Lost Ruins of Arnak

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la grof »

Ili kraće, Arnak.
https://boardgamegeek.com/boardgame/312 ... uins-arnak

Igra nas je toliko oduševila svojom širinom i tečnim gameplayom da je zaslužila svoju temu ovdje (bar po meni)
Mi je igramo dosta i svaki puta nam je drugačija. I svaki puta nam je odlična.
Vjerujem da je i drugima igra ugodno iznenađenje.
Mi trenutno igramo Bird Temple, pa me zanima da li je netko odigrao i Snake Temple i kakvi su mu dojmovi.

Također, ekspanzija izgleda još bolje i koliko sam gledao uvodi u igru mrak nove stvari.
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... on-leaders

Eto, tema za dojmove i ostalo.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la sadistiko »

ma ja sam već davno prije napisao da me nije dobila. Jako lijepo izgleda i komponente i ploča, ali nekako rijetko sam uspio postići nešto više u igri. Ne znam jel stvar što drugi forsiraju kraj ili neš krivo igramo.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la dlakar »

Ja sam je dobio za rođendan prije dva mjeseca. Nisam imao prevelika očekivanja ali sam se ugodno iznenadio. Ne traje predugo, jednostavna pravila a opet izazovna za dobro odigrat. Jedana elegantna work placement/deck builder/resource managment igra. Konačno nešto što se i mojoj ženi sviđa. Ekipa ju je isto dobro prihvatila, čak smo odigrali jednu večer dvije za redom. To ne pamtim kad se desilo. Ako će se nastaviti igrat ovakim tempom, mislim da ću uzet i ekspanziju. Iako igra djeluje light, zna se desit blokada pri želji da iskoristiš maksimum od poteza. Tako da se može malo odužit sa AP igračima. Svakako moja preporuka za jednu laganiju gaming večer...
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 2):
grofkockica
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la dlakar »

sadistiko je napisao/la: 10 stu 2021, 14:10 ma ja sam već davno prije napisao da me nije dobila. Jako lijepo izgleda i komponente i ploča, ali nekako rijetko sam uspio postići nešto više u igri. Ne znam jel stvar što drugi forsiraju kraj ili neš krivo igramo.
Kako misliš isforsirati kraj? Ti igraš svoje poteze u rundi neovisno o drugima. Igra se 5 rundi a ti brate mili igraš koliko želiš dok svi ne kažu dalje. Tek onda ide nova runda
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
realuka
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la neoch »

Meni je igra top. Već sam imao jedan ili dva osvrta u temi "Šta ste zadnje igrali".
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la grof »

neoch je napisao/la: 10 stu 2021, 14:19 Meni je igra top. Već sam imao jedan ili dva osvrta u temi "Šta ste zadnje igrali".
Da, vidio sam, ali sam baš želio izdvojiti temu u posebnu jer me je igra baš jako ugodno iznenadila.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la T0mo »

Igrao jednom i svidjela mi se, moram probati još par puta :)
slika
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la fpol »

Jel netko igrao i arnak i dune imperium. Čine mi se dosta slične, imam dune i super mi je, a ne trebaju mi dvije po osječaju iste igre.

Da li je solo mod dobar?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la grof »

Meni je solo mod u Arnaku OK. Doduše to jest i prva igra koju sam uopće igrao u solo modu, ali mi je OK.
Možeš ga čak i prilagođavati po težini preko crvenih kartica težine.
Također, Arnak ima i neki Campaign solo mod, ali to nisam igrao
https://czechgames.com/en/lost-ruins-of-arnak/solo/
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
fpol
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la docich »

Igrao sam obje. S tim da sam arnaka oko 20tak puta a Dune samo jednom. Dune me razocara ali dat cu mu jos jednu priliku. Imao mi je 2 stvari koje su me smetale ali ajmo usporedba.
Dekbuilding je skoro isti sa razlikom da je u dunu teze ic na zeljeno mjesto. A glavna razlika je sta u arnak imas onaj temmple progres dok u dunu je onaj battle tj area majority.
Arnak mi je nekako bolje zaikruzena igra. Imam dojam da Dune nije dovoljno istestiran.
Opet naglasavam Dune sam igrao samo jednom

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru docich za post (ukupno 3):
fpolrealukakockica
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”