[ZAVRŠENO] Alexander the Great

Podforum za prevodioce pravila društvenih igara

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Teme otvarajte po imenima igara koje prevodite, kako bi se lakše diskutiralo o pojedinom prijevodu igre.
U otvorenoj temi obavještavajte u kakvom je statusu prijevod. Početak, kraj, problemi i nedoumice...
Također, provjerite svoje tekstove pomoću provjere pravopisa u programima za pisanje teksta ili web browserima, jer je ružno vidjeti kada se podkradu tipične pravopisne greške (posebno Č i Ć, te JE i IJE). Prije početka rada obavezno pročitajte Priručnik za prevoditelje!

Priručnik za prevoditelje

Rječnik igraćih pojmova
Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

[ZAVRŠENO] Alexander the Great

Post Postao/la sadistiko »

slika

U ovoj igri, igrači prate put Aleksandrove vojske, okupiraju provincije u regijama, grade hramove, osnivaju gradove. Dobivate bodove svaki krug i također na kraju igre za osvojene većine. Postoji 5 regija, ali za kratku igru koristite samo 2. i 4.
Igrači imaju 15 malih drvenih kockica koje raspoređuju svaki krug po skrivenom planu na 4 načina. Onda otkrivaju svoj izbor i izvode akcije.Na taj način oni odlučuju:
1. poredak igranja
2. veličinu vojske
3. građenje hrama
4. građenje grada.
Postavljanjem više kockica od drugih u sekcijama određuje kako se krug izvodi za vas.
Pa igrač s najviše kockica u 1. bira svoj poredak igranja (pošto kasnije igranje može biti bolje). Onda kockice u 2. postaje vaša vojska na ploči (a posjedovanje većine u provincijama daje 2 boda). Pomicanje vojske naokolo također košta nešto kockica, koje se uzimaju sa 3. i 4. Onda, tamo gdje je vaša vojska, vi možete graditi hramove (3.) ili osnivati gradove (4.) Ali ako drugi igrač također čini isto, tko ima više kockica na svom planu dobiva pravo, ali plaća 1 više nego drugi najviši.
Na ovaj način, igrači troše svojih 15 kockica svaki krug, pomiču ih iz provincije u provinciju u regiji, pokušavaju dobiti bodove za kontrolu vojskom, građenje hramova i gradova. Gdje se igrači direktno natječu, cijena je viša. Gdje se ne suprotstavljate, vaše neiskorištene kocke se prenose u sljedeći krug, što vam omogućava stjecanje više bodova.
Kada je zadnja regija pokorena, nastupa konačno bodovanje, za većinu hramova i gradova u svakoj regiji te u cijeloj igri. Bodovanje se ovdje mijenja, jer u krugu vam hramovi stječu 3 boda, a gradovi 5 bodova. Na kraju igre, gradovi zarađuju 10 bodova, a hramovi 15 bodova.



Malo će biti frkovito jer nema za skinuti originalna engleska PDF pravila, ali nije ni to prva igra gdje sam sam skenirao njemačka pravila i brisao sadržaj u photoshopu.
Za ovu kažu da sliči El Grande-u, a koliko sam sad iz ovog vidio, mogla bi biti zanimljiva, mada tužno stoji na 3000+ mjestu na BGG-u.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Alexander the Great

Post Postao/la sadistiko »

Molim dobru dušu koja zna njemački da mi se javi kako bi mi pomogao provjeriti neke stvari koje su prevedene s njemačkih pravila na engleski. Ne znam njemački, ali toliko znam da vidim da to nije baš nešto dobro prevedeno. Za sad se radi o jednom, dva odlomka, ali tek sam na 4. stranici pravila od 8, pa možda uleti i još koji.
Dakle vaš posao bi bio samo provjeriti jesam li ja dobro preveo (ja prevodim s nekog poluslužbenog engleskog ali bacam oko na njemačku origigi verziju koju sam dobio s igrom) i ako nisam dati prijedlog kako bolje prevesti.

HVALA
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Alexander the Great

Post Postao/la sadistiko »

Majku mu staru, šta nitko ne zna njemački?
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Alexander the Great

Post Postao/la Stips »

Ja ne nažalost.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Alexander the Great

Post Postao/la sadistiko »

Nisam napisao, pomogla ne Nuuqova žena, tako da je to za sad riješeno
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Alexander the Great

Post Postao/la sadistiko »

Završen sirovi prijevod, idemo dalje
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Alexander the Great

Post Postao/la sadistiko »

gotovo i ovo. Nije neka kvaliteta jer sam morao skenirati origigi njemački rulebook, al šta je tu je. Stara igra pa nema PDF-a za skinut.
File na gdrive-u, opis u prvom postu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
blacx
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Alexander the Great

Post Postao/la grof »

gore je
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Prevođenje pravila igara”