7.5. 7. Dan Društvenih Igara u Petrinji

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: 7.5. 7. Dan Društvenih Igara u Petrinji

Post Postao/la Valsim »

Polako momak, nije ni Tolkien preko noći napisao Gospodara Prstenova :-D .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
NuuqWinkDickerson
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: 7.5. 7. Dan Društvenih Igara u Petrinji

Post Postao/la sadistiko »

Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 4):
NuuqdadoValsimWinkDickerson
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: 7.5. 7. Dan Društvenih Igara u Petrinji

Post Postao/la sadistiko »

Moj DDI je počeo već u petak! Morao sam većinu igara donesti u školu već u petak jer sam u subotu ujutro bio naručen za sistematski pregled u Zagrebu pa ne bih stigao sve potrpati i dovesti u subotu. Drugi razlog je naš Nuuq koji je došao u posjetu u petak pa da se mogu njemu posvetiti.
Nuuq je stigao kako smo se i dogovorili u 16 kad je meni završila škola pa smo prvo otišli nešto pojesti u mjesni restoran. Kako to već ide sa zaluđenima ne možemo mi bez igranja pa sam mu pokazao Town Center, malu igru ali dosta složenu za igrati.
Nakon toga smo se preselili meni doma. Bio je neki dogovor da bi igrali Cyclades s mojom ekipom ali nitko nije mogao doći jer su svi radili. Pa smo se Nuuq i ja bacili prvo na razgledavanje njegovih i mojih igara (barem ono što je ostalo kod kuće) i na kraju bacili na stol Five Tribes. Moram priznati da mi igra uopće nije legla. Nakon što sam toliko toga dobrog čuo o igri i vidio kako su lijepe komponente baš sam se začudio kad sam skužio da me igra uopće ne privlači jer mi se čini previše apstraktna. Neću ulaziti u daljnja objašnjenja, ali znate ono kad ti nešto ne legne od prve. Možda neko kasnije igranje još koji puta popravi prosjek ocjene. Nakon toga smo se odlučili zaigrati moj D&D Wrath of Ashardalon. Kako smo loše krenuli mislio sam da ćemo brzo biti gotovi, ali igra se toliko odužila da smo već pomislili da ćemo uspjeti ali nas je na kraju dočekao Feral Troll i nešto ostalih gmizavaca koji su nas dokrajčili. Tu je negdje došla i moja žena (to je već bilo oko ponoći) kad nas je Nuuq nagovorio da probamo još Tobago. Joj, bio sam se digao rano ujutro oko 5, a sutra opet moram jako rano u ZG, pa cijeli dan DDI i onda još neslužbeni dio i igranje Twilight Imperia ko zna do koliko sati, ali ajde damo se mi nagovoriti. Iako mi je i Tobago nekako dosta čudno sjeo ipak mi se učinio boljim od Five Tribes-a. Čak sam uspio i pobijediti. Sad je već bilo jako kasno i morali smo čim prije u krpe. Cin-cin, zvoni mi mobitel ujutro za dizanje a imam osjećaj da sam tek legao :-(
Spremaj se brže za Zagreb i put pod noge. Kad me Marina tražila tabletu za glavu prije nego sam krenuo odma sam si mogao misliti što će danas bit od nje. Ona zna imati migrene i onda kad to krene tako ujutro zna cijeli dan preležati u krevetu uz mučnine.
Srećom subota ujutro, sistematski je prošao u najboljem mogućem redu pa sam već oko 9:15 bio kod Slavice i Mislava koje sam trebao voziti u Petrinju.
Bila je to najbrža vožnja do Petrinje i kad smo stigli Jasenko se tek dizao (mrcina), a moja Marina ko pokisla jer ju je boljela glava. Nabrzaka smo potrpali ostatak igara (i naravno neke i zaboravili) i krenuli u školu. Kako je ekipa kod kuće popila kavu tako smo jedva na knap stigli u školu na vrijeme.
Neki od dogovorenih ljudi su stigli, a neki i nisu, ali smo mi krenuli postavljati stolove i stolce.



Moji mali programeri su krenuli pokazivati svojih ruku djelo - Trku robota koju su radili tokom zadnja dva-tri mjeseca na dodatnoj nastavi iz informatike. Tu je stigla i ekipa iz Siska sa svojim igrama. Ubrzo su svi stolovi bili popunjeni. Razmišljali smo da donesemo još koji stol, ali za sad nije bilo ljudi koji nemaju gdje sjesti. Ovaj puta je bilo dosta klinaca. Prvo što me naljutilo su klinci kojima sam pokazao kako se igra D&D Wrath of Ashardalon i kad sam otišao od stola jer su stigli moji Krvolovci ovi su se brže pokupili a igru ostavili u totalnom neredu. Strašno! Dobro da nisu nešto potrgali od inserta, a još nisam napravio prebrojavanje jeli sve na mjestu. Bome su me čuli kad sam ih sreo u školi.
Drugo što me ljuti i muči je to da sam zapravo jedini ja iz udruge 5net bio taj cijeli dan u školi. Znam da moja ekipa radi i da imaju neke obaveze koje naravno moraju obaviti ispred ovoga, ali mislim da će ovo biti zadnji DDI u mojoj organizaciji dok ne uspijemo srediti tu našu udrugu i ne nađem ljude koji će stvarno moći pomoći oko organizacije. Ovako to više ne ide. Ne mogu ja paziti na sve stolove, igre, objašnjavati igre na više mjesta, prodavati majice, i tako dalje. Svaka čast ekipi iz Zagreba i Siska, ali oni ne znaju sve moje igre i ne mogu pomoći u tim slučajevima. Al dobro, sad je kako je.
Tokom dana sam uspio probati samo Voyages of Marco Polo s Nuuqom i Omarom i moje Parnjače. Nisam ni očekivao da ću se više igrati, barem dok ne završi službeni dio ;-) .
Navečer su se tek počeli pojavljivati moji 5netovci pa smo zaigrali Imperial 2030 (kao dok ne krenemo sa Twilight Imperium), ali će se to igranje produžiti do kasno u noć.
Žao mi je ekipe iz Zagreba koja je došla radi A Game of Thronesa koji na kraju nisu imali prilike odigrati jer su ostali koji su bili zainteresirani igrali druge igre ali i bojali se koliko će partija potrajati. Nadam se da ćemo to jednom ispraviti i da će i oni i mi doći na svoje.
Omar, frend od Nuuqa je potegao čak iz Pule, a bio je bolestan zadnjih par dana, je također došao baš radi Twilight Imperiuma koji isto nismo odigrali jer smo se zadržali sa Imperialom. Tako da ni radi toga nisam presretan jer nismo održali svoja obećanja.
Dosta ljudi koji su rekli da će doći nije došlo, dok su me neki drugi iznenadili. Mislim da su se oni koji su došli dobro zabavili jer su svi stolovi bili non stop puni. Igre koje su se predstavljale su uglavnom sve predstavljene i odigrane jednom ili više puta, jedino Krvolov nije imao sreće jer smo svi non stop bili okupirani i nismo imali cajta pokazati igru iako je bilo zainteresiranih.


Major


Debele Ofce


Warmongers: minions of greed

Školu smo zatvorili oko 3 sata i već sam bio totalno krepan.
Sve u svemu dobar DDI, ali jako loša organizacija, barem s mog stajališta.
Zadnja izmjena: sadistiko, dana/u 11 svi 2016, 12:48, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 6):
NuuqGordanstokaStudioworksValsimWinkDickerson
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: 7.5. 7. Dan Društvenih Igara u Petrinji

Post Postao/la kockica »

sadistiko je napisao/la:ali igra se toliko odužila da smo već pomislili da ćemo uspjeti ali nas je na kraju dočekao Feral Troll i nešto ostalih gmizavaca koji su nas dokrajčili. Tu je negdje došla i moja žena
Na ovom dijelu sam se počeo cerekati :lol:

Šteta za organizaciju, znam kako je to kada sve padne samo na tvoja leđa.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: 7.5. 7. Dan Društvenih Igara u Petrinji

Post Postao/la sadistiko »

hahaha, sad kad vidim kako sam napisao nije ni čudo da si se počeo smijat :-)
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: 7.5. 7. Dan Društvenih Igara u Petrinji

Post Postao/la Nuuq »

Hahahahhahahah!!!
Moj Sadistiko... :)
Svaka tebi čast na svemu, ali kada vidim koliko je to posla podsjetim se zasto odbijam da ja organizujem ddi u Sarajevu.
Jednostavno previše je to posla, a puno toga može krenuti po zlu.
Bilo je super, izigrali smo se. Ja sam odigrao 7-8 igara, tako da je sve u svemu dan bio super.
Jedina stvar je taj neodigrani TI3, ali i to je ok skroz :)
Ja se nadam da se vidimo i naredne godine.

Live long and prosper.
slika
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”