[ZAVRŠENO] Goldbräu

Podforum za prevodioce pravila društvenih igara

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Teme otvarajte po imenima igara koje prevodite, kako bi se lakše diskutiralo o pojedinom prijevodu igre.
U otvorenoj temi obavještavajte u kakvom je statusu prijevod. Početak, kraj, problemi i nedoumice...
Također, provjerite svoje tekstove pomoću provjere pravopisa u programima za pisanje teksta ili web browserima, jer je ružno vidjeti kada se podkradu tipične pravopisne greške (posebno Č i Ć, te JE i IJE). Prije početka rada obavezno pročitajte Priručnik za prevoditelje!

Priručnik za prevoditelje

Rječnik igraćih pojmova
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

[ZAVRŠENO] Goldbräu

Post Postao/la sadistiko »

slika

Krećem na pivu ;-)

Kratki opis:
Seehausen am See. Već dugo godina, sve više i više ljudi posjećuje ovo idilično selo za vrijeme godišnjeg ljetnog festivala. U ova tri tjedna, pivari i pivnice u selu zarade više novca nego za vrijeme ostatka godine.
Tako ste vi i vaši suparnici postali iskusni biznismeni, koji žure u Seehausen am See kako bi uložili u tamošnje poslove sa željom za velikim profitom koji dolazi za vrijeme tog festivala. Za vrijeme ova tri tjedna svaki će ulagati u poslove i pokušati dovesti svoje ljude na rukovodeće pozicije u pivovarama i pivnicama za koje posjedujete dionice. Igrači također rade na povećanju svojih omiljenih pivnica kako bi stekli još više novca. Na kraju, nije važna veličina pivnice ili tko je glavni, nego iznos novca u džepovima igrača…

Opis igre:
Igra traje 3 tjedna, po 7 dana (7 krugova igre). Nakon svakog tjedna dolazi dan isplate kada igrači napokon ubiru utržak iz prošlog tjedna. Igrači ulažu dionice u pivnice i pivovare. U svakom krugu svi igrači dobivaju dvije licem prema gore karte (dionice) ispred sebe koje mogu kupiti, a nakon toga svi igrači istovremeno odlučuju koju će akciju od tri odigrati u nekom krugu:

- Proširenje pivnice - povećava se prihod u pivnici
- Imenovanje šefa/pivski ugovor - smjena šefa u pivnici ili pivovari ili promjena ugovora s pivovarom
- Nabava dionice - ubacivanje novih dionica u pivnice ili pivovare

Što manje igrača odigra istu akciju imaju više koristi.
Igra završava nakon 3 tjedna kada se zbrajaju prihodi i pobjeđuje igrač s najviše novca.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
grofblacxArty
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Goldbräu

Post Postao/la sadistiko »

Sirovina spremna za preradu
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Goldbräu

Post Postao/la grof »

Ajde, ako ti se da napiši mi i kratak opis ovih igri koje sada prevodiš sa kratkim osvrtom što igrači u igri rade, pa da odmah stavljamo i opise ovih igara na stranice ;)

Kako prevodiš sigurno znaš na brzake napisati okvirno što igači rade i o čemu se u igri radi.

Pa ostavi kao goli tekst na gdriveu. (to bi molgi svi raditi koji prevode, pa kad uđe u naviku, lijepo ćemo bildati dalje bazu igara na webu)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
blacx
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Goldbräu

Post Postao/la sadistiko »

viewtopic.php?f=107&t=3144&start=190#p37934

Jel bi te ovakvo što zadovoljilo ili preferiraš sirovi tekst?
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Goldbräu

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la:viewtopic.php?f=107&t=3144&start=190#p37934

Jel bi te ovakvo što zadovoljilo ili preferiraš sirovi tekst?
Tekst o igri mora biti objektivan, bez osobnih pogleda. Samo sirovi opis igre i ukratko što igrači rade.
Mogu i ja to izvuči na temelju ovog tvog opisa.

Osobni tekstovi o igrama - recenzije idu posebno
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Goldbräu

Post Postao/la sadistiko »

znam, al eto, lijen sam :-)
budem s vremenom, nakupilo se toga već puno
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Goldbräu

Post Postao/la grof »

polako, ima vremena. Imam ja još posla na migraciji, tako da nije hića
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Poslovnica, lokal ili nešto treće

Post Postao/la sadistiko »

Prijelom je gotov ali me ipak muči jedna sitnica.
U igri postoje 4 pivovare i 6 pivnica koje prodaju njihove pive. E sad, na engleskom su oni dali ime bussiness za svaki od tih poslova, a ja sam isprva mislio dati ime poslovnica za svaki od njih (i pivnice i pivovare), ali mi je to nekako onda zazvučalo previše kao bankovna ili turistička poslovnica. Onda sam došao na ideju staviti lokal. To je idealno za pivnice, ali pivovare nisu lokali jer tamo ljudi ne idu (osim radnika pivovare naravno ;-) na posao).
Pa hajde da i ovdje pitam za mišljenje. Ima li neko hrvatsko univerzalno ime za bussiness, a da nije specijalizirano za proizvodnju, prodaju ili turizam?
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Goldbräu

Post Postao/la marge »

a zakaj ne poslovnica?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Goldbräu

Post Postao/la sadistiko »

pa ne znam, to mi najbolje zvuči, al reko da nisam u krivu
slika
Odgovori

Natrag na “Prevođenje pravila igara”