1. Zagreb Fantasy Convention

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

1. Zagreb Fantasy Convention

Post Postao/la Shich »

Datum: 11.-12.6.2016.
Vrijeme: 10-20h
Lokacija: Klub Buena Vista, Savska 120 (naša igraonica je na 1.katu u Dungeon Land dvorani)
Ulaz: jedan dan 30kn, oba 50kn

Facebook događaj: https://www.facebook.com/events/1582629558719511

Ukratko o konvenciji:

Ove godine konvencija se temelji na tematici Gospodara prstenova (Lord of the Rings) i ostalih djela J. R. R. Tolkiena, no sadržavat će mnoštvo popratnog sadržaja prigodnog za sve uzraste kao što su dječji kutak,radionice, cosplay natjecanja, gaming eventi i turnir, predavanja, razni turniri i drugo.
Sam event traje dva dana i podijeljen je u sedam dvorana. Svaka dvorana ima svoju tematiku i sadržaj koji se odvija paralelno s drugim. Ovim putem predstavljamo vam lagani sneak peak onoga što slijedi:

Castle Keep (Prva dvorana, tj. Dvorište) sadržava viteške i streličarske udruge.
Lands of Middle-Earth (Druga dvorana) sadržava udruge i sadržaj vezan uz djela J. R. R. Tolkiena.
Larp Cave (Treća dvorana) posvećena je LARP-u. Dva dana moći ćete iskusiti najbolje što vam Terrible Creations može ponuditi.
Dwarven Hall (Četvrta Dvorana/Main Hall) je centar same konvencije. Ovdje ćete vidjeti udruge i izlagače sa svih područja Hrvatske, a i dalje, prisustvovati cosplay natjecanju koje ove godine donosi velike novčane nagrade, te kao šećer na kraju veliki after-party na kojem nastupa Jolly Rogers.
Tinkers Lair (Peta dvorana/1. kat) sadržava predavanja i kvizove sa zanimljivim nagradama.
Dungeon Land (Šesta dvorana/1. kat) sadržava razne turnire i udruge vezane uz Pathfinder i boardgames.
World of Gaming (Sedma dvorana/2. kat) sadržava turnire u video igrama, razne videoigre i developere videoigara.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
drwlad
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: 1. Zagreb Fantasy Convention

Post Postao/la Studioworks »

Može neki report za nas koje na žaost nismo mogli biti tamo?
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: 1. Zagreb Fantasy Convention

Post Postao/la Darkseid »

Studioworks je napisao/la:Može neki report za nas koje na žaost nismo mogli biti tamo?
naš? kada bude bit će, imaš službeni fejs i stranice fantasy eventa, tamo će sigurno nešto osvanut, ja ti mogu samo napisat moje subjektivne dojmove, ali ne objektivni report
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: 1. Zagreb Fantasy Convention

Post Postao/la Studioworks »

Darkseid je napisao/la:
Studioworks je napisao/la:Može neki report za nas koje na žaost nismo mogli biti tamo?
naš? kada bude bit će, imaš službeni fejs i stranice fantasy eventa, tamo će sigurno nešto osvanut, ja ti mogu samo napisat moje subjektivne dojmove, ali ne objektivni report
Pa, u biti zanima me kako je prošla igraonica i koji je sveukupni feeling o konvenciji. Koliko vidim bilo je to nešto dosta veliko pa sam zainteresiran čuti kako ste vi to doživjeli.
Avatar
Ron_Swanson
Reactions:
Postovi: 142
Pridružen/a: 09 ruj 2015, 16:27
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 91 put
Kontakt:

Re: 1. Zagreb Fantasy Convention

Post Postao/la Ron_Swanson »

pa bas veliko i nije rijec koju bi izabrao. vece od naseg ddi-a sigurno je, al naspram sferakona je to mala konvencija. Nas dio je prosao ko i uvijek bez problema, sve odradeno kak se spada, svi posjetitelji zadovoljni, kojih je kako nam kazu organizatori prvi dan bilo 600, za drugi dan ne znam. Moj dojam nije bio bas da je bila neka guzva, dalo se sve u miru odradit, definitivno ne tempo ddi-a, il kriminalne guzve di se trazi stol vise ko na sferakonu. organizatori jesu malo zeleni, sto se moglo tu i tamo osjetit, al nista kriticno (sad ce se darkseid pozalit da nije dobio jest u ned :D), kroz godine i jos koji con ce se ispraksat.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Ron_Swanson za post:
Studioworks
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: 1. Zagreb Fantasy Convention

Post Postao/la Darkseid »

Zo moj subjektivni dojam igraonice, organizacije i shita, nabacan bez pravoga reda

1. Cjeli događaj treba sljedeće godine promijeniti prostor, pa mkr bio na ogromnom parkiralištu pod šatorima. Bio je fractured, razbacan, kad dođes vani na parkiralištu su ti vanjska događanja, unutra uđeš u prizemlju smo bili mi i gaming world, pa ak ideš po stepenicama gore su neke predavaone koje su po meni bile preslabo istaknute, ali to nije sve na kraju hodnika moraš skrenut ljevo da dođeš do galerije di par prodavaća/izlagača sam sjedi na kaučima jer priljev ljudi je onak kao baš to tražiš naletjet češ, ili ako di je dosadno i lutaš po buena visti, ali to nije sve, nadalje iz te galerije postoje još jedne secret stepenice koje vode do košarkaške dvorane pod losim krovo mdirekt kaj sunce tuklo di bili algoritam, carta itd , point bolji prostor sljedeće godine koji nije razlomljen

2. Imo sam osjećaj da se cjela organizacija slomila u nedjelju, k oda bili na after koncertu i nedjelju onak, meh kak bude bude stav, point staviti događaj kroz tri dana ala sferakon

3. Kaj se tiče igraonice bila je smještena na dobrom mjestu, bilo je cca 13,14 stolova, točno moš na slikama izbrojit, ali ti stolovi su za djecu, ukradeni su iz prvog razreda neke škole i ibli neugodni za duže igranje i sjedenje, priljev ljudi je bio zadovoljavajuc
Avatar
Ron_Swanson
Reactions:
Postovi: 142
Pridružen/a: 09 ruj 2015, 16:27
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 91 put
Kontakt:

Re: 1. Zagreb Fantasy Convention

Post Postao/la Ron_Swanson »

ma kakvih 14, stolova je bilo 9, od kojih smo u subotu imali 7 i pol. Al da drugi prostor bi im definitivno trebao bit prioritet za ubuduce, jer smo mi imalo velke srece sa time di smo bili smjestene, mislim da ovi svi na katu nemaju neke pretjerano pozitivne dojmove.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

Re: 1. Zagreb Fantasy Convention

Post Postao/la Shich »

Bilo je 10 dvostrukih stolova za igranje, od čega su 3 tijekom subote bili za prezentacije igara Vaults, Warmachine i Velos TCG. Dobili smo najbolju poziciju na konvenciji jer su svi prolazili kroz igraonicu da bi došli negdje drugdje. Stolovi i stolice su posuđeni iz osnovne škole tako da baš nisu bili najugodniji za sjedenje, pogotovo visokima.

Pogriješili su sa otvaranjem u 10 ujutro jer prije 12-13h nije bilo skoro nikoga (barem u našem djelu). Nakon toga sve je bilo ispunjeno cijeli dan. Slična priča je i sa nedjeljom. Atmosfera same konvencije je bila ugodna, pomalo kućna u odnosu na Sferakon. Organizacija je bila solidna kad se uzme u obzir da je ovo prva konvencija.

Uglavnom konvencija je uspješno ušla hrvatsku scenu i na tome joj možemo čestitati. Posebno je obećavajuće što imaju drugačiji pristup svemu pa bi mogli potaknuti i ostale konvencije na malo inovacija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post (ukupno 2):
Studioworkskockica
drwlad
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 30 ruj 2014, 11:43
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: 1. Zagreb Fantasy Convention

Post Postao/la drwlad »

Ja sam imao vrlo pozitivno iskustvo (nisam bio na sferakonu dodouše).
Obuhvaćeno je bilo široko područje gejming svijeta (video igre, boardgames, roleplay, LARP (više dramska skupina kako je ispalo), romani, knjige... COSPLAY!
Organizacija i prostor nisu bili nešto za istaknuti ali meni je bilo fora sve u svemu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru drwlad za post:
Enkidu
slika
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: 1. Zagreb Fantasy Convention

Post Postao/la Studioworks »

drwlad je napisao/la:Ja sam imao vrlo pozitivno iskustvo (nisam bio na sferakonu dodouše).
Obuhvaćeno je bilo široko područje gejming svijeta (video igre, boardgames, roleplay, LARP (više dramska skupina kako je ispalo), romani, knjige... COSPLAY!
Organizacija i prostor nisu bili nešto za istaknuti ali meni je bilo fora sve u svemu.
Na što misliš pod "organizacij nije bila nešto"?
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”