Spirit Island

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la kovacu »

Evo napravio sam ovaj drugi pack na ruke.
Mal sam se napatio dok sam iskopo sve al ovo je najbolje sto trenutno mogu napravit sa dostupnim resursima.
Ne zelim postat link na te moje filove igdje javno, tak da tko treba nek se javi na privatnu poruku pa cu mu poslat.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
wm_lsmm
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la mado »

kovacu je napisao/la: 17 sij 2021, 12:43 Evo napravio sam ovaj drugi pack na ruke.
Mal sam se napatio dok sam iskopo sve al ovo je najbolje sto trenutno mogu napravit sa dostupnim resursima.
Ne zelim postat link na te moje filove igdje javno, tak da tko treba nek se javi na privatnu poruku pa cu mu poslat.

slika
Hočem :ljubav
Inače sam igrao 3x solo SI. 2x s Riverom, 1x s Ligthningom i pobijedio svaki put bez problema. Garant igram neka pravila krivo :facepalm Jel ima nekih detalja koje igru čine lakšom, a početnici zeznu često ta pravila?
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la kovacu »

Imaju leveli tezine. Tam pri zadnjim stranicama rulebooka. Tam sve pise kak podesit igru da bude teza.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la mado »

kovacu je napisao/la: 17 sij 2021, 13:08 Imaju leveli tezine. Tam pri zadnjim stranicama rulebooka. Tam sve pise kak podesit igru da bude teza.
Protiv Adversaries sam igrao u više igrača. Zabavno i teško :) budem i solo protiv njih. znači normalno je da bazna igra bez scenarija i tih protivnika nije teška? :thumbs
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la kovacu »

Naravno, to je onak za ljude koji tek upoznaju igru i uce.
Al opet ak ti se potrefe explorer karte i stanje na boardu, moze i to tesko postat.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Taman završismo partiju, spušili smo :D Igrali smo po prvi put s B&C ekspanzijom, ali iako sam htio uključiti i adversaryje i scenario, ipak nismo, ajde, reko, ionako smo dosad igrali svega par puta, ne trebamo si dizati difficulty za previše, tako da smo igrali dakle s eventima i blight kartom.

Jako nam se svidjela mehanika sa zvijerima i ostalim tokenima (strife nažalost nije došao često do izražaja, tako se potrefilo, a bogme ni wilds). Igrali smo s dva nova spirita, ja sam bio onaj keeper of wilds ili kako se zove, ali baš me nerviralo što taman kada bih uspio negdje staviti wilds token otišao bi mi prilikom explorea jer se uvijek tako nekako pogodilo.

Svejedno, izvrsno je bilo. Najkorisnije su nam bile zvijeri, a fear karte i eventi su baš išli dobro u paru s time (tako je i zamišljeno, ali htio sam reći taman nam se događalo da sasvim slučajno dobro namjestimo zvijeri da bude koristi od njih). Nažalost, opet primijećujem koliko zapostavljamo Dahance, nismo ih dovoljno dobro gurkali i vukli tako da smo dosta fear karata propustili jer jednostavno nismo imali Dahanaca (propustili = nije bilo efekta). Sljedeći put ćemo pametnije.

No, kao što rekoh, izgubili smo. Aaaargh, baš je bilo napeto :D Bili smo na terror levelu 3, zadnja runda (tada nismo još znali da je zadnja, hehe) i imamo tri grada za ubiti da bude victory ili pak još samo jednu fear kartu da zaradimo da bude victory. Kako god smo uspjeli okrenuti, možemo ubiti samo tri grada! Ne ide i ne ide. Isto tako, što god da smo napravili, nema šanse dobiti tu zadnju fear kartu! Ajde reko, dobro, preživjet ćemo. E nismo :P Prikrala nam se jedna blight kaskada i paaaaf... Ode sve v rit. :)

Zaključak: eventi su super, zvijeri su zakon, bolesti su kewl, divljina će biti dobra jednom kad je uspijemo natjerati na suradnju, a strife je koristan ako ga bude :)

Jedva čekam a) konačno ubacivanje nekih scenarija ili protivnika te jednog dana b) Jagged Earth <3
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 5):
Papavermadopriroda15kockicadendarii42
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la mado »

Odigrao sam 15x SI solo u zadnjih 7 dana s 1 Spiritom, prošao kroz sve njih. 6x izgubio, 9x pobijedio, s time da su svi porazi bili jako napeti i zabavni. Ne bi rekao da je sreća prevelika. Porazi su uvijek bili na blight, a pobjede najčešće na Fear karte tj. potrošio ih sve ili level3 bez gradova.
Najteže mi je bilo igrati s Bringerom i Oceanom, makar je i Vital zeznut, jer dugo igra samo s 1 ili 2 karte.
Uglavnom genijalna igra solo. Još ću isprobati 2 spirita iz promo 1. Onda je plan dalje isprobavati scenarije i Adversaries. Reigrivost je ogromna. Major i minor karte nisam isprobao ni pola jer ne stigneš jednostavno. A Fear karte me i dalje iznenadne akcijom jer čitam samo dio teksta za level na kojem sam trenutno. Pa u slijedećoj igri me iznenadi ista karta al ovaj put na drugom levelu :thumbs
Prije sam planirao čim prije nabaviti proširenja, al vidim da iz čisto bazne igre mogu izvući barem još nekoliko desetaka igranja ako ne i više. A gdje je tek solo igranje s 2 spirita i sve njihove međusobne kombinacije, interakcije :o Odlična igra :bravo
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 3):
tanelornjuri006priroda15
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Spirit Island

Post Postao/la gogo666 »

Igranje s 2 spirita je red velicine kompleksnije. Ja znam sat vremena jedan turn igrat kad se stanje zakomplicira na boardu.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Sinoć sam nam isprintao Grinning Trickstera i Many Minds u black and white doma, jbga, htio sam ih probati, a nikako doći do nekog printera kojeg ne gleda jedanaest očiju ;)

Ugl, pobjedili smo (na račun fear karata, sve smo ih izvukli - to nam je najčešći način pobjede), iako sam par stvari krivo igrao što se tiče Trickstera, no ako se ne varam par stvari sam igrao i teže od predviđenog pa se vjerojatno izbalansiralo - nema veze, bitna je zabava. I naravno prvi put kad sam se igrao vatrom kroz Overenthusiastic Arson, spalio sam zemlju :D

Izvrsni spiriti! Many Minds pogotovo, manipulacija beastovima je zakon! Iako, ja sam stvarno očito razmaženo derište, teško mi se naviknuti na print and play (dobro, ovdje je moja produkcija bila šugava da šugavija ne može biti :P), jedva čekam nabaviti the real deal.

I opet ponavljam, event karte su mi ZAKON! Mnogi ne vole nepredvidljivost koju unose, a meni su baš zato zakon.

Volio bih probati solo, s dva spirita, iako znam da će me zaboljeti glava.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
wm_lsmm
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Spirit Island

Post Postao/la kovacu »

gogo666 je napisao/la: 21 sij 2021, 23:41 Igranje s 2 spirita je red velicine kompleksnije. Ja znam sat vremena jedan turn igrat kad se stanje zakomplicira na boardu.
Je uzme malo vise vremena jer na 100 stvari moras mislit, al meni je bas gust.
Kad sam igrao zadnji put solo prije tjedan-dva, mislim da mi je trebalo jedno 2-3 sata za jedan game. Znaci solo sa 2 Spirita i mislim 4lv tezine.

Sto se tice printanja i igranja sa spiritima iz drugih ekspanzija (Claw i Earh), to necu radit jer previse novih powera, tokena i evenata koji se dobiju ekskluzivno njima koji utjecu na sam game tak da cu jednostavno to kupit kad se zasitim ovog base contenta + Promo 1 i Promo 2.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”