Blood Bowl table top liga

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
josip767
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 19 srp 2018, 11:49
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 10 puta

Blood Bowl table top liga

Post Postao/la josip767 »

Pozdrav svima,

da li ima zainteresiranih za jednu Blood Bowl ligu koja bi se igrala na tjednoj/dvotjednoj bazi?

Tj. da li ima itko tko igra ovu igru u Zagrebu? :D
Avatar
ThaneBobo
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 pro 2016, 18:41
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Blood Bowl table top liga

Post Postao/la ThaneBobo »

Ej!

Igrala se liga u UMS Agramu prije godinu dana. Skupili su čak 12 igrača i mislim da su uspjeli u 3 mjeseca odigrat jedno 5 kola prije kaj se sve raspalo. Ovdje se BB baš i ne spominje, a razlog bi mogao ležat u tome da treba bojat figure, partija može trajat preko sat vremena i striktno je jedan na jedan. A i sama igra je bila bez ofišl suporta nekih 6-7 godina. Da nisu digitalne verzije bile toliko popularne, pitanje je jel bi ikada izašla nova verzija....

Tako da igrača bi trebalo biti, možda ne super aktivnih, no moraš pitat na Facebooku i/ili forumu UMS Agrama i grupi Tabletop Wargamers Croatia. Problem je kaj je većini to side game, pa igraju možda par puta godišnje, a drugo je kaj za ligu netko mora zasukat rukave i vući druge da se igralo. Raspitaj se, pa se možda nekaj pokrene.....
josip767
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 19 srp 2018, 11:49
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Blood Bowl table top liga

Post Postao/la josip767 »

Ej, hvala na tvom inputu!

Ma nije nuzno da se bojaju figure ako je nekoga strah zbog toga :) Bitna je zabava. Pa eto morao sam pitati negdje. Slažem se da je igra nekad duga pa često ide i preko sat i pol :D ali to su te čari, koje se kod Blood bowla mogu jedino u potpunosti iskusiti kod igranja liga, tu i tamo igrati 1 na 1 bez osjećaja napretka i razvijanja tima nažalost kod blood bowl-a u potpunosti uništi iskustvo za većinu novih igrača.

Raspitam se pa eto možda se i skupi nekoliko ljudi pa barem neki jednodnevni turnir se uspije ogranizirati.
Avatar
ThaneBobo
Reactions:
Postovi: 26
Pridružen/a: 17 pro 2016, 18:41
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Blood Bowl table top liga

Post Postao/la ThaneBobo »

Nema na čemu!

Ne bih rekao da je to strah od bojanja koliko je to stvar oportunitetnog troška vremena, pa obično ljudi više vole čitat knjige, šetat psa ili gledat filmove nego sjedit za stolom, pričat sami sa sobom i udistat boju i ljepilo :D

A gle...ne znam kaj da ti velim. Wargaming community u Hr je prevrtljive prirode. Ne sumnjam da će se nać desetak starih (a možda i novih) igrača za turnir. Hoće li to izroditi dovoljno zainteresiranosti za ligu? Vjerojatno hoće. Hoće li ta liga potrajat više od 5 partija? Vjerojatno neće. Znam iz svog nekog iskustva da uvijek treba barem jedna osoba koja će to vuć i tjerat ostale da bi i turniri i lige/kampanje bile koliko toliko uspješne...
josip767
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 19 srp 2018, 11:49
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Blood Bowl table top liga

Post Postao/la josip767 »

Ma znam kako to ide :) Već dugi niz godina igram BB online što preko službene Cyanide verzije igre što preko FUMBBL klijenta ( old school java table top simulator bi bila neka definicija ) pa znam kako ljudi reagiraju kada nakon nekoliko igara stvari ne idu kako su planirali ( raqe quit, nepojavljivanje u dogovoreno vrijeme etc. ).

Ali eto ako je netko zainteresiran za naučiti kako se igra BLOOD BOWL, vrlo rado ću pomoći.

Ne mogu se nazvati ekspertom ali nakon više od tisuću igara, ajmo reći da znam osnove :D
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”