[ZAVRŠENO] Agricola - base game

Podforum za prevodioce pravila društvenih igara

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Teme otvarajte po imenima igara koje prevodite, kako bi se lakše diskutiralo o pojedinom prijevodu igre.
U otvorenoj temi obavještavajte u kakvom je statusu prijevod. Početak, kraj, problemi i nedoumice...
Također, provjerite svoje tekstove pomoću provjere pravopisa u programima za pisanje teksta ili web browserima, jer je ružno vidjeti kada se podkradu tipične pravopisne greške (posebno Č i Ć, te JE i IJE). Prije početka rada obavezno pročitajte Priručnik za prevoditelje!

Priručnik za prevoditelje

Rječnik igraćih pojmova
Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

[ZAVRŠENO] Agricola - base game

Post Postao/la sadistiko »

A ipak ne mogu izdržati. Dok sam na laptopu nemam pametnijeg posla pa ću krenuti i s ovim prijevodom za Agricolu. Tu će biti prevedene i dva deka karata, one E i I (ako sam dobro zapamtio). Among the Stars je na lekturi kod kolegice Dread24, Dungeon Fighter čeka red, dok je 1/4 posla oko TI3 uređenja u Indesignu gotova.
Tako da se bacam dalje na posao sopak
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Agricola - base game

Post Postao/la sadistiko »

Evo, konačno je prvi prijevod završen. "Malo" sam se zadržao na zadnjih par stranica jer je napisana hrpa objašnjenja sa fontom 5 ili 6 :-/
Na finaliziranje dolazi tek kad TI3 bude lektoriran do kraja i kad završim Dungeon Fighter koji isto čeka.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Agricola - base game

Post Postao/la sadistiko »

Evo napokon sam završio ovaj užasni prijevod.
Ovo mi je do sada bio najzahtjevniji prijevod, jer ima brdo karata (360 komada u osnovnoj igri) koje sam morao prvo prevesti da bi bio siguran da li sam one koje se spominju u pravilima dobro preveo. Puj puj puj
Vjerojatno ima još podosta grešaka prema kraju pošto se i Dreadici zgadilo lektoriranje, vjerojatno baš radi ove igre.
Uskoro ću objaviti i prijevod svih karata za koje sam radio samo pasteups-e koje stavljam u sleavane karte.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
burazNuuq
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Agricola - base game

Post Postao/la Nuuq »

Bravo.

Live long and prosper.
slika
Avatar
Dread24
Reactions:
Postovi: 427
Pridružen/a: 03 lis 2011, 21:38
Lokacija: Split
Ima zahvala: 56 puta
 pohvaljen: 40 puta
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Agricola - base game

Post Postao/la Dread24 »

Nije mi se zgadilo lektoriranje nego ne stignem sad lektorati pošto učim za stručni :facepalm:
Dapače, ova igra mi se svidjela i ako ikad naiđem negdi da je povoljna, planiram je kupit ;)
Bolje izdati knjigu nego prijatelja!
Odgovori

Natrag na “Prevođenje pravila igara”