[ZAVRŠENO] Hegemonic

Podforum za prevodioce pravila društvenih igara

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Teme otvarajte po imenima igara koje prevodite, kako bi se lakše diskutiralo o pojedinom prijevodu igre.
U otvorenoj temi obavještavajte u kakvom je statusu prijevod. Početak, kraj, problemi i nedoumice...
Također, provjerite svoje tekstove pomoću provjere pravopisa u programima za pisanje teksta ili web browserima, jer je ružno vidjeti kada se podkradu tipične pravopisne greške (posebno Č i Ć, te JE i IJE). Prije početka rada obavezno pročitajte Priručnik za prevoditelje!

Priručnik za prevoditelje

Rječnik igraćih pojmova
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

[ZAVRŠENO] Hegemonic

Post Postao/la sadistiko »

slika

Ovo je prijeloman trenutak za Post-Ljudsku Skupštinu. Kako smo potpuno nastanili Galaksiju Mliječnu Stazu, Velike Kuće su okrenule svoje poglede prema susjednoj galaksiji - nastoje se uputiti na opasan put preko međugalaktičkog ništavila kako bi osvojili za sebe neucrtane zvijezde. Svaka Velika Kuća teži dominaciji u ovoj novoj galaksiji, kako bi postigli hegemoniju, samo jedan može biti pobjednik.
Hegemonic je brzo potezna igra galaktičke ekspanzije, građenja carstva, konflikata i intrige. Kao vođa Velike Kuće, vi morate proširiti vašu kontrolu preko sektora u galaksiji, izgraditi vašu industriju, politiku i sposobnost za borbu, razviti nadahnjujuće tehnologije i pažljivo tempirati vaše akcije kako bi nadmudrili druga carstva.
Duboka Strategija
Igrači kontroliraju, oblikuju neistraženu galaksiju kako bi poduprli svoje strateške planove umjesto da im izbor diktira šansa.
Bogata Taktika
Mehanizam borbi i razvoj tehnologija su vođeni kartama, taktičke odluke i tempiranje, minimiziraju sreću u igri.
Višestruke Borbe
Industrijski, politički i borbeni sustavi igrača se mogu koristiti za napad i za kontrolu regija u galaksiji.
Zvijezde čekaju: Možete li povesti svoju Veliku Kuću u pobjedu?


Krećem na ovu tihu patnju. Igra mi se na prvu jako svidjela, ali je jako loše završila na BGG listi. Nadam se da je u pitanju opet loša procjena velikog broja BGG korisnika. Već sam je više puta dobro proučio ali nikako da se usudim zaigrati. Ovaj puta kad prevedem onda neće biti druge nego ću je morati zaigrati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
blacx
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Hegemonic

Post Postao/la sadistiko »

Da čujemo. Mi s planeta Zemlja za aliene kažemo Vanzemaljci, ali što ako se mi jednom odselimo sa Zemlje i krenemo put zvijezda, kako ćemo ih onda zvati?
Vanzemaljci ili Tuđinci?
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Hegemonic

Post Postao/la dlakar »

Zemljaci..:)
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Hegemonic

Post Postao/la Antomon »

Zemljani
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Hegemonic

Post Postao/la sadistiko »

ma o čemu vi?
Govorim o alienima...
glupo mi ih je zvati vanzemaljci ako ni ja sam nisam sa zemlje, pa čak ne moram biti ni čovjek, nego naiđem na neku drugu rasu, neku drugu civilizaciju
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Hegemonic

Post Postao/la dlakar »

Aha...ja sam mislio ljude sa Zemlje...mada sam se salio s odgovorom...ovako bi se prije odlucio za tuđinci
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
sadistiko
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Hegemonic

Post Postao/la Antomon »

Krivo sam te shvatio, ja sam mislio da tražiš naziv za nekoga tko će napustiti Zemlju.

Općeniti naziv za sve moguće "aliene" bi bio tuđinac/tuđinci, odnosno stranac/stranci. Kao što ćemo mi biti Zemljani kao odemo Zemlje, odnosno ako budemo imali koloniju na Marsu Marsovci, tako ćemo tim "alienima" dati naziv po mjestu kamo ih sretnemo (ako planet nazovemo Buflon onda će oni biti Buflonci).

Ako pak misliš naziv za vrstu, mi ćemo uvijek biti "ljudi" bili sa Zemlje ili sa kolonije na Marsu, tako ćemo toj novoj vrsti koju sretnemo dati naziv, pa drugi naziv za iduću vrstu itd.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Hegemonic

Post Postao/la sadistiko »

ok, meni je trebao općeniti naziv za sve aliene, pošto ih ima više u ovoj igri i znači oni će onda biti tuđinci. Meni to zvuči najlogičnije.
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Hegemonic

Post Postao/la Bojan1983 »

svemirci?
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: Hegemonic

Post Postao/la DarkDefender »

Mi smo isto svemirci. To je ko da ljude koji nisu iz Hrvatske zoves Zemljani.
Odgovori

Natrag na “Prevođenje pravila igara”