Letter Jam

Pitanja vezana uz društvene igre
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Letter Jam

Post Postao/la T0mo »

Igrao sam za vikend Letter Jam prvi put sa 5 igrača, do sada sam igrao uvijek u dvoje ili troje.

Sa 5 igrača nam je bilo najteže do sada, tj., kronično nam je falilo slova, prvenstveno samoglasnika.
Pretpostavljam da svi uzmu samoglasnike da naprave svoje riječi, te ih ne ostane u ostatku špila....

Hrvatska slova sam ubacio po slobodno nahođenju, prema linkovima koje ste stavili o ponavljanju određenih slova u engleskom i hrvatskom jeziku.
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Letter Jam

Post Postao/la Papaver »

T0mo je napisao/la: 02 ožu 2020, 11:45 Igrao sam za vikend Letter Jam prvi put sa 5 igrača, do sada sam igrao uvijek u dvoje ili troje.

Sa 5 igrača nam je bilo najteže do sada, tj., kronično nam je falilo slova, prvenstveno samoglasnika.
Pretpostavljam da svi uzmu samoglasnike da naprave svoje riječi, te ih ne ostane u ostatku špila....

Hrvatska slova sam ubacio po slobodno nahođenju, prema linkovima koje ste stavili o ponavljanju određenih slova u engleskom i hrvatskom jeziku.
Ionako igrate sa slovima koje ljudi odaberu, tako da ne bi trebalo biti problema u nedostatku samoglasnika ako su ih svi uzimali.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Letter Jam

Post Postao/la grof »

Da. Mi smo igrali s full 6 igrača i bilo je dosta teško zbog sporog kolanja slova. Jer dugo vremena nitko nije siguran u svoje slovo, pa ga ostavlja i dalje u opticaju.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Letter Jam

Post Postao/la T0mo »

Papaver je napisao/la: 02 ožu 2020, 11:55
Ionako igrate sa slovima koje ljudi odaberu, tako da ne bi trebalo biti problema u nedostatku samoglasnika ako su ih svi uzimali.
Hm, da. Pravu si :)
slika
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Letter Jam

Post Postao/la T0mo »

grof je napisao/la: 02 ožu 2020, 12:09 Da. Mi smo igrali s full 6 igrača i bilo je dosta teško zbog sporog kolanja slova. Jer dugo vremena nitko nije siguran u svoje slovo, pa ga ostavlja i dalje u opticaju.
Zapravo da, u tome je problem, u manje igrača češće mjenjaš slova, jer čim iskoristiš slovo koje nije od igrača, stavljaš novo...
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Letter Jam

Post Postao/la ratnip »

Pitanje - da li netko možda zna, ova "lokalizirana" inačica Letter Jam, da li je zaista lokalizirana (hrvatska slova, prilagođene frekvencije slova), ili se radi o EN inačici sa prevedenim pravilima?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Letter Jam

Post Postao/la grof »

Zaista je lokalizirana.
Moja lokalizacija je imala malo drugačiju frekvenciju slova, ali i ovdje se na to pazilo.
Npr. moj set uopće nema čćđžš jer ga po frekvenciji ne bi trebalo ni biti, a ova službena ima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
ratnip
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Letter Jam

Post Postao/la ratnip »

Zapravo ni HR inačica nema čćđžš... točnije Đ nema uopće, a C glumi i ČĆ, S je istovremeno i Š, a Z je istovremeno Ž.

Nažalost ovo se pokazalo dosta konfuzno kod prvih par igara ... :(
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Letter Jam

Post Postao/la grof »

Tako su složili? Hmm nije mi to baš nešto.
Kad sam bio negdje čitao na CM stranicama stekao sam dojam da ova naša slova baš postoje iako po meni ne trebaju.

Poslano sa mog STK-LX1 koristeći Tapatalk

Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Letter Jam

Post Postao/la ratnip »

Ima još nekih dubioza - kao npr. što sa slovima LJ i NJ.

A za kvačice smo na kraju uveli house rule - ako se koriste slova od "neigrača" u hintu i to su jedna od onih sa kvačicama, onda onaj koji daje hint smije reći koje je to točno slovo (npr. C, Č ili Ć). A dok se ljudi ne nauče najbolje je izbjegavati te kvačice u igračkim riječima - jedan igrač nam se zadnji put jako naljutio jer iako je ispravno skužio sva slova (KATUS) nije ni nakon 15 minuta uspio riješiti o kojoj se riječi radi... da bi na kraju ispalo da je dobio riječ ŠTUKA. :)

P.S. Zna li netko da li se app ikad planira ažurirati na HR, ili smo premali za tako nešto (Codenames online uredno koristi HR riječi)?

Edit: nvm, izgleda da ipak bude
Currently, we are working with our Spanish partner for their version, which should be released in May. Also, Greek, Croatian, Slovenian, Serbian, and Bulgarian will follow shortly.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post:
grof
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”