Rising Sun

Pitanja vezana uz društvene igre
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Rising Sun

Post Postao/la Stips »

Zanimaju me iskustva sa Rising Sun.

Na bgg vidim jedni ju hvale drugi žale treći kažu e moj brale...

Ok da je naslijednik Diplomacy svakako nije, ali godi mi čuti da je to spiritualni predšasnik :)
S druge strane, ima reviewa koji kažu da zapravo u cijeloj igri doneseš svega nekoliko odluka.

Pa me zanima, tko je igrao - kakva je igra?
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Rising Sun

Post Postao/la Stips »

Pogotovo jer je isti autor Chaos in the Old World (koji mi je odličan) i Blood Rage (koji sam igrao samo jednom pa neću donositi sud).

Kako bi usporedili Rising Sun sa CitOW npr?
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Rising Sun

Post Postao/la smurfORnot »

Igrao oba.

Na prvu, Rising sun mi se više sviđa, i tu ne pricam samo o modelima. Chaos koliko sam skužio je potrebno igrati više puta s istim društvom da se tocno znaju mane i prednosti pojedinih bogova i da se međusobno balansirate. Odigrali smo ga jendo 2 puta i onda sam ga se rješio.
Rising sun ipak daje više prilike za dogovore i diplomaciju. Ja tebi, ti meni...simo tamo itd.
Rising sun mi je nekako više sjeo i djeluje mi nekako zanimljivije na prvu. Ne traje također predugo, tako da se yet again, može odigrati u recimo cca 2h u 5 playera(ista stvar s chaosom, sve ide relativno brzo i fluidno). Art i modeli su odlični. Again, CMON klasika, oni koji nisu backali KS plačaju maltene skoro istu cijenu u retailu za 'poluproizvod'. Nisam za sada igrao s ovim KS ekskluziv stvarima , ali svejendo, več su ove ks premium komponente digle doživljaj za razliku od cardboard stvari koje se dobiju u retail ediciji. Da ne pričamo po pitanju replaya sve ove extra stvari i karte koje su se dobile i player, dižu ukupni dojam. Jedan od dražih KS-ova koje sam backao za sad, što po pitnaju produkcije, što po pitanju gameplaya(svi znamo da je obično kod CMON-a gameplay sekundaran, primarno je pile of plastic).

Chaos ima još jedan problem pošto je OOP, teško je naci kopiju za ok cijenu. Da bi plačao neki premium za njega, nebi. Da je solidan game, je. Ali imam dovoljno arean control gejmova, što kod sebe, što u dolasku...pa eto, trudim se držati kolekciju pod kontrolom i radije uložim u nešto novo ako nešto ne dolazi na stol toliko.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
stoka
adysa
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 24 tra 2018, 16:48
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 12 puta

Re: Rising Sun

Post Postao/la adysa »

Igrao sam nedavno Rising Sun. 4 igraca oko objasnjenje (1h) + 3,5h igranja. Cool je sto mozes praviti pakt, savezistvo sa drugim igracem, sto ti daje neke bonuse u igri. Ali borbe znaju da potraju jer lici priblizno pokeru, gdje blef igra kljucnu ulogu. Figure su bas dobre, cak ovu sto sam igrao je KickStarter verzija, tako da su pojacali igru sa par dodatnih cudovista. Cijena jest paprena, razlog vjerovatno zbog figura. Chaos nisam igrao, blood rage jesam. Tesko da mogu porediti.
Dali kupiti igru? Hmm, ako bas volis duge i siroke igre bolje baci jos malo para i kupi twilight imperium 4h edition.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Rising Sun

Post Postao/la smurfORnot »

Vi ste duže igrali game u 4p nego što smo mi igrali u 5p + objašnjenje(15min uvrh glave za objasnit game, jer realno, stvarno nije nešto pretjerano kompliciran).
Pogotovo u usporedbi s TI, gjde sam znao igrat partije u 4-5p koje su trajale 8h...4th edition je nešto smanjio gameplay, ali ga baš nije srezao 75%.

Pojačali su oni game s malo više od par monster ;) :
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/016/12 ... 6db83324f3
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Rising Sun

Post Postao/la Stips »

Hvala obojici na odgovoru.

O pa po ovome što govorite, definitivno mi je zanimljiva. Pregovori i to. Samo cijena je bzvz...
I to što su sve fotke čini mi se KS verzije, pa nemam pojma kako retail verzija zapravo izgleda.

Nisam pojma imao da je tolika razlika retail i KS verzija, a cijena skoro ista.

Te KS ekskluzive fakat ne volim. Općenito te KS fore prvih 24h ovo, prvih 500 ono, bljak.
No pustimo CMON i KS, gledamo Rising Sun.


Ovako na prvu, kupiti retail mi se onda čini kao bacanje para a KS će po oglasima biti astronomske cijene.
Tako da ništa od nabavke. Šteta jer svakako zvuči kao nekaj kaj bi se dalo igrati...
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Rising Sun

Post Postao/la dlakar »

Mi smo našli core box na ebayu dosta povoljno. Neću o cifri jer je bio poklon frendu koji je član foruma. Treba gledat. Naravno da preko KS-a imaš nabrijane komponente , ali ja ne patim na to hoće li mi novčići bit metalni ili plastični, plastične pločice ili karton...
Čak ni ta dodatna čudovišta nam nisu neophodna jer ne vjerujem da će se toliko igra silovat da će trebat neke novotarije da začinimo igru.
Jedino nam je ekspanzija za 6. igrača bitna u cijeloj toj priči.
100$ pledge i kolika poštarina?
Čisto da vidim konačnu razliku u cijeni?
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Rising Sun

Post Postao/la Stips »

Ok, često zvučim kao da sam kontra plastike, iako zapravo nisam - ja sam samo kontra slabih igara koje se _kamufliraju_ raskošnim materijalom. Toy je toy, game je game, a ja prvi volim da mi game ima raskošni toy _factor_. Ali nikako da mi je zapravo playing activity prerušen u game (možemo reći: _toy sa game factorom_). Naravno da je to subjektivno.Dapače evo nedavno nabavih Cry Havoc jer mi se čini ok igra, a to što su figurice fora je bio _veeeliki_ plus. Uostalom, Kemet, Cyclades, CitOW, pa i Nexus Ops (Avalon Hillov) imaju super figurice.

@dlakar
Ok imaš pravo - retail _nije_ bacanje para.
Samo za tu lovu bih možda radije uzeo Gaia project ili tako nešto.

Kako i @smurfORnot kaže - tih teritorijalnih pripetavanja imam sasvim dovoljno... :)

Zapravo, možda sam tako trebao postaviti pitanje:
Rising Sun vs Gaia Project

Različite igre, da, ali svejedno. Čak, ako ima netko tko je igrao te dvije (ili Terru Mysticu umjesto G.P.) - slušam...? :)
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Rising Sun

Post Postao/la smurfORnot »

Mene je ispalo u konačnici 850kn, bilo je više ljudi u pledgu pa je poštarina bila povoljnija.

Retail je jedno 95-100€ kolko vidim. Znaci za cca 10-15e više, bolje je da ni ne gledaš kolko su drugi dobili toga extra...

Sad ,sve ovisi koliko cete igrati game. Ove kozmetičke komponente su nice(pločice nisu cardboard, turtle klan ima prekul kornjačice itd. nađe se tu toga, metlani coini su bili 20$ mislim,lol), iako nisu game changing.
Fora je što si dobio drugačije season kartice, pa imat tipa 3-4 varijante season kartica naspram samo jedne u retailu mislim. Drugi monsteri, drugi spiriti, opcije da su spiriti na boardu, a ne da im se ideš samo molit itd. Po meni, dosta prošire game ove extra stvari. Pogotovo ako vam se svidi i želite ga igrati više. Ak ocete ga odigrati par puta, dobar je i retail....
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 3):
dlakarkockicaStips
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Rising Sun

Post Postao/la kockica »

Pa za igrati ga par puta nema ni smisla toliko novaca pljunuti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
Stips
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”