Nemesis

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Nemesis

Post Postao/la mado »

https://boardgamegeek.com/boardgame/167355/nemesis
http://awakenrealms.com/games/nemesis/

Vidim da ni za ovu odličnu igru nema teme koja bi ju popularizirala malo na forumu. :sokiran
Slavica je nedavno odlično opisala jedno igranje 4 igrača (s fotkama): https://www.igranje.hr/forum/viewtopic. ... 07&p=64626

Igra dolazi iz odličnog izdavača Awaken Realms koji stoje iza hitova This War of Mine: The Board Game, Lords of Hellas, Tainted Grail: The Fall of Avalon. Služeno nisu dobili licencu od Alien franšize, ne znam jesu li je li tražili, al igra vrišti poznatom temom. Dizajn minijatura je različit od aliena iz filmova, al budimo iskreni, to su alieni :) Čak postoji i mačka u igri (Ripleyin narančasti Jonesy u filmu).
Igra je coop/semicoop. Nisam ga još igrao, al postoji i full coop kampanja koja je navodno odlična.

Slavica je usporedila igru sa megapopularnom Battlestar Galacticom. Meni se filmski svijet BSG sviđa puno više od Aliena. BSG serijal mi je jedan od najboljih SF serija. Ali mi BSG igra nije baš legla. Kužim zašto je popularna, ali se nikako ne mogu uvući u igru, kao u Nemesisu. U BSG igri igram igru, a u Nemesisu zaboraviš na pravila i kao da si u filmu. A ne mogu točno opisati zašto je to igri uspjelo, a u BSG mi nije. A obje igre imaju hidden roles, izdaje, napete situacije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 2):
Valsimjuri006
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Nemesis

Post Postao/la Valsim »

Yep, igra je baš odlična i totalno filmska kako većina kaže. Kad krene akcija i napetost čovjek se skroz zaboravi da igra igru. Dizajn, artwork i minijature su sve top notch. Ne mogu pronaći nigdje jesu li dizajneri kontaktirali uopće 20th Century Fox za licencu ili su od početka krenuli sa svojim dizajnom. Mislim i više nego očito je otkud dolazi tema igre. Isto tako vjerujem da je igra službeno licencirana da bi koštala vjerojatno duplo više nego što sad dođe. A zbog minijatura i odlične produkcije je i ovako lijepa svota.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Nemesis

Post Postao/la gogo666 »

A ne mogu točno opisati zašto je to igri uspjelo, a u BSG mi nije.
Mozda 100$ minijatura ima veze? :)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4964
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3581 put
 pohvaljen: 3675 puta
Kontakt:

Re: Nemesis

Post Postao/la sadistiko »

A viš, kod mene je baš suprotno. Da me nisu stavili pred gotov čin možda je ne bi ni igrao. Inače ne volim igre gdje su minijature sve samo ne minijature. Ako se sjetimo Alien filmova, tamo svakako alieni nisu 3 puta veći nego ljudi što je slučaj u ovoj igri. Po meni su mogli sigurno uštediti na tim ogromnim minijaturama a da se ne izgubi na igrivosti i uživljavanju u temu.
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Nemesis

Post Postao/la mado »

gogo666 je napisao/la: 15 ožu 2020, 12:04
A ne mogu točno opisati zašto je to igri uspjelo, a u BSG mi nije.
Mozda 100$ minijatura ima veze? :)
Nisu mi minijature bitne. Odlično izgledaju u ovoj igri, ali je gameplay odličan i protočan i tu negdje leži zec. Brojne druge igre s odličnim minijaturama me nisu oduševile. A odlične su mi Twilight Struggle, Space Empires 4x, Wir sind das Volk, London i slične koje izgledaju prejadno kad ih usporediš sa Nemesisom.
Slavica
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 458
Pridružen/a: 18 srp 2012, 22:25
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 137 puta
Kontakt:

Re: Nemesis

Post Postao/la Slavica »

Više je do toga što se ovdje sve događa brže, pravila su lakša, pa se možeš već od prve igre fokusirati na gameplay i priču. Imaš osobni cilj, a u Galactici ga eventualno ima Cylon Leader. Da, čak mislim da taj osobni cilj pridonosi zanimljivosti i napetosti. I to što mogu i svi biti protiv tebe ili nitko... Galactica je baš pravi hidden role semicoop, gdje pokušavaš shvatiti tko je na tvojoj strani, dok je ovo totalni kaos :) napetije je jer su alieni stalno prisutni. To su neki moji dojmovi.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Nemesis

Post Postao/la smurfORnot »

Cekajte da bacite kampanju, fora je napravljeno ovo sa stripom i pricicom, te cak i nekim opcijama kako postupiti ;)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Nemesis

Post Postao/la kockica »

Vjerojatno znate da će na KS početi kampanja za novi Nemesis. Moram priznati da sam opako zainteresiran nakon onog opisa igre (Mado stavio link u prvom postu). Samo kako to ide sa igrom udvoje?
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Nemesis

Post Postao/la mado »

kockica je napisao/la: 28 svi 2020, 11:01 Vjerojatno znate da će na KS početi kampanja za novi Nemesis. Moram priznati da sam opako zainteresiran nakon onog opisa igre (Mado stavio link u prvom postu). Samo kako to ide sa igrom udvoje?
Igrao sam u dvoje. Brzo i dinamično, za preporučiti :thumbs
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Nemesis

Post Postao/la Noghri »

Ja se sve bojim koliko ce to kostat, pogotovo jer nemam base game, znaci ne gine covjeku 200-tinjak dolara... Ali zivi bili pa vidjeli!
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”