Razmjena podataka

Podforum za prevodioce pravila društvenih igara

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Teme otvarajte po imenima igara koje prevodite, kako bi se lakše diskutiralo o pojedinom prijevodu igre.
U otvorenoj temi obavještavajte u kakvom je statusu prijevod. Početak, kraj, problemi i nedoumice...
Također, provjerite svoje tekstove pomoću provjere pravopisa u programima za pisanje teksta ili web browserima, jer je ružno vidjeti kada se podkradu tipične pravopisne greške (posebno Č i Ć, te JE i IJE). Prije početka rada obavezno pročitajte Priručnik za prevoditelje!

Priručnik za prevoditelje

Rječnik igraćih pojmova
Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Razmjena podataka

Post Postao/la grof »

OBAVIJEST SVIM SURADNICIMA!

Zbog napuštanja Dropboxa kao cloud spremišta podataka za potrebe udruge, pa tako i prijevoda, te prelaska na Google drive zbog lakšeg održavanja, veličine i brzine pristupa obavještavam cjelokupnu dosadašnju ekipu suradnika da su im kreirane nove suradničke mape na udruginom Google driveu, te su iste podijeljene s google računima suradnika.

Nove mape potražite u svojim google diskovima pod "Dijeljeno sa mnom", te ih možete pridodati u svoj Google drive.

Sve tekuće prijevode koji još nisu na stranicama, a stavili ste ih na Dropbox molim vas da prebacite na ovaj novi Google disk.

Hvala na razumijevanju. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Dread24
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Razmjena podataka

Post Postao/la grof »

Svi prijevodi prebačeni su na Google drive, te su svi linkovi na stranicama izmijenjeni.
Sharing na Dropbox je ukinut i taj servis više ne služi za razmjenu podataka.

Od sada, pa nadalje podatke dijelimo isključivo putem google drive servisa, a za čije dijeljenje su svi suradnici dobili pozivnice, te dijeljenje mape mogu pronaći na svom Google drive pod "Dijeljeno sam mnom"
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Razmjena podataka

Post Postao/la grof »

OBAVIJEST SVIM SURADNICIMA!

U procesu sam prebacivanja svih prijevoda na novi Google Timski disk. Zbog toga će svi suradnici dobiti u svom GDriveu novi Timski disk u kojeg će direktno ubacivati svoje gotove prijevode u PDF-u, a ja ću ih dalje procesuirati, nakon što mi ovdje, kao i do sada date do znanja da ste dodali datoteku. Suradnici neće moći brisati datoteke s timskog diska zbog sigurnosnih razloga.

Za sada ću timski disk omogućiti trenutno aktivnim prevoditeljima: sadisku, blacxu, pettzaru i dadi. Ako će još netko postati aktivan, lako ga nadodam.

Objaviti ću ovdje kada stvar zaživi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
sadistikoblacx
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Razmjena podataka

Post Postao/la grof »

Riješio sam sve. Provjerite svoje google driveove
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
dadoblacx
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Razmjena podataka

Post Postao/la sadistiko »

Jedino mi nije jasno gdje ćemo stavljat svoje prijevode? Pošto ne postoji folder za svakog od nas ponaosob, kako sam ja skužio da će biti. Pa nas tu uputi.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Razmjena podataka

Post Postao/la grof »

sadistiko je napisao/la: 27 lip 2017, 23:59 Jedino mi nije jasno gdje ćemo stavljat svoje prijevode? Pošto ne postoji folder za svakog od nas ponaosob, kako sam ja skužio da će biti. Pa nas tu uputi.
Kada otvorite Prijevodi pravila Timski disk u njemu imate nekoliko foldera. Svi svoje prijevode stavljamo u folder "Moderne igre". Ne trebaju nam više suradnički folderi, jer sve odmah postaje vlasništvo tima koji prevodi igre.

U folderu Materijali za prevoditelje imate onaj Priručnik i logo od udruge kojeg se stavlja u prijevod.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Razmjena podataka

Post Postao/la sadistiko »

ok
slika
Odgovori

Natrag na “Prevođenje pravila igara”