kockica - Najava tekstova

Ovdje ostavljajte svoje najave recenzija i opisa igara

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Radi lakšeg snalaženja otvorite temu sa svojim nickom u naslovu, te u njoj pišite koje igre imate u planu obrađivati.
Prije odluke o izboru igara, pogledajte u teme ostalih autora kako se ne bi duplicirali radovi.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: kockica - Najava tekstova

Post Postao/la grof »

kockica je napisao/la: 23 vel 2017, 23:28 Evo, gotova i ta recka. Stroj mi se pokvario na poslu, pa eto, iskoristih vrijeme za ovo. Recke za 2. i 3. arc očekuj sljedeći tjedan, čekaju me maškare.
Op, op, op... imamo problem jer sustav ne funkcionira tako.
Naime, nije zamišljeno da sve tri ekspanzije sukneš u jedan tekst i onda staviš tri BGG linka. Svaka ekspanzija bi trebala biti svoja odvojena recenzija, jer mi sustav ne razdvaja linkove i ne analizira ih posebno (jednostavno nisam isprogramirao, što ne znači da jednom ne budem, ali mi je glupo sada pisati nove linije koda zbog jedne takve recenzije).
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: kockica - Najava tekstova

Post Postao/la kockica »

Ne znam sto ti reci. Tematski mi je imalo smisla povezati ih i na kraju dobijem clanak pristojne duzine. Uz to, izbjegao sam dosta redudantnog teksta koji bi se stalno ponavljao ako bih razdvojio recku u tri clanka (a i ne patim na bodove). Ne znam.. A da maknemo linkove? Jesu toliko bitni za citatelje?
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: kockica - Najava tekstova

Post Postao/la kockica »

P.s., moram priznati da inace ne kuzim di su linkovi kod objavljenih recki. szbunjen
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: kockica - Najava tekstova

Post Postao/la grof »

kockica je napisao/la: 24 vel 2017, 08:07 P.s., moram priznati da inace ne kuzim di su linkovi kod objavljenih recki. szbunjen
Nisu nužni, oni u recenzijama služe da se povežu članci (recenzije, opisi igara i pravila).

Naime, ponekad se napiše prijevod, a nema opisa igre, ili se napiše recenzija, a nema opisa igre ili autor jednostavno zaboravi ručno povezati članke, zato sam izmislio sustav koji će to pratiti automatski, a najbolja poveznica je BGG link, jer je on neka vrsta konstante, pa ako se opis igre doda kasnije, sustav će sve automatski povezati preko BGG linka (zapravo samo jednog njegovog dijela).
E sada, kad sustav traži upit u bazu preko tzv. WP Query-a lako mi je napisati upit za jedan izraz po svakom polju pretrage, no kad je i taj izraz promjenljiv, moram pisati dodatne petlje u taj dio, pa iskreno ne znam niti da li bit o funkcioniralo, jer ne znam kako je interno zamišljen WP Query od strane autora Wordpressa. Vjerojatno bi išlo preko "ugnježdenih" OR relacija, no to mi je dosta dodatnog posla. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: kockica - Najava tekstova

Post Postao/la kockica »

Kuzim. E sad, nije idealno, ali onda bolje staviti sada link za osnovnu igru, jer bi povezalo ovaj tekst sa prethodnima itd.? Hm?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: kockica - Najava tekstova

Post Postao/la grof »

kockica je napisao/la: 24 vel 2017, 08:21 Kuzim. E sad, nije idealno, ali onda bolje staviti sada link za osnovnu igru, jer bi povezalo ovaj tekst sa prethodnima itd.? Hm?
Da, to je i moja ideja. Staviti ćemo poveznicu na osnovnu igru, pa se lako preko osnovne igre dođe i do opisa proširenja.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: kockica - Najava tekstova

Post Postao/la kockica »

Promijenio link. Valjda je sad gotovo :D A baš sam mislio nakon što sam te drvio za prvu recku, konačno skužio sustav. :) Pitanje vezano za arc 2 i 3 RftG-a. Svaki sadrži po jedno proširenje, i da li da stavim linkove na ta proširenja ili na osnovnu igru?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: kockica - Najava tekstova

Post Postao/la grof »

kockica je napisao/la: 24 vel 2017, 08:47 Promijenio link. Valjda je sad gotovo :D A baš sam mislio nakon što sam te drvio za prvu recku, konačno skužio sustav. :) Pitanje vezano za arc 2 i 3 RftG-a. Svaki sadrži po jedno proširenje, i da li da stavim linkove na ta proširenja ili na osnovnu igru?
A stavi onda i to na osnovnu igru. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: kockica - Najava tekstova

Post Postao/la kockica »

Dogovoreno! :thumbs
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: kockica - Najava tekstova

Post Postao/la kockica »

Gotova još jedna recka za RftG - Alien Artifacts. Večeras će možda ići i za RftG - Xeno Invasion, pa da zaključimo cijeli Race.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
grof
Odgovori

Natrag na “Najave tekstova”