Rizik -iskustva?

Pitanja vezana uz društvene igre
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la Stips »

Neki Johnny je napisao/la: 06 kol 2019, 02:26
kockica je napisao/la: 29 srp 2019, 09:47 nexus ops
Jednostavniji je od svih ponuđenih verzija. Osim toga, ljudi s kojima igram, sporo hvataju i neke jednostavnije gejmove (drugim riječima, nisu neki strastveni gejmeri) :lol:
Znači, Nexus Ops.

Igra koju sam uvijek stavljao na stol kad bih igrao sa neigračima. I dan danas je poćelim zaigrati i čuvam je i čuvat ću je jer dok dolaze sve neke weuro ovo ono komplikacije, ova ima bit strategije jednak kao i Rizik: 1. osiguraj pojačanja 2. upotrijebi pojačanja
bez ikakvog sad bullshita ko ima najviše čega i u kojoj boji/gdje. Nope. Vojska osvaja teren. treren stvara vojsku. Više terena veća vojska. Manji teren, kompaktnija vojska. Veći vs brži, s tim da u tijeku igre si povremeno velik a povremeno 'brz' kako se već sreća okreće, i tako sve dok netko ne ulovi zamah i pobijedi.

Igra se do 12, lijepo pogođena brojka jer to je otprilike kad se netko izdvoji, slobodno vi igrajte ko Riziko dok netko ne iskasapi sve ostale (to bi bilo, kaj, 20 - 30?). Otprilike kako se netko izdvoji tako je partija i gotova, dakle nema onog kad iz Australije kroz Aziju ide u Sjevernu Ameriku pa Južnu do Afrike. Nope. Imaš Australiju i Aziju puni krug? Gotovo!

A to ak ti ekipu smeta kaj postoji više od jedne vrste vojnika i više od jedne vrste terena, pa jebemumater jeste se igrali kad s vojničićima na tepihu u sobi? jeste zgužvali kad na podu deku da bude 'brežuljci' ili porazbacali kockice da bude 'šuma'? E to je to. Čisto da nije svugdje isto. Zamisli da je u Riziku npr Kongo prašuma, Ural planina a Ukrajina ravnica - i da imaš ekipu koja ima +1 u šumi ali -1 u planini,gdje ćeš ih slati: u Kongo ili na Ural? I hoćeš li ih slati u Ukrajinu ili ćeš tamo možda slati prašinare koji nemaju ni + ni - nigdje? Znači takve dileme.

Mind you - nema nikakvih CRT niti silnih modifiera, niti specijalne metode za vođenje bitke. Ako si igrao Axis and Allies, to je ISTI sustav vođenja bitke. Ako nisi, to je jednostavan pitki starinski sustav iz doba srednjeg paleolitika gdje svaka jedinica ima neku snagu i za svaku baciš kockicu i pogledaš je li pogodila ili nije. Jest - kill, nije - miss.

Minimalna, a skroz pametna igra. Standardne dvojbe - proizvoditi puno jeftinih i slabih, ili malo skupih i jakih, ići na lovu ili na poziciju, te ono što i u Riziku, kojeg susjeda napasti.

Znači ovak, svatko, ali SVATKO tko zna igrati Rizik je u stanju igrati i Nexus Ops. Samo kaj u Nexus Ops pobijeđuje bolji a risk je ispred svog vremena pa je anticipirao ovaj moderni trend da pobijedi bilo tko :lol: :lol: :lol:

Ak ti netko veli da neće igrat Nexus Ops nego baš hoće Rizik, znači da nije do tebe došao igrati nego piti :D

Nije za bacit kaj je igra i zabavna...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 2):
smurfORnotRaein
Brki94
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 04 sij 2021, 15:24
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la Brki94 »

Ljudi pozdrav,

treba mi mala pomoć. Naime u društvenoj igri Rizik (izdanje 2015, B7404, izdanje za Sloveniju, Hrvatsku i Srbiju) sam izgubio karticu teritorija za Srednju Ameriku.

Da li netko od vas ima ili poznaje nekoga tko ima tu igru i karticu pa da ju makar skenira s obije strane i pošalje jer me izluduđuje što nemam istu, a na netu ju nemogu naći .

Hvala unaprijed!
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la retko63 »

Brki94 je napisao/la: 04 sij 2021, 15:26 Ljudi pozdrav,

treba mi mala pomoć. Naime u društvenoj igri Rizik (izdanje 2015, B7404, izdanje za Sloveniju, Hrvatsku i Srbiju) sam izgubio karticu teritorija za Srednju Ameriku.

Da li netko od vas ima ili poznaje nekoga tko ima tu igru i karticu pa da ju makar skenira s obije strane i pošalje jer me izluduđuje što nemam istu, a na netu ju nemogu naći .

Hvala unaprijed!
Bok ! Jesi li riješio problem ? Ako nisi,pošalji mi svoj email,pa ću ti ja skenirati oba dvije strane kartice Srednje Amerike i poslati !
Brki94
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 04 sij 2021, 15:24
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la Brki94 »

retko63 je napisao/la: 07 sij 2021, 13:47
Brki94 je napisao/la: 04 sij 2021, 15:26 Ljudi pozdrav,

treba mi mala pomoć. Naime u društvenoj igri Rizik (izdanje 2015, B7404, izdanje za Sloveniju, Hrvatsku i Srbiju) sam izgubio karticu teritorija za Srednju Ameriku.

Da li netko od vas ima ili poznaje nekoga tko ima tu igru i karticu pa da ju makar skenira s obije strane i pošalje jer me izluduđuje što nemam istu, a na netu ju nemogu naći .

Hvala unaprijed!
Bok ! Jesi li riješio problem ? Ako nisi,pošalji mi svoj email,pa ću ti ja skenirati oba dvije strane kartice Srednje Amerike i poslati !
Sporo to sve ide s kontaktom pa će potrajati jer čekam po nekoliko dana da mi većinom odgovaraju na generična pitanja. Šaljem ti mail u privatnu poruku! TNX :)
Avatar
Brdozdolo
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 08 vel 2021, 12:45
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la Brdozdolo »

Malo je star topic, ali evo morao sam da podijelim iskustvo s ovim Star Wars Rizikom:
https://boardgamegeek.com/boardgame/183 ... rs-edition

Odličan je, iznenadilo me koliko je bio zabavan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Brdozdolo za post:
juri006
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2280
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Rizik -iskustva?

Post Postao/la mado »

Brdozdolo je napisao/la: 13 vel 2021, 08:55 Malo je star topic, ali evo morao sam da podijelim iskustvo s ovim Star Wars Rizikom:
https://boardgamegeek.com/boardgame/183 ... rs-edition

Odličan je, iznenadilo me koliko je bio zabavan.
Al to je reimplementacija Queens Gambita, neme veze s Rizikom originalnim zar ne? szbunjen
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”