emperor edition nabavljanje

Legend of the Five Rings CCG

Moderator/ica: Tenkazu

Odgovori
azhag
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

emperor edition nabavljanje

Post Postao/la azhag »

Tek sam se sad priključio forumu, poglavito radi ove igre na nagovor "shoguna". :D

Zainteresiran sam za igru a i imam prijatelje koji su dosta dobar materijal.

Znam da u kartu još nije došao EE, i da igrate (ako još igrate) sa starim kartama kolko tolko legalnim u EE-u. E sad, ako ste zainteresirani a ja jesam, mogli bi svi zajedno naručit preko neta dekove. Došlo bi nas jeftinije što se tiče shippinga i carine.

Što kažete?
Avatar
Tenkazu
Reactions:
Postovi: 139
Pridružen/a: 21 lip 2011, 14:28
Lokacija: Zg
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: emperor edition nabavljanje

Post Postao/la Tenkazu »

Stvar je otprilike ovakva: EE će biti legalan do kraja godine (nemoj me držati za riječ, trebao bih provjeriti ali računaj +/- 2 mjeseca), a s obzirom na to da CM nije nabavio išta više od prva dva CE seta legalnih u EE-u, unatoč uvjeravanju da se bude naručilo, nas nekoliko koji smo gajili nadu smo u principu prestali igrati. Povremeno se nađemo i igramo neki lijevi format. Do sada su izdana tri glavna seta, četvrti se pušta u prodaju 25.02.; jedan L2P set i sada dolazi Gempukku (vidi ispod). Prije toga su unutar CE-a izdana dva seta legalna u EE-u i jedan D2P set, također legalan u EE-u. Ukupan dojam: previše toga je propušteno.

Što se tiče naručivanja, 28.01. bi trebao izaći novi set "Gempukku" koji je u srži zapravo EE (dakle osnovni set) s ekstra kartama iz setova koji su izdani nakon istog. Ako bi CM to uspio dobaviti bilo bi super, ukoliko ne, ne znam da bi nas nekoliko bilo zainteresirano za narudžbu (osobno relativno teško, za ostale ne znam). Problem je u tome što se teško može dobiti redovite igrače za nešto, pogotovo za L5R, ukoliko lokalna trgovina nema proizvode i/ ili ako nema supporta od izdavača tj. mogućnosti sudjelovanja u konkretnim događajima, a ne samo turnirima. Da bi se to dogodilo, CM bi se morao upisati u njihov Stronghold Store program što se do danas nije dogodilo iz razloga poznatih samo ljudima iz CM-a.

S druge strane, koliko čitam po forumu, EE je prilično nebalansiran, negdje u granicama davnog LE-a. Moj osobni dojam je da ću možda nabaviti starter deck ili neke singlice, čisto da upotpunim sliku obitelji koja od početka igre vodi Crabove. Ako bih opet počeo tj. nastavio aktivno igrati, to će vjerojatno biti sa sljedećom edicijom.

U međuvremenu, vama svakako preporučam da isprobate igru i neka vas ovo gore napisano ne obeshrabri, makar nabavili deckove za sebe i igrali doma. Ako vam nije problem, možete si umjesto toga uzeti War of Honor BG, u kojemu imate četiri decka CE legalnosti koji se mogu dorađivati bilo kakvim kartama, ovisno o formatu koji odlučite igrati.

Imam još nekoliko demo deckova iz EE-a koje vam mogu dati, samo mi na PM javi koliko vas je i koji klanovi vas zanimaju. Pored toga imamo nešto viškova iz CE-a među kojima ne znam dal' biste pronašli nešto za sebe, ali vrijedi pogledati.

Toliko za sada.
Hida Kuon, Crab Clan Champion
November 2000 - October 2009
slika
azhag
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: emperor edition nabavljanje

Post Postao/la azhag »

Ja za sad imam 4 deka iz edicija, dead of winter i the plague war. Kolko znam nisu više legalne. I imam dva demo decka koje sam dobio, od tebe vjerojatno. Znam da to nije puno i nije dosta za deck koji je legalan u trenutnoj ediciji ali koristit će za upoznavanje s igrom.

Kako ste vi kao zajednica nastrojeni prema proksi kartama? Našao sam dosta slika karata iz EE na netu, dali nam to dopuštate da koristimo?
Avatar
Tenkazu
Reactions:
Postovi: 139
Pridružen/a: 21 lip 2011, 14:28
Lokacija: Zg
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: emperor edition nabavljanje

Post Postao/la Tenkazu »

Mi inače igramo s onime što imamo, a s proxy kartama se nismo bavili jer više nam se dopadaju prave karte, no uglavnom funkcioniramo na temelju uzajamnog dogovora. :D Ako pod "zajednica" misliš na igrače van Hrvatske, proxy karte nisu dozvoljene osim u nekim iznimnim slučajevima ili pak varira o lokaciji za manje turnire dok oni pod pokroviteljstvom AEG-a nikako ne dopuštaju iste.

S obzirom da redovitih turnira u stvari nema, vi ste slobodni koristiti i slagati deckove s čime god želite. Prije toga bi vam možda bilo OK na >P'an Kuu< napraviti deck, testirati online protiv drugih pa onda vidjeti dal' vam se isplati printati karte. Možete i virtualno igrati, iako razumijem da ne može nadomjestiti prave karte. :) Inače postoji >Oracle< sa gotovo svim slikama karti iz povijesti L5R-a koje možeš koristiti za proxy karte.

Što se nas tiče, valjda ne bi bio problem raditi proxy karte, ali meni osobno to nije neki gušt jer onda se mogu i sjesti na P'an Ku i igrati - dođe mi isto, ali otom-potom.

Demo deckove si dobio od mene, a ako hoćeš mogu ti ih zamijeniti za Crab/ Spider/ Crane koje onda možeš kombinirati s tima koje imaš. Mislim da Liona više nemam.
Hida Kuon, Crab Clan Champion
November 2000 - October 2009
slika
Odgovori

Natrag na “Legend of the Five Rings CCG”