohlepan, kao budem skupio 8 VP na Africi i 2 na Special Relashionship, zanemarivao Aziju. I jok, Mislav skorao Aziju s 7 VP :bravo 13 + 7 = 20 :facepalm :nee

2. glupa igrica na sreću sbatine
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la Valsim »

To me zbilja iznenadilo, mislio sam da nemaš scoring ni Afrike niti Europe kad ih ne igraš odmah. Mene je kopkalo dal da ti igram u headlineu We Will Bury You. Ne daj Bože da imaš Duck and Cover, ili UN Intervention. Rekoh čuvati ću to za kraj.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la mado »

Danas smo naučili da kad gubiš s 13 VP u TSu, to je ubermega red alert i svaki bod ti je bitan, i stalno gledaš da nigdje skoring ne izsnosi 7+ VP :facepalm A ne biti pohlepan i igrati riskantno.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Prvi Twilight Struggle online turnir

Post Postao/la Valsim »

Meni se lampica počne paliti kad protivnik povede s 3-4 boda :D .
Pa ono, ponekad nije loše riskirati, jer nikad se ne zna ima li ili nema protivnik išta od scoring karata u rukama. Može se pretpostaviti, ali nikada se ne zna sa sigurnošću.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”