[ZAVRŠENO] Between Two Cities

Podforum za prevodioce pravila društvenih igara

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Teme otvarajte po imenima igara koje prevodite, kako bi se lakše diskutiralo o pojedinom prijevodu igre.
U otvorenoj temi obavještavajte u kakvom je statusu prijevod. Početak, kraj, problemi i nedoumice...
Također, provjerite svoje tekstove pomoću provjere pravopisa u programima za pisanje teksta ili web browserima, jer je ružno vidjeti kada se podkradu tipične pravopisne greške (posebno Č i Ć, te JE i IJE). Prije početka rada obavezno pročitajte Priručnik za prevoditelje!

Priručnik za prevoditelje

Rječnik igraćih pojmova
Odgovori
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

[ZAVRŠENO] Between Two Cities

Post Postao/la sadistiko »

slika

Rane su 1800.-te, vrijeme neizmjerne izgradnje i urbanizacije. Vi ste svjetski renomirani majstor planer gradova kojeg su zatražili redizajnirati dva različita grada. Projekti takve važnosti zahtijevaju ekspertizu više od jedne osobe, pa ste za svaki zadatak upareni s partnerom s kojim raspravljate i izvršavate vaše grandiozne planove. Hoće li vaše planiranje i suradničke vještine biti dovoljne za dizajniranje najimpresivnijeg grada svijeta?
Between Two Cities je partnerski vođena igra postavljanja pločica u kojoj svaka pločica predstavlja dio grada: tvornica, trgovina, park, znamenitosti, itd. Vi radite s igračem vama s lijeva na dizajnu srca jednog grada, a s igračem vama s desna na dizajnu srca drugog grada. Na svakom potezu birate dvije pločice iz ruke, otkrivate ih, onda odvojeno radite s vašim partnerima kako bi postavili jednu od tih pločica u svaki od vaša dva grada prije predaje ostatka pločica iz ruke oko stola.
Na kraju igre, svaki grad se boduje za njegovu poželjnost življenja. Vaši konačni bodovi su oni manji od bodova poželjnosti življenja od ta dva grada gdje ste pomogli u dizajnu. Da bi pobijedili, morate podijeliti svoju pažnju i vašu odanost između dva grada. Igrač s višim konačnim bodovima pobjeđuje u igri.
Igra omogućuje igru za 3 do 7 igrača u 20 do 25 minuta, inačicu za 2 igrača za licem u lice nadmetanje kao i solo inačicu (Automa).


Kao ambasador Stonemieier gamesa ovo će biti prvi od prijevoda u nizu. (ako me netko ne pretekne u drugim naslovima :-) )
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Between Two Cities

Post Postao/la sadistiko »

Gotov sirovi prijevod.
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Between Two Cities

Post Postao/la sadistiko »

Prijevod na gdrive-u
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Between Two Cities

Post Postao/la sadistiko »

vidim sad da ni na BGG-u nema pravila, ne znam točno politiku Stonmeiera, iako smo dobili dozvolu za prijevode.
Danas šaljem i Jameyu prijevod, al mislim da ne bi smjelo biti problema, pogotovo što smo mi tamo neka mala Hrvatska...
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [ZAVRŠENO] Between Two Cities

Post Postao/la grof »

Ja ću na naše stranice postaviti.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Odgovori

Natrag na “Prevođenje pravila igara”