Spirit Island

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la kovacu »

Kak izgubite? Koji lose condition se ispuni?
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Blight. Jednostavno je previše gradova i sela nema boga da ih se rastjera ili spriječi, plus Habsburgovci migriraju nakon builda na levelu nekom, sela im se miču (towns, jelte), a naši duhići neiskusni i ne stignemo uopće nabildati snagu.

Ono, raščistiš jedan land ili dva i defendaš treći, na pet drugih mjesta sronje...
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la kovacu »

Jucer na jedva dobili.
Igrali smo s 2 spirita. Ja sa onom kugom, a drugi spirit je bio vulkan.
Imali smo srece sto je okrenuta blight card bila still healthy i sto smo izvukli neku novu major kartu koja je onak sa efektom i subefektom pobila jedno 20 invadera u origin, target i svim susjednim landovima.

Ova kuga/plague me se nije bas dojmila. Ne odgovara mom stilu igre jer se ne rjesava invadera nego dosta rizicno skuplja fear uz pomoc tokena.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Dakle, da se klonim kuge? :D Da, to je možda baš tricky što nikad ne znaš što ćeš dobiti kada se flipne blight karta, čak razmišljam da si možda stavim namjerno still healthy kartu kao prvu, a da mi druga bude iznenađenje, iako je to tehnički varanje jer si namještaš; no to bih primjenjivao u kritičnim partijama gdje mi je visok difficulty :)
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la kovacu »

Ma meni je to bas car igre sto nikad ne znas sto ces izvuc od Blight, Invaders, Fear, a sada i Event decka. Invaders (explore) kartu u nekim slucajevima mozes predvidjet, tocnije eliminirat ovisno o stageu i koliko karata si vec rijesio od nekog stagea.

Al evo 2 gamea zaredom dobijemo onaj event di moras birat i imas kockanje sa Minor powerom. Ak izvuces odrednjeni minor power il dodas blight il ga uklonis. Naravno jucer bi nam totalno plan unisitilo da smo isli putem da uklanjamo blight (i kao dodatan efekt povecavamo HP od tokena) tak da samo se odlucili na rizik. Naravno izvukli Fast Minor card, sto znaci moras dodat blight i to nam je flipalo Blight kartu. Kao sto rekoh na svu srecu je bilo Still Healthy Island.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Mi smo sinoć uspjeli, za divno čudo, pobijediti. Bez scenarija i protivnika i nisam namještao blight karte, hehehe. Ugl, dobili smo na račun uništavanja svih gradova, bilo je veoma zabavno.

Ja sam bio Lure (sviđa mi se!), Mario je bio Grinning Trickster. Trickster je dosta puta koristio svoj Overenthusiastic Arson, a da nije zapalio zemlju i dodao blight, stvarno smo imali sreće! Lure je izvrstan, lako je skupiti elemente za triggerati innate moći. Malo nas je smečio event o misionarima koji prvi put nismo mogli platiti da se riješimo problema pa nam se vratio nakon dvije runde, ali tad smo ga uspjeli otplatiti i misionari se više nisu vraćali. Baš su bili tvrdoglavi, ono, no means no! :D

Nego, samo finale je bilo zbilja izvrsno! Dakle bili smo na terror levelu tri i imali smo tri grada, jedan kod mene u mojoj inland prašumi, a dva u coastal landima na različitim krajevima otoka. Ajde reko da vidimo ima li šanse da ovo riješimo prije builda.

Moj Lure je nakupio elemenata za svoj power da može zamijeniti jedan grad s tri explorera i tako smo se riješili jednog grada. Trickster sada tamo gleda što će spaliti, pa ne može dohvatiti ništa, pa onda koristi ability "Let's see what happens" i izvuče neku useless kartu! I na kraju ništa, bezveze, ali barem je uspio pobiti nešto "sela" tako da ako i bude build, dodat će sela, neće gradove.

I onda naiđe event koji je spasio stvar. Naime, došao je onaj gdje se invaderi pobiše s nekim drugim invaderima i imaju bombardiranje iz zraka po coastal landovima! Trebaš flippati major power kartu i dodati damage equal to its energy cost to the invaders and the land. Naravno, to je efektivno izbrisalo oba grada s otoka, jest da smo dodali dva blighta što je flippalo kartu, ali ništa strašno, gradovi odoše, mi pobijedismo. Kako lijepo finale kad se stoka međusobno pobila...
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Još jedna krvava borba koja je trajala četiri prokleta sata! :) Dobili smo na račun feara i to pred sam kraj, imali smo doslovno jedan turn do kraja, samo jedna karta je ostala bila u invader decku.

Starlight i Fractured Days. Namjerno smo obojica odabrali veoma teške spirite, rekoh, ajde da probamo... Protiv bezimenog foea, naravno, te bez scenarija. Bilo je jako izazovno, Starlight mi se iskreno čini jednostavniji od mog Fractured Daysa. Borio sam se konstantno s nedostatkom energije; možda je problem bio u početnim kartama koje sam dobio u sklopu setupa, bile su sve neke užasno skupe spore moći...

Jedino što nas je koliko-toliko držalo na životu je uredan blight removal ;) Nekako sam uspijevao micati blight često, najčešće jer nisam imao što drugo, a trebali su mi elementi s karata. Ovaj koncept s vremenom je malo kompliciran jer te uljuljka u lažni osjećaj sigurnosti i misliš si da ti je sav presence na ploči i da si bogat i da ti engine radi, a kad potrošiš vrijeme i kad se presence trackovi zapune odjednom shvatiš da sljedeći turn neš ništa moći raditi osim dobiti jednu energiju i igrati jednu pišljivu kartu :P

Sve u svemu, baš smo se umorili igrajući ovu partiju.
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la kovacu »

Jucer mi dosli sleeveovi pa sam ubacio u njih ove karte iz Jagged earth. Tak da bi to bilo to od inserta.

Evo slika da vidite kak izgleda:
  • Base game
    Jagged Earth
    Promo 1
    Promo 2
u originalnoj kutiji sa custom insertom.

Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 4):
tanelornStipskockicadlakar
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la kockica »

A branch & claw? :)
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Mnogo volijem Sharp Fangs, bilo bi mi teško da ga nemam među svojim spiritima, ne znam @kovacu kako možeš živiti sa sobom! Sob se to isto pita :P
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”