Što da počnem igrati sljedeće

Pitanja vezana uz društvene igre
Vehar
Reactions:
Postovi: 1
Pridružen/a: 02 tra 2019, 13:26
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Što da počnem igrati sljedeće

Post Postao/la Vehar »

Bok

Ja i moji prijatelji igramo igre već godinama, do sada amo igrali: Catan, Village, Risk, Bang, TED, Scotland Yard, Betrayl at Baldurs Gate, This War of Mine , Witcher i druge.

Tražim prijedloge za strateške/ekonomske igre koje ne traju dulje od 80 min. koje se eventualno mogu kupiti u hrvatskoj. Koje su idealne za 3,4 igrača te koje nemaju 20 strana pravila.
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Što da počnem igrati sljedeće

Post Postao/la gogo666 »

Clans of Caledonia :zvizdi :)
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Što da počnem igrati sljedeće

Post Postao/la Nuuq »

Znam da ce mi se neko navalit na kosti, ali, Concordia :) Odlicna u 2-5, traje oko 90 min max, i ima dvija lista pravila! Definitivno za stratesku igru, pogrijesiti necete...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post (ukupno 2):
hrky000Teehee(R)
slika
osaka
Reactions:
Postovi: 35
Pridružen/a: 16 lip 2017, 14:47
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 58 puta
Kontakt:

Re: Što da počnem igrati sljedeće

Post Postao/la osaka »

+1 Concordia

Ima toga dosta što spada u taj segment. Probajte na ovoj stranici ubaciti igre koje vam se sviđaju ili BGG profil ako ga imate i nakon što vam izbaci preporuke može u filterima poštimati trajanje, težinu i slično.
https://recommend.games/#/

Najveći broj strateških igri se radi za 3-4 igrača, tako da tu nećete imati problema.

Osobno bi u tom trajanju/težini preporučio Bunny Kingdom (nemojte da vas grafika prevari, igra ima "mesa"), Seasons i možda nešto od CGE (npr. Prodigals Club).
slika
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Što da počnem igrati sljedeće

Post Postao/la roverandom »

-1 Concordia. To radije odi jednom odigrat u neku igraonicu i više ne moraš, 0 replayability.
+1 Caledonia, iako je dulja od traženog vremena trajanja..

Queendomino pogledaj, ta je dost kratka a zanimljiva.

Još neke koje su super ali malo dulje traju (no kad naučite svi igrat završe unutar sat i pol): Tzolkin: The Mayan Calendar, The Voyages of Marco Polo, Champions of Midgard
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Što da počnem igrati sljedeće

Post Postao/la Nuuq »

roverandom je napisao/la: 04 tra 2019, 01:22 -1 Concordia. To radije odi jednom odigrat u neku igraonicu i više ne moraš, 0 replayability.
+1 Caledonia, iako je dulja od traženog vremena trajanja..

Queendomino pogledaj, ta je dost kratka a zanimljiva.

Još neke koje su super ali malo dulje traju (no kad naučite svi igrat završe unutar sat i pol): Tzolkin: The Mayan Calendar, The Voyages of Marco Polo, Champions of Midgard
Evo, onda nemoj Concordia. Kaže roverandom da je bezveze.
Ja ne bih dalje.
slika
hrky000
Reactions:
Postovi: 53
Pridružen/a: 09 ožu 2017, 12:51
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 73 puta
Kontakt:

Re: Što da počnem igrati sljedeće

Post Postao/la hrky000 »

Concordiu, ne slušaj rovera :D

a mesnatija verzija, vjerovatno Brass Birmingham
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Što da počnem igrati sljedeće

Post Postao/la kockica »

Naravno da ćeš dobiti hrpu preporuka, osobno mislim da ste u situaciji gdje se još niste skroz isprofilirali pa preporučam da probate čim više raznovrsnih igara :D

Ono što ja imam, a u skladu sa tvojim zahtjevima, mogao bih preporučiti sljedeće igre koje najčešće igram udvoje sa ženom i dobro nam leže ali trebalo bi biti još bolje za 3-4 igrača. Po težini:

Viticulture - osnovna igra bolje leži upravo u 3-4 igrača, i uživao sam jako u takvim partijama kada bi nam se potrefile. Samo.. Ako se ikad uzme tuscany ekspanzija i igra se sa pločom iz tog proširenja, igra postaje puno nabrijanija. Nama je to pak bilo bonus jer nam je jako poboljšalo igru udvoje. Za razliku od ostalih preporuka koje ću navesti, također ne kažnjava preteško igrače. A mislim da je financijski i najzahtjevnije, posebice ako se odlučite za tuscany.

Rokoko - vrlo dobra igra udvoje, još bolja za 3-4, usprkos banalnoj tematici vrlo lijep skup mehanizama i bespoštedna borba i jagma koje ćete akcije i pozicije poduzeti i zauzeti prije protivnika

Tzolkin - već je preporučena, ja možda ne bih samo iz razloga jer mislim da vremenski nije u traženim okvirima, žena i ja smo uvijek imali partije do 2 sata, a ne znam kako bi bilo sa više igrača (ok, možda smo i previše komplicirali) Meni vrlo dobra igra, usprkos nalijepljenoj temi volim glavni mehaničar, prelijepo izgleda, iako dobro leži udvoje, opet, trebalo bi biti još bolje za vaš broj, a meni je možda i najteža igra u kolekciji jer zahtijeva pomno planiranje vlastitih poteza a bude dosta razvidno i što protivnik igra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
roverandom
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Što da počnem igrati sljedeće

Post Postao/la Vukozec »

Vehar je napisao/la: 03 tra 2019, 20:10 strateške/ekonomske igre koje ne traju dulje od 80 min. koje se eventualno mogu kupiti u hrvatskoj. Koje su idealne za 3,4 igrača te koje nemaju 20 strana pravila.
Airlines Europe. Zadovoljava sve navedene uvjete. Pravila dovoljno jednom pročitati i mogu se dalje drugima objasniti u 5 min.

Slična tome je i legendarna igra Acquire.

Malo mesnatija varijanta bi bila Imperial/Imperial 2030 (od istog autora kao Concordia), samo što se tu partije u 3-4 igrača kreću u rasponu 90-120 min.

To bi bile preporuke ako se pod "ekonomija" misli na mešetarenje s novcem (dionice su u igri u sva 3 navedena slučaja). Ako se misli na razvijanje gospodarstva, onda je lista jako široka: spomenute Viticulture, Clans of Caledonia (prva je kraća i jednostavnija), Agricola itd.
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Što da počnem igrati sljedeće

Post Postao/la Antomon »

Power Grid.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
Killa
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”