INNOVATION

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la mado »

Jel igra ovo još itko? Na BoardGameAreni ima odlična implementacija bazne igre. Jel probao tko proširenja? Ima ih čak 4 i zanima me jel značajno mijenjaju igru, više samo dodaju nove karte kao Race for the Galaxy ili nešto treće?
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
thepandacult
Avatar
PsyBurn
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 13 lip 2019, 07:07
Lokacija: Samobor
Ima zahvala: 177 puta
 pohvaljen: 98 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la PsyBurn »

Evo zena i ja ovo preferiramo za "brzu" igru i za igru nosit svugdje.

Nedavno nabavili 3 ekspanzije (i nismo jos probali.. bi bilo previse odjednom :D). Donosi nova pravila i prosiruje "feeling" orginalne igre (ne znam kako bolje opisati). Ima vise stvari za pratiti - ali nismo osjecali da nam je dodatno zakompliciralo igru.

Nismo vidjeli nista na BGA - al sad moramo ocito isprobat :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru PsyBurn za post (ukupno 2):
AntomonValsim
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la Valsim »

Mi smo zasad igrali s prve dvije ekspanzije - Echoes of the Past i Figures in the Sand . Obje dodaju dovoljno noviteta da ti se zavrti u glavi od praćenja svega. Kod većine partija bi pobijedio onaj koji je uspio najbolje održati koncentraciju, jer nerijetko bi bilo da se jedna ikonica ili jedan ability ne primijete ili smetnu s uma, i odmah cijeli plan pada u vodu. No hajde recimo da obožavamo taj kaos i maksimalnu koncentriranost nad igrom. No uz ekspanzije to više nije neka mala igra koju možeš igrati bilo gdje, to već postaje igretina. S dvije ekspanzije to je već 330 karata koje rasprostrte po stolu u određenim kupovima. Sa svim uključenim ekspanzijama sve me strah i zamisliti na što igra liči.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 3):
PsyBurntanelornmado
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la Valsim »

Mrziti ili obožavati Innovation, pitanje je sad

U proteklih par dana baš smo naredali popriličan broj partija Innovationa s uključenim Echoes of the Past i Figures in The Sand ekspanzijama. Pritom smo imali kojekakvih zanimljivih pobjeda, no niti jedna toliko zanimljiva poput jedne večerašnje partije, a koja će uvelike primjerom pokazati što možete očekivati od ove igre. Jednom riječnu tonu frustracija kad vas nikako ne ide, i tonu ushita kada uspijete pobijediti usprkos praktički nikakvim šansama.

Znači situacija je bila sljedeća. Od samog početka sam se mučio i Slavica me vodila u apsolutno svim ikonicama. Znate što to znači. Koju god dogmu (benefit) na karti bih igrao, Slavica bi to prva mogla kopirati. Uspjela se nakupiti mnoštvo karata ispred sebe tako što ih je pospuštala pomoću karte Industrijalizacije - tucka, to jest polaže u redove svojih špilova karte vrijednosti 6, za svake dvije ikonice tvornice. Kako ih je imala mnoštvo na ovaj način je mogla jednom akcijom dodati šest karte. Došli smo do 9 doba i Slavica je bila na 7 postignuća, svega jedan do pobjede, dok sam ja bio na svega 5. Također je imala 49 bodova, u odnosu na mojih 33. Dakle na svojem idućem potezu pobjeđuje 100% ostvarujući postignuće 9.
slika

Ispred sebe sam imao doduše Empiricism iz doba 8, a koji omogućuje da se odaberu dvije boje, nakon toga se vuče karta iz doba 9 i ako odgovara jednoj od dvije navedene boje, tada se ta karta spušta na stol i sve ostale karte pripadajuće boje ispod nje se poslože u okomiti stupac. Ako igrač nakon toga ima 20 vidljivih ikona žaruljica ispred sebe, instantno pobjeđuje. Imao sam ih 16, i rotiranjem spuštenih karata na ovaj način i dalje nisam imao šanse u otkrivanju potrebnih žaruljica za pobjedu. Da stvar bude gora Slavica je imala identičan broj žaruljica, što je značilo da me slijedi u akciji koju bih inicirao na ovaj način. Još gore, prema pravilima igrači koji slijede neku dogmu odigravaju ju prvi. Kako sam bio dovoljno očajan rekoh kvragu i sve. Slavica krene prva u kopiranju karte, odabere žutu i zelenu boju i pogodi Ekologiju, koja je žuta, te nakon toga uspravi okomito sve žute karte u jedinstveni stupac. Srećom nije postigla 20 potrebnih žaruljica za pobjedu. Nakon toga ja odabirem plavu i crvenu, također uspijem pogoditi Softver, koji je plava boja. I ja uspravim cijeli stupac plavih karata, no također ni blizu potrebnih žaruljica za pobjedu.
slika

Oke, prvu akciju sam odigrao, ostala mi je još jedna akcija. Gledam malo novodobivenu kartu Softvera. Kaže povuci i boduj 10, nakon toga povuci dvije karte iz doba 10 i položi ih ispred sebe, te aktiviraj non-demand dogmu druge karte. Naravno Slavica ima i ikonice satića više od mene, ali rekoh neka, idemo do kraja s patetikom. Aktiviram kartu i Slavica slijedi, boduje 10, nakon toga povlači karte iz doba 10. Prvo izvlači i spušta Robotiku, nakon toga izvlači A.I. i bude primorana aktivirati njegovu dogmu, a koja kaže: vuci i boduj 10, ako su karte Robotike i Softvera otkrivene na vrhu bilo kojeg špila, igrač s najmanjim brojem bodova pobjeđuje. Znate što to znači?
slika

slika

Mdaaaa. Hoće li itko pokušati pogoditi kako sam se ja osjećao u tom trenutku, a kako Slavica? Pa recimo da sam ja naglo skočio sa stolice i počeo tancati po sobi, dok je Slavica sa smrtno blijedim pogledom čitala A.I. isponova i isponova i isponova i isponova. Da frustracija bude veća ovo joj je trebala biti konačno prva pobjeda nakon 4 moje uzastopna poraza. I onda ti sva postignuća, i sav trud, i sve u čemu si bio apsolutno bolji od drugog igrača, padnu u vodu zbog sulude slučajnosti redoslijeda dolazaka i odigravanja karata.
slika
Moj tablo

slika
Slavičin tablo
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 6):
Bojan1983madokockicaPsyBurntanelornsmurfORnot
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la mljeko »

Ha čuj, nije morala slijediti. Zaslužena pobjeda s tvoje strane.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la Valsim »

Nažalost nije imala opcija. Ako ne piše eksplicitno na karti "You may", onda baš mora slijediti.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la mljeko »

Ha, nekako mi je u sjećanju ostalo drukčije, ali sad kad kažeš, da, u pravu si. Krivim činjenicu da sam igrao najviše na kompjuteru za propust.

Svejedno pohvale.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la Valsim »

Moramo krenuti Slavica i ja ponovno češće dolaziti u Meeple's Corner pa da igraš i uživo :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: INNOVATION

Post Postao/la smurfORnot »

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
mado
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: INNOVATION

Post Postao/la Valsim »

Ja sam inače po naravi krotak čovjek, ali u datoj situaciji da su bile zamijenjene uloge, ne garantiram za stol sopak .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”