Essen 2019

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Essen 2019

Post Postao/la sadistiko »

Hvala.
Moj auto je već jučer bio pretrpan :-)

slika
slika
Dalegard
Reactions:
Postovi: 37
Pridružen/a: 31 kol 2019, 05:40
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Essen 2019

Post Postao/la Dalegard »

Tko ne ide u Essen na Twitchu može gledati BGG stream.
Danas se već povremeno uključuju, a sutra kreće opsežan program svaki dan od 10:00 sve do nedjelje.
Program streama za svaki dan ovdje.
Zadnja izmjena: Dalegard, dana/u 25 lis 2019, 19:10, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Dalegard za post:
priroda15
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Essen 2019

Post Postao/la sadistiko »

slika

Svi koji kupe nešto za €50+ dobivaju Balkan Secret (Adult's only) i imamo hrpu upita gdje obavljamo to :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 4):
Bojan1983priroda15dadodlakar
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Essen 2019

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 25 lis 2019, 07:35 slika

Svi koji kupe nešto za €50+ dobivaju Balkan Secret (Adult's only) i imamo hrpu upita gdje obavljamo to :D
Pa valjda iza ovog bijelog panela! rofl
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Essen 2019

Post Postao/la sadistiko »

krivo sam napisao

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
miljenko
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Essen 2019

Post Postao/la Deni »

Evo, nakon svog prvog Essen Spiela mogu reci da je sajam ok za posjetiti, bez obzira idete li po igre ili samo igrati, ali nije nista spektakularno.

U dva dana sam odigrao 6,7 igara ukljucujuci Cooper island, glen more II i newdale.

Cijene su onak, ok... ako ne lovite najnovije da se na standovima nac super dealova. igre znaju bit i po 10-20€ ili bundleovi po snizenim cijenama.

npr western legends i treasure island su se prodavali zajedno za 80€

ja sam si uzeo Lincolna za 20€, Francis Drakea za 25 i Pagodu za 5...

cijene hrane i pica su ok. svakako vise nego kod nas, ali nike strasno. uostalom, mozes i svoju hranu unijeti ako bas zelis.

guzva. ima guzve, ali nije strasno, cak ni subota nije bila nepodnosljiva. definitivno sam ocekivao veci kaos, klaustrofobiju i vrucinu. kad ti dosadi hodat, sjednes i igras.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 7):
Shichdadogrofdlakarpriroda15dendarii42Stips
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Essen 2019

Post Postao/la dado »

@Deni vidim da si igrao Marco Polo 2, Nova Luna i Colors of Paris.
Može prvi dojmovi na sve 3? :D
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Essen 2019

Post Postao/la Deni »

yes, of course. MP2 se skroz bacio na putovanje, koje je vazan dio igre, puno vise se putuje i lakse je putovati, jer imaju tri mjesta za micanje.

najvise me iznenadilo sto nema fiksnih resursa, nego se mijenjaju svaku rundu, tako da je tesko planirati iste.

bacen je naglasak na novi resurs (nekakvi dijamant) koji se koristi na razlicite nacine, medju ostalim i za prodaju u zamjenu za resurse, ali i kao zamjena za novac ili deve

sve u svemu, ja igru necu nabavljati, jer mi je preslicna originalu kojeg obozavam. nitko nece ostati razocaran, a tko nije igrao prvog, igra ce mu bit odlicna. prakticki ista igra s izmijenjenim mehanikama.

Nova Luna - nije me pretjerano odusevila, ali mislim da ima potencijala. ugl, kretanje je kao u patchworku, a svatko za sebe radi grid prikupljenih tajli. svaka tajla ima boju i odredjene patterne koje treba sloziti uz pomoc drugih tajli. tko prvi slozi 12 paterna - pobjednik.
igrali smo nekih 15ak min u dva igraca jednu partiju.
glavni problem mi je bio upratiti sve opcije na mom gridu s obzirom da se tajle povlace dosta brzo, a svakom novom tajlom otvara se sve vise opcija i poslijedicno razmisljanja

Colors of Paris (Old Masters je pisalo na kutiji) mi se svidjela najvise od ove tri igre. Podsjeca me na Fresco, ali jednostavnija je i ima moment "najbrzi igrac pobjedjuje". Zgodan moment je pokretno kolo koje mijenja dostupne akcije za meeple, odnosno blokira neke akcije u iducem krugu pa ima malo i planiranja. Postoje i uloge kojom svaki igrac dobije neki power, ali s njima nismo igrali
Svakako preporuka za ljubitelje abstraktnih igara potpomognute worker placement mehanikom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 4):
Stipsdadokockicapriroda15
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Essen 2019

Post Postao/la Stips »

Deni je napisao/la: 28 lis 2019, 22:29 svatko za sebe radi grid prikupljenih tajli. svaka tajla ima boju i odredjene patterne koje treba sloziti uz pomoc drugih tajli.
Nevezano za temu, ali super riječ.
Mi doma govorimo tajl/tajlovi, ali da: tajla/tajle, skroz je u duhu jezika. Svakako bolje nego pločice, meni :)
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Essen 2019

Post Postao/la dado »

Deni je napisao/la: 28 lis 2019, 22:29 bacen je naglasak na novi resurs (nekakvi dijamant)
Žad. :D
Deni je napisao/la: 28 lis 2019, 22:29 prakticki ista igra s izmijenjenim mehanikama.
Da, to sam si i mislio, da je više MP 1.5, a ne nešto novo.
Deni je napisao/la: 28 lis 2019, 22:29 Nova Luna - nije me pretjerano odusevila
Uh, ja se baš nabrijao na ovo zbog Patchworka, izgleda da moram još malo istražiti recenzije.
Deni je napisao/la: 28 lis 2019, 22:29 Colors of Paris
Svakako preporuka za ljubitelje abstraktnih igara potpomognute worker placement mehanikom.
Znači ovo se nabavlja. :D

Thanks. :thumbs
slika
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”