Cataclysm: A Second World War

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Cataclysm: A Second World War

Post Postao/la neuromancer »

Neki dan sam putem jednog ovdašnjeg podforuma doznao za postojanje ove igre. Proučivši dostupne materijale na BGG (uključujući rulebook) čini mi se da je ovo nešto što sam oduvijek tražio ilitiga Holy Grail odn. ultimativna WW2 igra. Ako ništa drugo onda bar nešto što bi zahtijevalo najmanju preinaku kako bi došao do željenog cilja.

Budući da nisam baš toliko produktivan u izradi igara - kao što su to ovdje neki pojedinci :twisted: pa rekoh da se ne zalijećem sa izradom...

Naime zanima me da li je tko igrao navedenu igru i kakva su iskustva. Usporedivo s primjerice Triumph and Tragedy i sl.
Na prvu se vidi da se uopće ne treba truditi uspoređivati je s monumentalnim WW2 igrama tipa World at War, World in Flames zbog drastično manjeg broja countera koji predstavljaju oružane snage odn. veće apstrakcije istih.
Svakako je i mehanika borbe zanimljivo riješena putem varijabilnog broja kocaka i modifiera kako bi se dobio konačan rezultat (ne znam zašto ali prvi mi je dojam kao neka kombinacija rizika i warhammera)
Iskreno moja jedina zamjerka je što nema karata s eventima (iako imaju neki tokeni koji to donekle nadoknađuju)
Također sam primijetio neka rješenja koja me podsjećaju na Democracy under Siege (odn neke sličnosti s mojim improvizacijama na istu igru :facepalm a koje naravno nisu sigurno moj patent nego sam ih usput pokupio tko zna odakle...).

Nekako osobno imam povjerenja u GMT pa vjerujem da igra nije neki poluproizvod kojeg su po svaku cijenu gurnuli u prodaju samo da se što prije zaradi, nego da su se stvarno stavili...

Unaprijed zahvaljujem!
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Cataclysm: A Second World War

Post Postao/la miljenko »

Jos ti nije nigdje izasla... P500 orderi su jos na putu
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Cataclysm: A Second World War

Post Postao/la stoka »

ima u hexasima. komentari su ipak lošiji za nijansu od onoga šta sam očekiva. kad sam prije više od godinu dana čitao pravilnik imao sam gotovo identično mišljenje ko neuro, al malo mi je splaslo...čekam da neko naš proba.
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
neuromancer
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Cataclysm: A Second World War

Post Postao/la neuromancer »

miljenko je napisao/la: 18 srp 2018, 09:07 Jos ti nije nigdje izasla... P500 orderi su jos na putu
Kako nije szbunjen - onda je ovo neka fotomontaža :oops:

viewtopic.php?f=8&t=562&start=1960

To sam ovdje vidio neki dan
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”