Dobre print & play igre

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Dobre print & play igre

Post Postao/la grof »

Kako smo svi u izolaciji i sve više ljudi traži materijala za razonodu, volio bih pripomoći jednim člankom o dobrim print & play igrama koje si ljudi mogu sami doma napraviti i igrati.
Ja ću predložiti print & play igru Dog i mogu Can't Stop (iako ona baš i nije bez copyrighta, sumnjam da ćemo imati zbog toga problema).
Tu su i free Demo avanture popularnog Unlock serijala koje iako su kratke, daju materijala za razmišljanje. Pa su tu i neke jako dobri kartaški klasici kao Remi i Kanasta...

No, trebam još dobrih primjera s materijalom za printanje, pa ako imate kakvih dobrih linkova, postajte ovdje. Spasimo narod od dosade! :)

Naravno prednost imaju jednostavnije igre s priborom koji se lako može naći u svakom domu i iscrtati ih na papiru i bez printera (po mogućnosti, danas ipak dosta kućanstava ima kakav-takav inkjet)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
Officer Barbradymado
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la Stips »

Ima više takvih grupa na bgg. Besplatni pnp, produkcija od tablica u Wordu do finjaka da se čudiš kak to da je besplatno. Ne da mi se sad tražiti, googlaj 'bgg pnp', ima ih ko drveća (i grupa i igara).
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la sadistiko »

Ja sam u početku ovo pratio, ali sam vidio da ima puno osrednjih igara i okrenuo se na kupovne
https://boardgamegeek.com/geeklist/7351 ... ay-games-d
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la grof »

Stipsonov je napisao/la: 24 ožu 2020, 21:28 Ima više takvih grupa na bgg. Besplatni pnp, produkcija od tablica u Wordu do finjaka da se čudiš kak to da je besplatno. Ne da mi se sad tražiti, googlaj 'bgg pnp', ima ih ko drveća (i grupa i igara).
Znam da ih ima, ali tražim nabrzaka dobre i jednostavne p&p igre po iskustvu ekipe ovdje. Previše je to materijala tamo, a ja bih želio nešto što prije izbaciti ;)

Druga je stvar ako ovdje nema nikoga s takvim iskustvom, no želim prvo u to biti siguran.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la Stips »

Aha. Ok onda ne znam.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la grof »

Stipsonov je napisao/la: 24 ožu 2020, 22:06 Aha. Ok onda ne znam.
OK i to je informacija :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la Stips »

grof je napisao/la: 24 ožu 2020, 22:27
Stipsonov je napisao/la: 24 ožu 2020, 22:06 Aha. Ok onda ne znam.
OK i to je informacija :)
Ha printao sam i igrao Rome Inc. dok je bila free. Bila je skroz ok. Vidim da je sad izdaju kao proper igru.

Inače sam skupio dosta materijala free ali nisam baš izrađivao.
No to su uglavnom hex &counteri ili pak igre tipa Zaibatsu. Dakle ne ono što tražiš.

Bio sam podržao na KS te i izradio SPQF, no nažalost nikad ga nisam i odigrao.
On je rethemed i isto ga izdaju kao proper igru, naime Fort (isti art kao Oath, Vast i Root).

Također, Wehrleov Oath i Root postoje kao free pnp (well, postojali su), samo također mi se čini kako ti to izlazi van željenih okvira.

Percipiram još gro zanimljivih komercijalnih pnp igara, prije svega od Holandspiela i Tiny Battle Publishinga, no to stoji na tome - percipiram ih.

Primijeti, to su sve proper igre koje samo nisu proper po tome što ih trebaš solo izraditi. Imaju dosta materijala i mape veće od A4, ukratko izrada je zahtjevnija.


Tebe uglavno zanima nekaj kaj se ful brzo deploya, čak i bez printera? To zbilja ne znam.
Zadnja izmjena: Stips, dana/u 25 ožu 2020, 10:45, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la dlakar »

Evo liste igara koje se mogu igrati sa standardnim kartama uz pokoju modifikaciju. Možda nekom dobro dođe.

https://www.boardgamegeek.com/geeklist/ ... unmodified
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
grof
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Dalegard
Reactions:
Postovi: 37
Pridružen/a: 31 kol 2019, 05:40
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la Dalegard »

Kad se već spominje Cole Wehrle, Pax Pamir ima službeni Print and Play (objavljen na Kickstarter strani).

Direktni link sa Kickstartera ovdje: Pax Pamir PNP
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Dobre print & play igre

Post Postao/la Vatanen »

Deep Space D6 je jednostavan za izradu - treba printer i ima nekih 30ak kartica, no ako sam ja to mogao napraviti s apsolutno dvije lijeve i običnim papirom (obrezao pa slivao) onda stvarno svatko može. Igra je ok arkada dice placement. Potrebne su i obične kockice kojih svatko od nas doma ima na stotine. Ima više takvih, čak i na proper Star Trek temu, ali su zeznutije za izradu.

Izvrstan je i Maquis, ali za njega sam ipak zamolio profesionalca, naravno našeg dlakara, jer osim dosta kartica i ploče ima i bar dvije vrste tokena... no sve se to vjerujem da uz malo volje. Postoji aplikacija za mob pa možeš vidjeti jel ti po volji.

Naravno obje su solo igre.

Ako se negdje online može naći mapa i ako imaš u zalihi neke chitove, blokove ili bilo što sa zastavama europskih zemalja i još par drugih a da su distinktivni vjerujem i da bi se izvrstan časopisni wargame Les der Des Ders mogao doma napraviti. To je 2 player. Za solo ne bi bio jer to traži puno specifičnih chitova.

Ako problem nije printati dosta kartica (napamet cca. 60), Tiny Epic Galaxies također je izvrsna igra koja ima official pnp varijantu na BGG. Kao i sa Deep Space D6 obične kocke lako odmjene custom kocke te su potrebni samo neki generički markeri (rekao bih 6 po igraču ovako napamet).

Santorini možeš doma izimprovizirati s bilo kojim kockama koje imaš u tri veličine i da se slažu jedna na drugu.

Toliko je meni poznato.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post:
grof
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”