Tapestry (Stonemaier games)

Pitanja vezana uz društvene igre
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la gogo666 »

Meni se cini da ce bit suhoparno kao i scythe i kao viticulture.
To je ocito neki Jamey signature. Uber streamlined tolko da je dosadno.

Nemam uopce dojam da je to Civ igra.
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la Papaver »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 26 kol 2019, 11:43 Koji su dojmovi nakon odgledanih videa? :) Rhado i Rodney su bacili svoje na YouTube pa me baš zanima je li vam poraslo ili splasnulo oduševljenje? :)

Meni se konkretno Feast for Odin jako svidjela, pogotovo "tetris" koji moraš igrati sam sa sobom te način na koji blokiraš ljudima dostupne akcije na onom centralnom dijelu s akcijama. U Tapestryju mi se čini da će biti dosta igranja "sam za sebe", tek tu i tamo malo neke interakcije na tim tileovima gdje su outposti pa nekom nešto srušiš.... Ne znam, bio sam jako oduševljen, ali sad nekako mislim da je gameplay dosadnjikav. Eto ne znam.
Meni je malo splasnulo oduševljenje. Tile placement dio mi se čini dosadan (premalo zanimljivih oblika), baratanje resursima jako trivijalno (skoro svaki put dobiješ wild resurs i vrlo često trošiš wild resurs), karte tehnologije neinspirativne (dobiješ resurs tu i tamo, bodove tu i tamo, prihode tu i tamo). Malo mi je čudno i exploranje s tim sitnim bodovima ako ti se poklope strane te karte zamke, ali sve to je još uvijek samo predosjećaj, treba probati kako funkcionira u igri.

Asimetrične civilizacije i tapestry karte me još uvijek najviše privlače i cijenim jednostavan rulebook i brze runde te temu stvaranja vlastite civilizacije. Science kocka mi je super koncept te ludi efekti na krajevima svakih traka. :thumbs

Još uvijek mi je na radaru igra, ali kao probaj prvo-kupi kasnije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
sadistiko
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la kockica »

Ignoriram inače igru, kao čekat ću dogodine kada se stvari iskristaliziraju, ali sad me zaintrigiralo, i hajde odoh ja na bgg i šokiram se kada vidim ocjenu.. I inače mi je debilno kada se ocjenjuje igra koja još nije izašla, ali obično te ocjene budu nahajpane, pa s vremenom padaju.

Btw, vidim da se Mars popeo na 3.mesto.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Papaver
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la Stips »

Trebalo bi napravit neki old bgg, gdje bi se povukla posve arbitrarna crta od npr 2-3 ili čak 5 godina karantene, pa skupit neki community kojeg nije briga za novo. Kad pretražiš bgg, ali ograničiš da nije godina najnovija 2014, prilažem prvih 10 rangirano po trenutnom ranku:

5 Twilight Struggle (2005)
11 War of the Ring (Second Edition) (2012)
13 Terra Mystica (2012)
14 The Castles of Burgundy (2011)
18 Concordia (2013)
21 Brass: Lancashire (2007)
22 Puerto Rico (2002)
23 Caverna: The Cave Farmers (2013)
24 Mage Knight Board Game (2011)
25 Orléans (2014)

Nimalo loše. A pazi, ovo je s granicom na 2014.

S tim da nisam ni ja imun na novotarije.

Ali kad se uzme sve u obzir, možeš biti ful u hobiju i sagraditi vrhunsku kolekciju od, ajde, 50 - 100 igara, a da nemaš ništa, ali ništa, novoga, sve second hand za nikakvu lovu.

Pogotovo kaj sve novo ionak imaju i igraone i svi drugi... :D
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la joezg »

Hoće li netko podijeliti shipping za tapestry? Krenuo je preorder za 79$ (+11.5$ shipping). Ako je netko zainteresiran, neki se javi s PP.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la sadistiko »

meni je nekako splasnuo entuzijazam, nisam siguran da će igra biti baš toliko dobra. Najviše me smeta to što su nabili cijenu s nekim minijaturama koje (po mnogima, a i meni samom) nisu najbitnije u igri.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
dado
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la kockica »

I ima li kakvih povratnih informacija? Čitam komentare koji idu od jako fanovskih do pljuvačkih. Tek tu i tamo naberem vrijednije komentare da nije preduga, ima zanimljivih opcija, ali tema je labava i katkad nelogična ( ono kada, da karikiram, imate tehnologiju automobila a niste izumili kotač), dobre komponente, ali da su neke suvišne što poskupljuje igru. E sad neki se kunu da je igra neuravnotežena, drugi da nije, pa sad..
Dalegard
Reactions:
Postovi: 37
Pridružen/a: 31 kol 2019, 05:40
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la Dalegard »

Sve zavisi što očekuješ od igre i što te zabavlja. Ekstremne komentare je najbolje zanemariti osim ako si u jednom od ekstremnih tabora, ali tad ti i ne treba drugo mišljenje. Ako si hardcore fan civilizacijskih igara može te iritirati i pomisao da netko ovo naziva civilizacijska igra. Ako te veseli neki srednji euro koji je lagano tematski obojan s lijepom produkcijom, mogu te iritirati zapjenjeni kritičari. I tak, stvar je ukusa i preferencija. Što se tiče uravnoteženosti, čak su napravili i istraživanje s uzorkom od 1600 igara. Postoje određene razlike među civilizacijama, ali nisu enormne. Može ponekad biti swingy, što može biti i plus i minus, jer je svaka partija drugačija pa ne dosadi brzo, ali ako misliš igrat turnir onda je kao problem. Jedan od uravnoteženijih reviewa je napravio Tom Vasel. Uzeo si je vremena i nije objavio odmah prvi dan kad je skinut embargo. Sve u svemu, igra je u najmanju ruku sasvim ok, osim ak te baš iritira nešto u vezi nje, pa makar to bio Stegmaier ili cijena ili marketing i hype ili kategoriziranje ili whatever.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Dalegard za post (ukupno 2):
StipsTeehee(R)
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la kockica »

Ne spadam ni u jedan tabor, iako imam viticulture i scythe sa svim ekspanzijama. Nadao sam se civilizacijskom igri, a ovo što veliš, izgleda da to nije to premda djeluje da je igra ok, i svakako bih je volio isprobati, ali zasad kako vidim, cijena koja nije mala mi ne opravdava taj "ok" osjećaj. a navodno već ima programirana širenja. U svakom slučaju hvala.
Boros
Reactions:
Postovi: 144
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 20:18
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Tapestry (Stonemaier games)

Post Postao/la Boros »

Meni je igra izvanredno sjela. Nije civ igra kakvu su neki očekivali, ali je po meni solidan euro game. Volim što svaki put kad igram mogu probati drugačiju strategiju, jer ovisi o civilizaciji koju dobiješ na početku i tapestry kartama tokom igre.
Najvažnije mi je ionako bilo da bude zabavna ne samo meni već i supruzi i kćeri. Za sad uživamo kad god je igramo.
Najveća zamjerka je na ploču koja se savija, ali vidim da i drugi imaju problema sa time.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”