Festival igračaka - Ivanić grad

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Festival igračaka - Ivanić grad

Post Postao/la grof »

Ove godine udruga nastupa ina Festivalu igračaka u Ivanić Gradu, 8. travnja.

U tu svrhu tražimo dva volontera: prijevoz i prehrana plaćeni, dobiju dvije igre Vaults + Kharnage.

Zainteresirani javite se direktno u PP Nikoli (nick: grentzer)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Festival igračaka - Ivanić grad

Post Postao/la mljeko »

Ja sam bio u subotu.

Divan sunčan dan, zgodno mjestašce s kul crkvom okruženom lijepim perivojem. Festival se odvijao pokraj zgrade Naftalana (zelena površina). Izlagači su bili u velikom šatoru, a van njega se moglo skakati na napuhancima, jahati ponije te gađati lukom i strijelom.

Unutra je bilo raznolikih izlagača, nekih bezveznih (meni naravno), nekih tak-tak i nekih baš kul. Vrijedi istaknuti štand s drvenim logičkim slagalicama, čovječem ne ljuti se, mastermindom i sličnim. Zatim štand brickbybricka s drvenim ciglicama od kojih se mogu gradit dvorci i slično. Neki čika koji izrađuje kul drvene mačeve, lukove i strijele te klasične drvene igračke. Meni su se posebno svidjele drvene ribice s kukicama da ih možeš pecati. Još bih spomenuo štand kockoteke gdje se moglo slagati legiće jer ih oni najme iznajmljuju.

Na našem štandu se mogao zaigrati Kharnage, našeg gosta iz Italije te Skull port naše domaće firme 4hogs, koji je u kickstarter fazi. Igra je varijacija na jamb, ali se igra drukčije zbog manipulacije kockica, fora igra za leđero na plaži ili uz pivu.

Međutim, glavna atrakcija je bio Colt Express pod mojim vodstvom (O skromnosti moja!). Zaigrali smo u šest igrača, ja i pet ljutih protivnica (tu negdje od 6 do 14). Pljačkali smo vlak. Ja sam bio crni Django, vjerojatno najslabiji lik, pa su me zato valjda svojski izrešetale:p Igra je bila dinamična, zabavna i pošteno sam izgubio. Vijest o užitku pljačke i kaosa na vlaku, stigla je i do roditelja koji su poslije došli pitati: "A gdje se to može kupiti?"

Ja pak jedva čekam ponovno napasti vlak u igraonici, iako znam (bez uvrede) da neću imati toliko dobro suigrače.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 6):
ShichdadokockicaValsimStudioworksgrof
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Festival igračaka - Ivanić grad

Post Postao/la Valsim »

Odličan i simpatičan opis :thumbs .

Svaka čast na trudu oko odlaska i hvala što si podijelio doživljaj s nama :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”