Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Studioworks »

Otvorenje u utorak 6.12.2016.

Evo malo novosti iz Pule. Nas par iz Zaigrane Koze koji smo se više htjeli fokusirati na organizaciju više evenata i pokušaju proširenja communityja smo odlučili pokrenuti igraonicu u suradnji sa Zajednicom Talijana Pule, u prostoru gdje se održava Dan društvenih igara u Puli.

Evo teksta prve objave na našoj novoj Facebook stranici, a otvorenje će se održati 6.12.2016. Za početak ćemo imati 50-ak igara s nastojanjem da što prije nabavimo neke must have igre koje su ostale u Zaigranoj Kozi.

Facebook: https://www.facebook.com/valdragonpula/

Predstavljamo vam Igraonicu društvenih igara "Valdragon"!
Sa željom da Puležanima ponudimo mjesto u centru grada gdje će se moći okupljati i u ležernoj atmosferi igrati moderne društvene igre, odlučili smo pokrenuti igraonicu Valdragon. Smještena u Circolu, zajednici Talijana Pule, igraonica Valdragon svoja će vrata otvarati svakog utorka od 19:00 do 23:00 sata te će svim posjetiteljima ponuditi bogatu kolekciju modernih društvenih igara.
Pronaći će se igra za svakoga, od jednostavnijih i kraćih pa sve do dužih i kompliciranijih. Uz igre ćemo vam ponuditi i pomoć u objašnjavanju pravila i lakšeg savladavanja igara. Igraonica se nalazi pored kafića u Circolu pa ćete uz igranje igara moći i popiti piće.
Igraonica Valdragon nastala je u suradnji sa Zajednicom Talijana Pula, a sve informacije oko rada igraonice, igara koje će se moći igrati i evenata koje ćemo organizirati pratite na našoj Facebook stranici.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Studioworks za post (ukupno 6):
GordansadistikokockicamiljenkoVickoKaro
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Studioworks »

Evo da se javim iz Pule nakon otvorenje Igraonice Valdragon. Definitivno iznad svih očekivanja. Došlo je 40-ak ljudi i gotovo cijelu večer je prostor bio u potpunosti pun, a pošto je prostor spojen s kafićem, proširili smo se i na taj kafić (koji je inače gotovo uvijek prazan pa nam je vlasnica rekla da bez beda možemo koristiti prostor). Kako bilo, svi su bili super zadovoljni, mi organizatori na broju ljudi koji su došli, a najavili smo event 5 dana prije, ali su zadovoljni bili i posjetitelji zbog ugodnog prostora i lokacije (čisti centar grada, oni koji su bili u Puli na DDI će znati).

Eto, to je to. U Puli je krenula jedna nova priča kojoj je cilj proširiti hobby i raditi evente, male i velike. Za sada smo počeli s igraonicom pa ćemo vidjeti kako će sve ići dalje.

Toliko od mene, evo albuma s fotkama: https://imgur.com/a/8CVsZ
Ovi su korisnici zahvalili autoru Studioworks za post (ukupno 3):
sadistikomiljenkoGordan
Avatar
Bolindus
Reactions:
Postovi: 561
Pridružen/a: 12 svi 2014, 21:41
Lokacija: Varazdin
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 410 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Bolindus »

Studioworks je napisao/la: Koja je ovo igra na zadnjoj slici u albumu ? :)
https://imgur.com/a/8CVsZ
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la sadistiko »

Zar nema Andor puno veću ploču igre? Sjećam se s Essena da je sve izgledalo puno veće. Jedan dan smo sjeli probati ali je već bilo prekasno pa nam je nisu htjeli pokazati kako se igra.
slika
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Studioworks »

Bolindus je napisao/la:
Studioworks je napisao/la: Koja je ovo igra na zadnjoj slici u albumu ? :)
https://imgur.com/a/8CVsZ
Cave Troll
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Studioworks »

sadistiko je napisao/la:Zar nema Andor puno veću ploču igre? Sjećam se s Essena da je sve izgledalo puno veće. Jedan dan smo sjeli probati ali je već bilo prekasno pa nam je nisu htjeli pokazati kako se igra.
Ono nije Andor, nego DungeonQuest. Andor ima puno veću mapu, da, ali je meni to jedna od gorih igara koje sam ikad igrao. Blago rečeno katastrofa, a čak sam je kupio u Carti za masu love jer sam se ful bio nahajpao. Na kraju totalni šit od igre tako da mi predlažem da vrijednih par sati života provedeš s nekom dobrom igrom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Studioworks za post:
sadistiko
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Killa »

Andor je meni vrh vrhova igra - meni je u top 10 igara sigurno.
Art, grafički dizajn, komponente, gameplay - savršenstvo.
Supruga me svako par dana pita kad ću nabavit ekspanziju, jeli izašla koja nova avantura na BGG-u.
Savršeni dungeon crawler za ljude koji vole euro strateške igre.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la sadistiko »

i sad ti reci...
jedan veli super, drugi totalno sranje. Kome vjerovati? :-)
slika
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Killa »

sadistiko je napisao/la:i sad ti reci...
jedan veli super, drugi totalno sranje. Kome vjerovati? :-)
Moraš provat.
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: Otvorenje Igraonice društvenih igara "Valdragon" u Puli

Post Postao/la Studioworks »

Killa je napisao/la:Andor je meni vrh vrhova igra - meni je u top 10 igara sigurno.
Art, grafički dizajn, komponente, gameplay - savršenstvo.
Supruga me svako par dana pita kad ću nabavit ekspanziju, jeli izašla koja nova avantura na BGG-u.
Savršeni dungeon crawler za ljude koji vole euro strateške igre.
Uf. Napokon netko tko voli ovu igru i skojim mogu pričati na hrvatskom :D Dakle, mapa ja prekrasna u te nema diskusije. Komponente ništa posebno. Ovako velika igra zaslužuje minijature, a ne kartonske tokene na stalcima, ali i to nije toliko bitno. Drvene kockice standard, ništa posebno. Rekao bih da je kvaliteta standardna i nije wow.

Avanture totalno flat, najveći mogući random generated fantasy story, a tu je npr. bilo ogrmonih mogućnosti za napraviti vrhunske priče i tu sam se najviše ljutio što su mi tako bezvezne napisane.

Likovi, naj generičniji likovi ikad, bez ikakve ni najminimalnije dubine, totalno loše. A igra je čista matematika. Igraš i onda skužiš da ćeš unutar tri turna izgubiti neovisno o tome što ćeš napraviti i facepalmaš se. Šta napraviš? Odigraš opet istu stvar, znaš točno što treba napraviti do trenutka kada se vratiš na dio di si zajebao i samo odradiš drugu stvar i riješiš priču. Totalno bez veze.

A tek mehanika da kada ubiješ monstera time marker ide naprijed mi je nešto najidijotskije što sam ikad vidio u igrama ikad.

Znači, igra je mogla biti genijalna, ima ogromni potencijal, ali je za pravo po mom mišljenju totalna katastrofa.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Studioworks za post:
Killa
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”