Spirit Island

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Sinoć po prvi put igran scenarij (dosad smo se klonili, dok ne utvrdimo base pravila - iako. naravno, to me nije spriječilo da ubacim B&C exp. nakon drugog gejma :P) i igrali smo Dahan Insurrection, bez adversaryja (to je sljedeće na tapeti).

Opet, ili nešto igramo krivo (ali ne bih rekao) ili je stvarno postaje sve laganije kako postaješ iskusniji, ali ostali smo na healthy island strani karte sve do kraja igre. Ne bismo išli na blighted stranu čak i da nisam koristio revidirana pravila za setup gdje se doda jedan blight više na kartu (tako da smo krenuli s pet a ne s četiri).

No dobro, ovaj scenarij je baš zabavan jer je otok baš "oživio". Inače su nam ti Dahanci dosta pasivni, oke možeš i trebaš ih gurkati uokolo, ali fora je bilo sada kako su rokali invadere čim bi ih malo gurnuo negdje. Doduše onaj dio s military responseom smo konstantno zaboravljali uzeti u obzir prilikom planiranja i svaki put kad smo mislili da smo savršeno složili strategiju za taj turn, baaam, nikne town kad ubiješ city, a nisi računao na to :P

Ja sam igrao kao Lightning, ono, oke mi je taj spirit ali jako je bazičan (s razlogom), treba mi nešto kompleksnije. Partner je bio Thunderspeaker (i to je jedan od razloga zašto je bilo lagano, jer kaže scenarij da je lakše kad igraš s takvim spiritom), dobro mu je išlo, puno ozbiljnije je djelovao od moje Munje.

Na kraju priče smo očistili board od sela i gradova (towns and cities, terminologija je uzrokovala u prvim partijama dosta konfuzije pa smo se na hrvatskom skrasili na gradove i sela), tako se poklopilo da su Event i Fear karte u posljednjem krugu jako pomogle.

Sve u svemu fantastična partija. Smiješno mi je bilo što smo kroz cijelu igru imali dva početna beast tokena u istoj zemlji nit su se mrdali nit smo dodavali nove nit su išta radile osim tu i tamo uzrokovale fear. Ono, dva tigra u dubokom snu i tu i tamo se trznu i zamijauču i prepadnu na smrt nekog explorera, to je to. XD
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 6):
sadistikomadowm_lsmmkockicatanelornStips
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Also also, slučajno nađoh info da bi Jagged Earth trebao biti back in stock u veljači :D Ja nabavljam čim se ukaže, nema šanse da propustim ;)
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

@tanelorn @wm_lsmm @kovacu

Iskreno... Ne znam kolike su razlike u printovima, ali ovo što će uskoro izlaziti navodno u veljači (našao na post na BGGu negdje) će biti second print, a sve što je trenutno dostupno je 1st print. S obzirom koliko Spirit Island ima errata na sve strane, mislim da bi nam bilo pametnije da pričekamo 2nd print i da natjeramo @Shich da koordinira neku grupnu narudžbu s Philibertom ili nekim u vrijeme kada nam izađe ekspanzija ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
kovacu
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la kovacu »

Dobro, zboris.
Ja kad sam prosle godine uzimo svoj SI, bas sam gledao te printove i na kraju mi se najvise isplatilo kupit novu igru (7 print) s obzirom koliko su stvari ispravili na kartama iako sam imao dobru ponudu tu na forumu za rabljeni.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ali, naravno, ako me uvjerite dajem vam i prvorođenca ako to znači da ću dobiti kutiju za tjedan dana, briga me koliko se rulova apdejtalo u međuvremeno :P

EDIT: čekat ću

EDITEDIT: ubićuse

EDITEDITEDIT: inače, ovako je svaki put u mojoj glavi kad zapnem za nešto, imate sreće pa ne živite sa mnom, ne moram ni reći da već par sati ne radim apsolutno ništa po pitanju posla, a neki sam kakti menadžer i postrojiše se ljudi i čekaju da ih menadžeriram :P (blaženi rad od doma)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
juri006
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la wm_lsmm »

Iskreno, meni je svejedno, nisam pratila kad će bit novi print al errata se za base Spirit Island i Branch and Claw naruči za 0.95$ i free shipping. Tako da ako mi Jagged Earth dođe s greškicama koje će GTG skoro besplatno zamijeniti nemam ništa protiv 1st print, dapače, onda ću radije ranije dobiti igru.
Ako bude grupna čekala 2nd print, čekat ću i ja, al ne radi greškica nego jer mi se ne plaća poštarina solo.
Zadnja izmjena: wm_lsmm, dana/u 26 sij 2021, 15:33, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la kovacu »

E posaljem ja upit jednom strucnjaku za SI pa da vidim jel ima kakve primjedbe za prvi print od JE.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
CrazyBunnyGuy
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1795 puta
 pohvaljen: 197 puta

Re: Spirit Island

Post Postao/la tanelorn »

Predlaganjem grupne narudžbe nama, labilnim osobama, nisam bio ni svjestan da je to kao da na sastanak (neiz)liječenih alkoholičara uletim sa gajbom cuge uz uzvik "tko je za?!" rofl Drago mi je što svi tonemo zajedno. :D

Šalu na stranu, što se mene tiče, možemo mi pričekati i drugi print pa onda navaliti grupno na Philibert ili koga već odaberemo :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru tanelorn za post:
juri006
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

O, bože, bit ću kruha gladan... Budno iščekujemo riječ stručnjaka, dakle. :) @tanelorn jednog dana će se ovo stvarno prepoznati kao true disability i imat ćemo legalni status i dijagnozu i uuuuuuuuuuuu jbte, možda moć i bolovanje uzet kao "ne mogu ovaj tjedan na posao, doktor mi je prepisao pažljivo dozirane partije, skidam se polako, a to traje".
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
juri006
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la kovacu »

Ja sam posalo upit, cekam da mi lik odgovori (nadam se da hoce).
I ovo sto je wm_lsmm spomenila. To nam je isto ok opcija posto ti ovi daju djabe shipping i naplate ti neku mizeriju za tu erratu, al opet ono taj drugi print je kljucan jer tu najvise stvari poprave.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”