INNOVATION

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la Valsim »

Prvotno sam bio totalni brain burn po pitanju novih karata i praćenja svih onih ikona i što je kako splayano. Sad nakon desetak partija pala je prava ljubav prema igri. Toliko mogućnosti i kombinacija, ma predobra pocket igra.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la Valsim »

Prekjučer 11.11.2018. smo imali jednu od najuzbudljivijih partija ove igre ikada. Kad malo bolje rekapituliram, to je zapravo bila jedna od najnapetijih partija od svih igara koje sam odigrao ikada. Bila nam je to 12 partija po redu. Imali smo već jednu napetu partiju kada smo igrali s @mado m u tri igrača. Tada je Slavica bila na još svega 1 postignuće (achievement) do pobjede, Mado i ja smo suckali sa svega 2/5 postignuća. Po svemu se činilo da je Slavica sigurni pobjednik, samo je bilo pitanje vremena. No onda se sve preokrenulo kada je Mado uspio zavrtiti jednu tehnologiju iz doba 10, čime je igra automatski završila i gledalo se umjesto postignuća tko ima najviše bodova, što je ispalo naravno da ima upravo on.

Partija od prekjučer je bila još više tim napetija, jer od samog početka je malo jedna, malo druga strana prevladavala u igri. Igra se baš konstanto mijenja, tako da iako se može činiti da ako netko povede da će sigurno i pobijediti, to se sve može jako lako promijeniti tijekom igre. Imali smo partija u 2 igrača gdje je jedan igrač odmah poveo s 3/6 postignuća, samo da bi na kraju užasno izgubio.

I u toj dotičnoj partiji sam dosta brzo poveo s 2 postignuća, pa se Slavica brzo snašla, počela me napadati s određenim kartama, tako da smo se ubrzo izjednačili. Onda sam pak ja uspio složiti combo s kartama koje su uništile njezine napadačke karte. Inače u ovoj igri se može biti jaaaakoooo zločest ako se želi. A naravno da se želi :twisted: . Uglavnom do kraja igre smo vodili hladnoratovsku trku, svaki sa po 5 postignuća, još samo jedan do pobjede. Jedan drugome smo svako malo bacali klipove pod noge i izbijali pobjedu kada se činila već 100% sigurnom. Tim tijekom igra se pomalo, ali sigurno bližila svom kraju. Ako nitko ne pobijedi do trenutka kada se vuće i zadnja karta iz doba 10, tada se gleda ukupan zbroj bodova. Slavica je tu bila u debeloj prednosti, pa je počela ubrzavati igru povlačeći velik broj karata. Sva bazična postignuća smo već osvojili, ostala su još 4 unikatna. Bio sam očajan, a Slavica je 2 kruga prije kraja počela plesati svoj pobjednički ples. Mozak mi se kuhao dok je radio 100 na sat. Na koncu sam našao način, samo je bilo pitanje vremena hoću li uspjeti u tome prije nego što Slavica završi igru. Spustio sam ispred sebe tehnologiju "Suburbia", a koja omogućuje da mogu ispod određenih stupaca karata spuštati koliko god karata želim. Zatim sam počeo povlačiti karte nižih vrijednosti pomoću jedne sposobnosti. Nemojte zaboraviti ako bih povlačio one naprednije, i sam bih ubrzavao igru. Slavica je bila zbunjena mojim neobičnim radinostima, ali bila je vjerojatno već toliko opijena pobjedom da nije uviđala što se sprema. Kada je završila svoj zadnji krug u igri, ostala je još svega jedna karta iz doba 10. Ja sam u svojem zadnjem krugu povukao još dvije karte i zatim odigrao sposobnost "Suburbia" tehnologije i spustio svih 6 skupljenih karata u rukama. Ako ikome to pođe za rukom automatski osvaja "Monument" postignuće, što mi je time pošlo za rukom. Dakle sa zadnjom akcijom, sa točno 6 karata u rukama i točno 1 kartom iz doba 10 do kraja igre, uspio sam pobijediti. Osjećaj je bio neopisiv, i samo Slavičina odjednom razočarana i bolna grimasa me spriječila da skačem ko luđak po stanu od sreće.

Igra je čisti biser, pogotovo za ovako malu igru koja stane doslovno u džep. Mogućnosti, kombinacije i taktike koje nudi su neopisive. Stalno kalkulirate nad svakom ikonom na karti, svakom kartom, svakim postignućem, svakom mogučnošću. Ma pravi mali biser od igre.

slika
Moj tablo na kraju igre

slika
Slavičin tablo
Zadnja izmjena: Valsim, dana/u 13 stu 2018, 14:33, ukupno mijenjano 2 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 3):
kockicamadoBojan1983
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la kockica »

Mamite me sad da probam...
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la mado »

kockica je napisao/la: 13 stu 2018, 14:26 Mamite me sad da probam...
Ako voliš Race, garant će ti se i ovo svidjeti. Donosi sličan osjećaj ispunjenja kad uspiješ zavrtiti neki combo prije protivnika. Igra bi se trebala zvati Race for the Innovation, jer je stvarna utrka. Al za razliku od Rejsa u igri postoji direktna interakcija. Protivnik ti može napasti hand, tablo, bodove potrebne za dostignuća. Možeš se obraniti od takvih napada. Možeš se dovesti u situaciju da igraš protivnikovu akciju prije njega.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la Valsim »

kockica je napisao/la: 13 stu 2018, 14:26 Mamite me sad da probam...
Od svih osoba koje ovdje poznam, a za koje mislim da bi im se garant moglo svidjeti, odmah sam se sjetio tebe i @Gordan a. Slučajnost ali i jedan i drugi ste također veliki zaljubljenici i u Race. Coincidence, I think not ;) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la kockica »

Hm da, djeluje da bi to bila dobitna kombinacija u kući. U dilemi sam jer želimo stati sa novim igrama, pogotovo što nam je Mars sve zasjenio, pa imamo igre koje samo stoje, ali fali nam putna igra za neke izlete, (plaža ili planine), a čini se da bi ovo bilo dobro.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la Valsim »

Je, to je i nas jako privuklo. Onak igra stane doslovno u džep :bravo .
Definitivno ide s nama di god išli, planine, šume, otoke... :)
Druga stvar koja nas je privukla jest kompleksnost i razina kombinacija za ovako malu igru. Kada se kroz koju godinu čovjek i toga zasiti, tu su i četiri ekspanzije, od koje svaka ima višu ocjenu od bazne igre. I sad si mislim, ako mi se već bazna igra ovoliko sviđa, a ekspanzije imaju i veću ocjenu, to onda znači da...
Igrali smo prije i Mottainai od istog autora, i ta mi recimo nije nešto. Mislim nije loša, ali je nekako gameplay prekompliciran za svoje dobro. Tipa da bi napravio ono što sam naumio moram napraviti ovo i ovo, ta bih to napravio moram napraviti tri druge stvari, da bih napravio te tri stvari moram drugih četiri itd. I onda se u cijelom tom džumbusu što bi, kako i kojim redom trebao napraviti da ti strategija upali, totalno se već pogubiš i zaboraviš što si uopće htio.
Očekivao sam nešto slično i u Innovationu, i mada ima nekih malih naznaka toga, nije ni izbliza tako nepotrebno otežano kao u Mottainaiu. U Innovationu igra baš teče, i u svakom trenutku znaš što napraviti i kako napraviti (osim u prvih nekoliko partija naravno :D ).
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la Valsim »

Odigrali večeras dvije partije u dvoje.

U prvoj me Slavica doslovno satrala sa 6 ostvarenih postignuće, naspram mojih okruglih 0 :oops: .
Naprosto je u svakom trenutku bila jedan korak ispred mene, ostvarivala postignuća kad god je bilo moguće i istodobno mene blokirala u ostvarivanju istih.

Druga partija je već bila puno napetija. Ovoga puta sam ja vrlo rano poveo s tri ostvarena postignuća. Nije trebalo brzo i Slavici da se oporavi od početnog iznenađenja, i tako smo od polovice igre vodili tijesnu borbu, ja s 5 postignuća, Slavica 4.
Negdje pri kraju igre, u dobu 9, došla mi je karta nuklearne fisije. Ako se odigra njezina moć, protivnik mora vući kartu iz doba 10. Ako se izvuče crvena karta, sve karte iz ruke, bodovi, kao i karte koje su bile spuštene na stol ispred vas, odbacuju se i odlaze izvan igre. U suprotnom potrebno je maknuti sa stola jednu od položenih karata na stolu, nakon toga se vuče jedna karta iz doba 10. Naravno vrag mi nije dao mira, mada sam bio u prednosti s više bodova i više spuštenih boljih karata ispred sebe, morao sam odigrati moć ove karte. I opet naravno, Slavica je izvukla upravo crvenu kartu iz špila 10 :D .
slika
Netko će se jako iznenaditi kada se ovo odigra. Na kraju smo se oboje lijepo iznenadili.

slika
Moj prekrasni tablo prije nuklearne apokalipse.

I tako smo se doslovno na samom kraju igre ponovno vratili u kameno doba.
Povlačili smo i odigravali ono malo karata iz ranijih doba što je ostalo, no ostalo ih je toliko malo da je igra jako brzo tekla prema kraju. Na putu do kraja očajnički smo pokušavali postići što je više moguće bodova, u isto vrijeme izbijajući bodove jedno drugome. U takvom konstantom nadmudrivanju, došli smo do kraja s ravno 0 bodova. Ako u jednom trenutku nitko ne pobijedi postignuvši u dva igrača 6 postignuća, tada igra završava u trenutku kada igrač mora povući kartu iz zadnjeg doba, a više nema karata za vući. Što je bila upravo situacija koja se po prvi put nama dogodila. I tako s izjednačenim brojem bodova (0 :D ), iduće što se gledalo je bilo tko je uspio postići više postignuća, što sam bio ja :) . Da nisam pobijedio, ne bih si tu glupost nikad oprostio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
madokockica
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la mljeko »

Pobio si milijarde ljudi, uništio planet, ništa od kulture nije ostalo, ali nema veze, možeš si oprostiti jer si pobijedio...
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post:
kockica
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: INNOVATION

Post Postao/la Stips »

"Restraint? Why are you so concerned with saving their lives? The whole idea is to kill the bastards. At the end of the war if there are two Americans and one Russian left alive, we win!"
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post:
Valsim
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”