[ZAVRŠENO] Splendor

Podforum za prevodioce pravila društvenih igara

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Teme otvarajte po imenima igara koje prevodite, kako bi se lakše diskutiralo o pojedinom prijevodu igre.
U otvorenoj temi obavještavajte u kakvom je statusu prijevod. Početak, kraj, problemi i nedoumice...
Također, provjerite svoje tekstove pomoću provjere pravopisa u programima za pisanje teksta ili web browserima, jer je ružno vidjeti kada se podkradu tipične pravopisne greške (posebno Č i Ć, te JE i IJE). Prije početka rada obavezno pročitajte Priručnik za prevoditelje!

Priručnik za prevoditelje

Rječnik igraćih pojmova
Odgovori
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

[ZAVRŠENO] Splendor

Post Postao/la Shich »

Preveo sam Splendor, koji nažalost nije osvojio Spiel de Jahres 2014, ali je svejedno turbo zarazan.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Splendor

Post Postao/la grof »

Odlično, budem ovih dana to stavio na stranice i Scribd.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1250
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Splendor

Post Postao/la dado »

Oprostite što hijackam temu ali imam pitanje za sve koji igraju Splendor: koliko često u vašim partijama s 4 igrača netko uspije dobiti pločicu plemića?

Naime, okidač za ovaj tekst je bila jučerašnja partija u kojoj sam pobjedio sa samo 5 karata (4,4,3,3,1). Obično pobjednik na kraju naših partija ima 6-8 kupljenih karata i gotovo sve na sebi imaju bodove.

Odigrali smo negdje 50ak partija, od toga možda 1/3 u 2 ili 3 igrača, a ostalo u 4 igrača i dok u 2 ili 3 igrača netko uvijek dobije barem 1 pločicu plemića, što je i logično jer ima manje žetona pa se moraju kupovati "slabije" karte, u partijama s 4 igrača na prste jedne ruke mogu nabrojati partje gdje je netko dobio pločicu plemića i to sam obično ja jer pokušavam takvu strategiju ali mi ta strategija i gotovo garantira da neću pobijediti.

Predlagao sam da probamo igrati s manje žetona ili do 20 bodova pa da vidimo da li bi onda netko uspio dobiti kojeg plemića ali ekipa ne želi ni čuti, njima to ne smeta, čak je došlo do toga da su se počeli sprdati s tim plemićima zašto ih uopće stavljam na stol kad ih nikad nitko ne dobije.

Pa evo zanima me da li se ovo događa samo u našim partijama ili nešto krivo igramo, u što ne vjerujem ili koji vrag se događa jer me to u zadnje vrijeme počelo živcirati jer znam da su plemići unutra s razlogom i da ih nisu bezveze stavili u igru.
slika
Odgovori

Natrag na “Prevođenje pravila igara”