Mačji otok ili otok mačaka?

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Mačji otok ili otok mačaka?

Post Postao/la mado »

Znam da je mala vjerojatnost, al jel netko igrao The Isle of Cats (2019) https://boardgamegeek.com/boardgame/281259/isle-cats
? Da čujem dojmove, makar vidim da je dosta visoko ocijenjena.

Slučajno naletio na ovu igru na BGGu, a znam jednu mačkoljupku kojoj bi se mogla svidjeti ova igra :)
Ima je za 40tak GBP na raznim mjestima (https://boardgameprices.co.uk/item/show ... le-of-cats ), a direktno od izdavača 64 GBP KS verzija (https://shop.thecityofkings.com/).
TabulaTomato
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 15 tra 2020, 10:29
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Mačji otok ili otok mačaka?

Post Postao/la TabulaTomato »

Vidim da je stara tema, ali nitko nije odgovorio pa da se svejedno javim. Kupila sam igru preko igraj.si i jučer smo igrali prvi put. Igra se svima svidjela, dobro je to šta ima dosta strategije (ali i sreće) i više načina kako skupljati bodove. Ima par mehanika koje volim (tile placing, card drafting - oprosti na engleskom ali ne znam terminologiju na hrvatskom :) Ono šta je mene najviše privuklo je to da je relativno kompleksna, ali se pravila dosta brzo nauče. Isle of cats je za nijansu kompliciranija od npr. Catana. Osim toga fora izgledaju te mačke, tako da mislim da je super za mačkoljupce koji vole društvene igre :)
Jedino šta bi nekoga moglo odbiti je da nema puno interakcije s drugim igračima. Slažeš svoj brod i možeš donekle onemogućiti nekome da nešto napravi, ali ne puno jer ni ne znaš što sve drugi igrači žele ostvariti. Više manje se baviš time da ostvariš što više bodova, kao u npr. Ticket to ride.
Uglavnom, igra je dobra, mislim da će nam postati jedna od onih koje igramo često.
Ovi su korisnici zahvalili autoru TabulaTomato za post (ukupno 2):
madoBojan1983
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Mačji otok ili otok mačaka?

Post Postao/la ratnip »

Isle of Cats = I love cats

:roll:
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Mačji otok ili otok mačaka?

Post Postao/la smurfORnot »

Pa nije da bih rekao da nema baš interakcije, mislim draft dosta ovisi o tome što ceš prepustiti dalje ili neceš. Također ne jednom se desilo da netko zajebe nekoga oko izbora macaka, pogotovo ako ljudi krenu skupljati iste boje radi setova...pa potencijalno oblik itd. Takošer se s ovim public scoring kartama određen oblik interakcije postiže.

Sve u svemu jako sladak game, pogodan za veci broj uzrasta obzirom i na family rules, jako lijepo izgleda.

KS verzija ti ne treba.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 3):
madoPapaverTabulaTomato
TabulaTomato
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 15 tra 2020, 10:29
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Mačji otok ili otok mačaka?

Post Postao/la TabulaTomato »

Da, krivo sam se izrazila. Nije da interakcije nema, ali nema je u smislu da ćeš ciljano igrati tako da sabotiraš nekog i paralelno skupiti dovoljno bodova da pobijediš. Tipa, u Carcassonne ili Queendomino cijelo vrijeme svi vide šta rade drugi igrači pa možeš imati takvu strategiju. Ovdje su lekcije (misije) skrivene i ima ih milijun različitih pa ćeš teško znati šta skupljaju drugi igrači, a donose dobar dio bodova.
S druge strane igrala sam samo jednom, tako da se možda iznenadim :)
U svakom slučaju mi je igra skroz sjela i po meni zaslužuje tu visoku ocjenu koju ima na BGG.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Mačji otok ili otok mačaka?

Post Postao/la Deni »

Meni igra nije sjela. Previse ovisis o broju kosara, a ako ih u draftu nema puno nagrabusio si. Takodjer ciljevi, oblici itd... sve nekako ne drzi vodu pretjerano
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Mačji otok ili otok mačaka?

Post Postao/la mljeko »

Otok mačaka bi bilo ispravno.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”