[DISKUSIJA] Copyright na pravila

Podforum za prevodioce pravila društvenih igara

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Teme otvarajte po imenima igara koje prevodite, kako bi se lakše diskutiralo o pojedinom prijevodu igre.
U otvorenoj temi obavještavajte u kakvom je statusu prijevod. Početak, kraj, problemi i nedoumice...
Također, provjerite svoje tekstove pomoću provjere pravopisa u programima za pisanje teksta ili web browserima, jer je ružno vidjeti kada se podkradu tipične pravopisne greške (posebno Č i Ć, te JE i IJE). Prije početka rada obavezno pročitajte Priručnik za prevoditelje!

Priručnik za prevoditelje

Rječnik igraćih pojmova
Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Istanbul

Post Postao/la sadistiko »

OK, jedino što mi živimo sad, a ne za 15 godina.
I također ak to sveopće globalističko govno ne popuca radi svih stih stega koje nam iz dana u dan nameću.
slika
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: [ZAVRŠENO] Istanbul

Post Postao/la Darkseid »

sadistiko je napisao/la:OK, jedino što mi živimo sad, a ne za 15 godina.
I također ak to sveopće globalističko govno ne popuca radi svih stih stega koje nam iz dana u dan nameću.
kazem samo gledaj veliku sliku, a u toj velikoj slici ovo je nebitno, sigurno ne razmisljas na nacin da financijski ces se istrositi nego gledas da za svoje dijete ostavis nesto novca, skolovanje etc ulazes u njegovu buducnost znaci htio priznat ili ne i ti gledas kak ce mu biti za 5,10+ godina ;)
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Istanbul

Post Postao/la Satarash »

Mail im treba poslati, definitivno....
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Istanbul

Post Postao/la fpol »

grof je napisao/la:
fpol je napisao/la:Pozdrav svima,

mislim da krivo shvacate pravila igre, nisu upute za koristenje. Upute za koristenje, kako je ranije navedeno su nemoj pojesti dijelove i slicno, pravila unutar kutije su dio proizvoda isto kao i bilo koje kartice koje takoder nisu na hrvatskom i sigurno nema zakona koji bi rekao da nemozes prodati proizvod koji sadrzi nesto na nekom ne hrvatskom jeziku. Nisam bas posebno informiran o ovome, ali meni se to tako cini.
Mislim da ti krivo sagledavaš stvari. :)

Prvo, bez pravila igre ti nećeš znati koristiti društvenu igru i biti ćeš oštećen kao kupac.
Drugo, kada primjerice kupiš perilicu suđa, na njoj piše npr. engleski tekst ili kad kupiš auto, na putnom računalu su svi jezici osim hrvatskog, ali su upute za korištenje i jednog i drugog identične originalu i na hrvatskom jeziku. Bez tih uputa ti ne bi znao koristiti niti dobar dio opcija u autu niti ispravno koristiti perilicu. Stoga, ne vidim zašto se pravila igre ne smatraju uputom za upotrebu proizvoda zvanog društvenom igrom? ;)

Slazem se da ces biti ostecen, ali ti ne trebas kupiti taj proizvod, odnosno ako ga kupis, ne shvacajuci da ga neces moci koristiti, onda moras biti u mogucnosti vratiti proizvod, sto mislim da je moguce po zakonu i to bi ti udruga za zastitu proizvodaca trebala omoguciti.
Slican argument bi se mogao dati i za filmove koji nisu na hrvatskom, imaju titlove, ali mozda neko nezna citati, ima disleksiju i ne stigne ... mozda je rijesenje sinkronizacija, s tim da ja osobno to ne bih zelio, jer mislim da se time unistava, mijenja proizvod
Npr. moja punica :D, nezna niti ce ikada znati koristiti smartphone, a vjerojatno niti putno racunalo, da li to znaci da se oni ne bi trebali prodavati? Da postoje upute, ali ih ona ne shvaca, a ako je argument da nauci koristiti, onda je argument i da naucis engleski. Ako ona kupi takav proizvod takoder ce biti ostecena kao kupac.
Avatar
Arty
Reactions:
Postovi: 189
Pridružen/a: 03 stu 2014, 11:11
Lokacija: Pula
Ima zahvala: 178 puta
 pohvaljen: 95 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Copyright na pravila

Post Postao/la Arty »

Znam da je Pegasus Spiele zabranio da objavljujemo prijevode njihovih pravila, ali me zanima dali je netko već preveo Camel Cup pa da privatno proslijedi link ili ću si morat sam prevesti ? Imam igru pa bi htio imati pravila na HR iako mi je engleski više nego dovoljan.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
So many games, so little time
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Copyright na pravila

Post Postao/la grof »

Mislim da to nije nitko prevodio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Arty
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Copyright na pravila

Post Postao/la joezg »

Camel Up je igra od Eggert Spiele. Oni jesu u nekom dealu sa Pegasusom, ali to svejedno nije Pegasusova igra. Treba kontaktirati Eggert Spiele za dopuštenje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
Arty
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Copyright na pravila

Post Postao/la grof »

Od Eggert spiel imamo dozvolu. Dobio sam je kada sam prevodio Village.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Copyright na pravila

Post Postao/la sadistiko »

I tako ja danas dobim PM na BGG-u od nekog šefa iz Pegasus-a. Objavio sam score sheet sa malim logom od Istanbula u čošku i čovjek se odma javio da zašto nisam tražio dozvolu za takvu objavu.
E ovi su stvarno picajzle.
Morao sam staviti neku rečenicu u opis, što je zapravo ok, ali mislim, za tako nešto odma za vrat, baš bezveze.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8436
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Copyright na pravila

Post Postao/la grof »

Ne znam, ne kužim potencijal tog Istanbula. Mislim, igra je solidna, ali daleko je od nekog epskog naslova oko kojeg bi se vrtio core business neke firme. Zašto toliko pile na tom naslovu ne kužim...?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Prevođenje pravila igara”