Prijevodi

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
mandor
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Prijevodi

Post Postao/la mandor »

Pozdrav!

Nabavio sam Battlestar Galactica i kako je igra na engleskom, imao sam problem sa mojim suigračima (pola ih jako slabo razumije). Tražeći prevedena pravila, naišao sam na igranje.org. I eto me s vama :-)

E, sad... Ja imam volju:
- poboljšati prijevod pravila (vidim da ima tipfeller u prvoj rečenici, nisam dalje ni gledao)
- pravila uklopiti u originalne pozadine pravila (kao što je već netko predlaga/pitao)
- prevesti pravila ekspanzija (s orig. pozadinama ako je moguće)
- prevesti sve kartice (kad nađem malo vremena; mislim da bi se dale napraviti naljepnice ili kartice)

A kad riješim(o) BSG, možemo i nešto drugo čega nema.
Što kažete? Da li netko već radi na tome? Bilo kakvi komentari dobro došli :-D
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Prijevodi

Post Postao/la grof »

Pozdrav i tebi i dobrodošao u aktivnu ekipu na ovome portalu.
BSG još nitko ne radi, jer pravila postoje u onoj "ružnoj" formi. Svakako podržavamo tvoju želju za kvalitativnom doradom pravila ove prilično dobre igre. Prije radova, predlažem ti pročitaš potrebne priručnike za rad na prijevodima, odnosno sve bitno u podforumu Kutak za autore članaka (podsekcija za prevođenje pravila)

Ekipa "Kutka" uvijek će ti rado pomoći ako negdje zapneš. Po gotovom prijevodu čekaju te bodovi i kuponi popusta u Carta Magici ;), no sve ti piše u Kutku ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2280
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prijevodi

Post Postao/la mado »

Imamo cijeli podforum za prevođenje pravila: http://igranje.hr/forum/viewforum.php?f=60

Svi novi prevoditelji su dobro došli. :) Prevodimo igre koje želimo, najčešće one koje imaju malo teksta na komponentama ili ga uopće nemaju. Takve igre mogu igrati svi nakon što im prevedemo pravila.
Na tom podforumu obavezno najavi koju igru misliš prevoditi. To radimo da ne bi više ljudi prevodilo istu igru i da se zna što je sve prevedeno. Također pod postom igre koju prevodiš možeš tražiti pomoć oko nejasnoća, ne znaš kako nešto prevesti i sl.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”