Evolution (iz 2014. od North Star Gamesa)

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Evolution (iz 2014. od North Star Gamesa)

Post Postao/la mado »

Jel igrao netko Evolution, novu verziju iz 2014. od North Star Gamesa, ne onu stariju rusku?
https://boardgamegeek.com/boardgame/155703/evolution

Koji su vam dojmovi, reigrivost, zabavnost?
Igrao sam par puta besplatnu Android kopiju: https://play.google.com/store/apps/deta ... lutiongame

I ne znam jel loš port na digitalno ili sam previše očekivao ili digitalno nije zabavno kao fizičko igranje, al nisam baš oduševljen :? Nije loše, ima tu zabavnosti, al sam očekivao više.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Evolution (iz 2014. od North Star Gamesa)

Post Postao/la kockica »

Imam Climate, koja mi je dobra, ali nikad nisam igrao baznu igru. ... Baš budem instalirao i probao.
vedran2006
Reactions:
Postovi: 120
Pridružen/a: 20 lip 2018, 11:00
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 36 puta
Kontakt:

Re: Evolution (iz 2014. od North Star Gamesa)

Post Postao/la vedran2006 »

isto imam Climate, igrao sam je svega par puta. kada sam tražio što kupiti od tih verzija evolutiona, istražio i saznao da je sama igra zapravo rezultat evolucije. bazna igra je imala feler (dominantnu strategiju) pa su radili nadogradnje i dogradnje. rezultat cijele priče je evolution climate koji je balansiran do turnirske razine.
sad koliko je zabavna vrlo je subjektivno za procjenit, svakako meni ne dovoljno da bih igrao digitalno.

možda najpogodnija za edukativne svrhe i ako voliš jako kompetitvne i brutalno taktičke igre sa dozom strategije. može i dvoje ali zanimljivije u više.
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran2006 za post:
mado
slika
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Evolution (iz 2014. od North Star Gamesa)

Post Postao/la Vatanen »

Imam Climate, mislim da je igra vrlo tematska (čime onda jelte i edukativna). Po definiciji je zločesta, ali nekako očekivano zločesta pa ne boli toliko, a i ne traje 14 sati kao jedna druga igra iste teme koja ustvari nema teme i koja je pokvarena do srži i u kojoj te naguze nakon 4 sata igranja. Ovdje je to mnogo više light.

Partije Evolutiona mogu ispasti meh, naročito u dva igrača, sreća je svakako faktor (premda je hajde teoretski moguće silovati deck dok ne nađeš što trebaš), odnosno igra je prije svega taktički puzzle "snađi se s onim što imaš", a ako se ide na opciju milijun vlastitih vrsta postaje i fiddly. Usprkos tome meni je to lijepa igra izvanredne teme i arta koja u sebi ima taj kartaški međik kod međusobne interakcije karata (pa je onda logično i da se objašnjenje za poneki efekt mora potražiti na internetu, ali u Climate verziji su već najveći dio toga stavili u player aid i na kraj rulebooka).

Dajem joj ocjenu više jer je malo igara koje tako lijepo implementiraju temu, a ostaju igrive.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 4):
Stipskockicamadodlakar
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Evolution (iz 2014. od North Star Gamesa)

Post Postao/la joezg »

Meni je igra sjajna. Imam i Climate i base (2nd edition), a i Flight, ali Flight nisam još igrao.

Climate me nije baš oduševio. Dodaje neke stvari koje meni nisu bog zna što, a bespotrebno komplicira igru.

Base je totalno streamlajnan i super. Možda je first edition imao nekih problema (znam du su mijenjali wording nekih karata, a možda i mehanike), ali ne znam detalje. Base je, svakako, zamišljen kao turnirska igra i prema mom iskustvu i je takav. To ima i svoje minuse, jer ako pogriješiš u početku, igra ne prašta i do kraja partije je samo agonija (koja srećom nije dugotrajna). Sigurno ima i nešto sreće, ali bih rekao da će u većini slučajeva ipak pobijediti bolji igrač.

Jako je tematska i pravila su prilično jednostavna. Ima dosta mali broj različitih karata koje treba objasniti, a imaju super međusobnu interakciju.

Third edition base su dosta promijenili što se tiče komponenata i time ga dosta pojeftinili, ali je igra ostala ista.

Igrao sam i ruski "original" i, maltene, nemaju veze jedna s drugom. Vidi se da su neke osnovne ideje inspirirale ovaj Evolution, ali ih je, po meni, posve besmisleno uspoređivati. Ova igra je neusporedivo bolja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru joezg za post:
mado
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Evolution (iz 2014. od North Star Gamesa)

Post Postao/la kockica »

Mislim backati na ks-u evolution oceans, ali kako nude i druge igre, iz te serije, između ostalog i the begining, zanima me ima li neko iskustva s njom?
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Evolution (iz 2014. od North Star Gamesa)

Post Postao/la sismis »

Meni je beginning super. Mala kutija, relativno brz, plus mogu igrati s klincima... Rado se uzima s police.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sismis za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Evolution (iz 2014. od North Star Gamesa)

Post Postao/la kockica »

Koliko ti klinci imaju godina, koliko im je dobro poznavanje engleskog?
sismis
Reactions:
Postovi: 151
Pridružen/a: 06 lis 2011, 13:39
Ima zahvala: 68 puta
 pohvaljen: 67 puta
Kontakt:

Re: Evolution (iz 2014. od North Star Gamesa)

Post Postao/la sismis »

Mala ima deset, tu su negdje i ovi s kojima je igrala. Engleski slabo, al imas samo 10 karakteristika koje su odlicno predstavljene slikama tako da tekst uopce ne treba. Zato mi i je super, rijetke su jezicno neovisne igre za djecu ovih dana..

Primjer https://boardgamegeek.com/image/3042044 ... -beginning
Ovi su korisnici zahvalili autoru sismis za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Evolution (iz 2014. od North Star Gamesa)

Post Postao/la kockica »

Super. Ova velike cure od 13 god sad dobro znaju engleski, ali s 10 su isto bile labave, a ova mala, nadam se da ću je sa 8 gurnuti u igru pa ako je dobro predstavljeno kako kažeš, uzet ću. Hvala.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”