Lost Ruins of Arnak

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la realuka »

https://boardgamegeek.com/boardgame/341 ... on-leaders

Evo kad sam probao sve Leadere da napišem kratak osvrt.
Ekspanzija je super jer doda zaista hrpu novih kartica, 2 totalno drugačija i jako zamimljiva research tracka, nove siteove i guardiane , stvarno hrpu contenta.
Što se tiče leadera, svi imaju neke specijalne moći i sve te moći su super izbalansirane jer niti s jednim nećeš moći otići toliko daleko da upropastiš igru nego te samo boostaju u nekim akcijama.
Jedina zamjerka je što kartice koje su na izbor na main boardu zaista ovise o tome dal ćeš uspjeti iskoristi svog lika bolje od protivnika.
Npr. jučer nam se dogodilo da do 4.e runde nismo dobili niti jedan item niti jedan artefakat za uništavanjem kartice i zaista nije problem jer oboje smo završili sa po nekoliko fear kartica u decku, ali da je netko igrao sa Mysticom, bio bi malo criplan jer mu je jedini ability da uništava fear kartice i tako generira jače akcije. Naravno krećeš se u drugom smjeru kad se nađeš u takvoj situaciji, ali protiv Captaina koji stavlja 3 radnika po rundi imaš male šanse.
Da sad ne navodim još primjera, čini mi se da ćemo ju igrati i bez leadera, ali sa svim ostalim sadržajima iz ekspanzije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 8):
dlakartanelorndadoBojan1983Minsc1610grofPapaverkockica
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la grof »

Evo i mi smo počeli od prošlog vikenda igrati s ekspanzijom i za sada koristimo leadere Captain i Falconer. Draga se bavi sokolima, a ja vozim avione. :)
Nećemo prelaziti na nove likove dok se ovih ne zasitimo. Uglavnom, slažem se sa svime što je @realuka već napisao. Također nam se čini kako su baš recimo ova dva leadera dobro uravnoteženi.
Čini mi se da može doći do problema u disbalansu između recimo Captaina i Miystica iz razloga što je Captaina lakše igrati nego Mystica, pa dok se igrač koji igra potonjeg dobro ne uvježba koristiti sve njegove vrline može biti te neravnoteže. Naravno, naklapam jer nisam još igrao s Mysticom, ali u pravilima i piše da nije sa svim leaderima jednako jednostavno igrati.
Jučer smo recimo draga i ja igrali jedu dosta osebujnu partiju (ona me inače uvijek dobro sreže s bodovnom razlikom od nekih 8 bodova). U igri s dva igrača ja se teško mičem od nekih 65 bodova, dok njoj ide preko 70, 80. (Valjda ne uspijevam misliti na toliko stvari unaprijed). No jučer sam je dobio, ali s vrlo malo bodova (55/50). Ja sam igrao Captaina i u prvom krugu sam se dočepao aviona, koji mi je sretno uletio u svih 4 preostala kruga, te sam tako u ta 4 kruga otvarao nova mjesta od kojih jedno II levela. Sve Guardiane sam overcomao, pa sam tu dobivao bodove, dok sam u research traku bio malo ispod nje, ali na Monkey Tampleu je razlika kod zadnjih redaka jako velika, pa je ona tu uspjela smanjiti razliku.
Uglavnom, svaka nam partija bude drugačija i to nam je super. Nismo jedino koristili red rod iz ekspanzije, nego igramo s plavim i šaltamo karte po baznoj igri.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 4):
dlakarrealukadadotanelorn
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la dlakar »

Gdje ste nabavljali ekspanziju? Ja ću je uzet sigurno, vidim da je nema baš na stanju po trgovinama
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la realuka »

Ja na Essenu, al vidio sam da je bila kod Slovenca dostupna nedavno
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 284
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 225 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la Aliensb »

Vidio sam da ju i u Carti imaju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post:
dlakar
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la grof »

dlakar je napisao/la: 07 pro 2021, 08:15 Gdje ste nabavljali ekspanziju? Ja ću je uzet sigurno, vidim da je nema baš na stanju po trgovinama
Igraj.si dok je još bilo.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1786 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la tanelorn »

Imaju je upravo u CM...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la grof »

Imamo nedoumicu s artefact kartom Passage Shell

slika

Kaže: You may activate it twice instead of once.

Ali, što to konkretno znači? Da s jednim istraživačem možeš uzeti duple resurse s jednog šatora? (ali zašto onda piše "may" - pa tko lud ne bi htio??)
Ili, da iskoristiš oba svoja istraživača na dva različita šatora i pokupiš resurse for free, što mi je smislenije jer trošiš oba istraživača, doduše "free for travel", ali bi možda drugog radije odigrao na Level I ili II siteovima, pa mi taj "may" ima više smisla.
(na BGG-u mi baš nisu bilo nešto pametni :zvizdi )

Kako vi to igrate?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
bunjo
Reactions:
Postovi: 25
Pridružen/a: 19 lip 2017, 20:18
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la bunjo »

Mi igramo da uzmemo duplo resurse sa jednim istraživačem.
Ovi su korisnici zahvalili autoru bunjo za post:
grof
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Lost Ruins of Arnak

Post Postao/la Papaver »

Definitivno odigraš jednog istraživača besplatno na kamp mjesto i uzmeš dva puta nagradu ako želiš.

Vjerojatno su stavili "may" zbog kampa gdje discardaš kartu za jewel.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 5):
realukadlakargrofDarkDefendermljeko
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”