FantaSTikon: Super H.I.K.

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: FantaSTikon: Super H.I.K.

Post Postao/la Gordan »

Osjećam se prozvanim pa da uzvratim.

Nakon višemjesečnih priprema koje su kulminirale s posljednja dva tjedna kad se radilo i po 10 sati na dan te 3 dana same konvencije kad smo bili u pogonu valjda i po 16 sati, mogu zaključit da je uspješno priveden kraju drugi FantaSTikon.



O konu možete čitati ovdje ili pogledati prilog TV Mreže. Za detalje o programu, posjetite naš prekrasni web. :)

U sklopu FantaSTIkona, održana je i poddogađaj pod nazivom Super H.I.K. (Hrvatska Igračka Konvencija). U suradnji s Udrugom Igranje, a sponzoriran od Czech Games ovo je bez sumnje bio najposjećeniji dio drugog FantaSTikona. 5 održanih nagradnih turnira, brojne prezentacije popularnih igara, predstavljanje domaćih uradaka Arcadia Tenebra i Urban Decay te sati i sati slobodnog igranja nekih 150 naslova koje smo imali u ponudi.
Moram posebno istaknuti i pohvaliti Slavicu i Mislava iz Udruge Igranje koji su došli u Split s par torbi igara i nesebično rintali s nama od prve do zadnje minute, prezentirajući igre i po programu i van njega. Hvala i našim volonterima (Tea, Luka P., Josip i Luka V.) na satima provedenim u igraonici, ekipi Arcadia Tenebre koja je potegla čak iz Rijeke, Josipi Dusk i Deanu Wink Dickerson na prekrasnom plakatu, Kreši Killa na posuđenim igrama te svima koji su na bilo koji način sudjelovali u realizaciji Super H.I.K.-a.

Veza Udruga F&ST i Igranje je učvršćena i vjerujem da smo spremni za nove zajedničke pothvate.Dogodine očekujem novi, još bolji, bogatiji i veći Super H.I.K., na nekoj drugoj lokaciji. Neka se ostale srodne udruge (ponovo) osjete pozvanima uključiti u pripremu. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 6):
WinkDickersonKillaValsimSlavicamadostoka
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: FantaSTikon: Super H.I.K.

Post Postao/la Studioworks »

Javit ću se u ime Zaigrane Koze koja je bila pozvan u Split, ali se na žalost nismo uspjeli organizirati i doći do vas. Na žalost radim vikendima pa nikako nisam mogao doći, a i ostalih par aktivnijih članova teško mogu izdvojiti 3 dana usred sezone.

Kako bilo, radujem se svemu ovom jer se stvarno vidi da ima ljudi kojima se radi i još vilše ljudi koji bi igrali za što smo naravno zaslužni svi mi :D

Volio bih da se ova ideja nastavi. Predpostavljam da ste vi u Splitu razgovarali o budućnosti ovog eventa i da ste donijeli neke zaključke i odluke, smjernice kako dalje.

Imao sam ideju da se na jednom mjestu (na pola puta) okupe predstavnici svih udruga koje organiziraju gaming evente kako bi porazgovarali o raznim strategijama razvoja gaming communityja, da shareamo iskustva oko organizacije i reklamiranja, financija i svemu što ide uz organizaciju (o čemu sam već pričao s jednim kolegom iz Igranja, neka se uključi u raspravu ako mu se da). Da se svima predstavi rad udruga i vidi što valja i što ne valja, a sve s ciljem napretka udruga i rada udruga.

Koliko vidim nešto slično je bila ideja Super HIKa s time da bih predložio da se ipak okupljanje izdvoji od eventa da se može koncentrirati samo na to.

Ja sam svakako zainteresiran za povezivanje udruga (a vjerujem i predsjedništvo Zaigrane Koze) i stvarno mi je žao što se nismo uspjeli odazvati pozivu.

Što kažete o ideji okupljanja u svrhu razmjene iskustva?
Ovi su korisnici zahvalili autoru Studioworks za post (ukupno 3):
GordanWinkDickersonsadistiko
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2299 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: FantaSTikon: Super H.I.K.

Post Postao/la Valsim »

Super ideja Studioworks :-) .

Ali sve je to već zamišljeno i ukomponirano u sklopu Super H.I.K.-a. Pa kada bi ionako svi predstavnici udruga došli na događaj čiji je smisao između ostalog i razmjenjivanje iskustva i bolja suradnja među udrugama, nekako nema smisla cijele logističke organizacije zasebnog okupljanja, dodatnog troška za prijevoz i smještaj u svima stranom gradu, kada ćemo ionako svi biti na okupu na Super H.I.K.-u.
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: FantaSTikon: Super H.I.K.

Post Postao/la Studioworks »

Valsim je napisao/la:Super ideja Studioworks :-) .

Ali sve je to već zamišljeno i ukomponirano u sklopu Super H.I.K.-a. Pa kada bi ionako svi predstavnici udruga došli na događaj čiji je smisao između ostalog i razmjenjivanje iskustva i bolja suradnja među udrugama, nekako nema smisla cijele logističke organizacije zasebnog okupljanja, dodatnog troška za prijevoz i smještaj u svima stranom gradu, kada ćemo ionako svi biti na okupu na Super H.I.K.-u.
Nisam 100% siguran, ali mislim da je jako teško očekivati da se paralelno s velikim eventom odradi kvalitetna radionica, okrugli stol, prezentacije ili kako god to zvali. Ne znam kako je drugdje, ali u Puli kad imamo event smo stalno zaokupljeni samim eventom i nekada ne stignemo ni kavu popiti jer treba razmišljati o 100 stvari.

Zasebno i odvojeno okupljanje za razgovor oko svega mislim da bi bilo puuuuno korisnije i da bi se mogao napraviti puno bolji posao. Zato sam to predložio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Studioworks za post:
Enkidu
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: FantaSTikon: Super H.I.K.

Post Postao/la Gordan »

Da, dogovor takvog tipa bi trebalo obaviti u miru i na vrijeme, a ne na samom događanju. Onda bi bilo najbolje da se nađemo u Macole na janjetini. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 2):
Enkidusadistiko
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: FantaSTikon: Super H.I.K.

Post Postao/la Studioworks »

Gordan je napisao/la:Da, dogovor takvog tipa bi trebalo obaviti u miru i na vrijeme, a ne na samom događanju. Onda bi bilo najbolje da se nađemo u Macole na janjetini. :)
Mislim da bi Otočac bilo pravo mjesto :D

I sigurno se može naći jeftini smještaj van sezone.
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: FantaSTikon: Super H.I.K.

Post Postao/la Gordan »

Barem u Lijepoj našoj ima lokacija za uživanje, al ja sam nekako gađao središte trokuta Split Zagreb Rijeka. ;)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: FantaSTikon: Super H.I.K.

Post Postao/la Studioworks »

Gordan je napisao/la:Barem u Lijepoj našoj ima lokacija za uživanje, al ja sam nekako gađao središte trokuta Split Zagreb Rijeka. ;)
Zaigrana Koza je iz Pule 8-)
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: FantaSTikon: Super H.I.K.

Post Postao/la Gordan »

Onda ima smisla :)
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2299 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: FantaSTikon: Super H.I.K.

Post Postao/la Valsim »

Nemojte mi zaboravit Sadistika iz Petrinje i momke iz Skhwata iz Siska ;-). A tu je i Titan iz Osijeka.

Trebati će još to mjesto malo modificirati ovisno o svima zainteresiranima :-) .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
sadistiko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”