Concordia - mape i ekspanzije

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Concordia - mape i ekspanzije

Post Postao/la luxor »

Konačno smo za vikend odigrali prvu partiju i danas već razmišljam o nabavci novih mapa :lol:

Mislim da bih definitivno kupio Salsu. Mislim da je "must" s obzirom na dodatni resurs (sol) i forum. No razmišljam i o ekspanziji gdje ima dobra mala mapa za dva igrača, znači Corsica ili Creta. Što vi mislite koja bi se bolje isplatila s obzirom da nas nekad zna biti i 3-5, a da sam onda dobro pokriven za sve brojeve i da dobim najviše od eventualnih novih pravila itd....

Gallia mi se čini super za 5 igrača. Aegyptus ne znam, 4?

Sa Salsa + Base game sam mislim super pokriven za 3 i 4 igrača...

Sada dajem odgovor sam sebi dok ovo pišem... Salsa + Gallia/Corsica će mislim biti, ali eto da čujem još i vašu potvrdu, posebno ako je netko imao prilike igrati Aegyptus/Creta mape?
Recently played Games:
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Concordia - mape i ekspanzije

Post Postao/la dlakar »

Sad će @Nuuq , trenutak molim. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post (ukupno 2):
Nuuqdado
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Concordia - mape i ekspanzije

Post Postao/la Nuuq »

dlakar je napisao/la: 04 tra 2018, 11:09 Sad će @Nuuq , trenutak molim. :)
Hahahahaahahah. Legendo. Baš si me nasmijao...
A, da, odgovor.
Po mom mišljenju, da budeš pokriven za sve player count su ti dovoljne salsa i Britania.
Salsina mapa je, ok, ali sve ostalo je super, mada sve manje koristim forum tiles. So je uvijek u igri.
Britania je super slza 2 i 3 igraca, Germania je za 5, a za 3-4 imas Italia i Salsa mape.
To i jesu sve mape koje imam i mislim da sam pokriven dovoljno da mi, dok ne dosade, ništa ne treba.
Jednom smo igrali u 4 na Britaniji i ne bih to preporučio jer je prevelika gužva.
Ono što je na Britaniji super je to da su brodovi odlicni jer mogu napraviti krug preko cijele mape, a na Germania imas one time resurse i brodove koji mogu po rijekama. Dale odlican variety mapa za sve player counts.
Ovo pisem bez da je igra pored mene, pa se možda javim sa još detalja.
BTW Concordia mi je #1 i ne vidim kako će se to promjeniti :)
Live long and prosper.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
luxor
slika
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Concordia - mape i ekspanzije

Post Postao/la Vatanen »

Salsa je po meni dovoljna za sve, ali ako te bas svrbi uzeo bih Korziku za 2.
No iskreno meni ovo nije igra za dvoje kako god okrenes. U sve vise od 2 je skoro pa remek djelo.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
luxor
Reactions:
Postovi: 41
Pridružen/a: 23 sij 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 87 puta
 pohvaljen: 27 puta

Re: Concordia - mape i ekspanzije

Post Postao/la luxor »

@Nuuq Evo naručih Kretu/Egipat ipak :) ali to je dobro za tebe (i sve ostale fanove Concordie) jer ćeš dobiti review karti koje nemaš :)

Jučer smo cura i ja odigrali na Italiji i baš je malo prevelika za u dvoje. Vidim da je igra definitivno bolja u više igrača, ali svidjelo nam se i želim imati jednu manju kartu za u dvoje. Kreta i Corsica mi se čine kao naj, a presudila je Kreta jer je novija + ima i nekih noviteta na obje karte pa mi je to zanimljivo. Salsu ću definitivno naručiti, ali dok nam base igra skroz sjedne, sad bi možda bilo još prerano. Sjećam se da smo sa Tzolkinom točno znali kad je došlo vrijeme za ekspanziju i bio je pun pogodak jer smo svi bili nabrijani budući da smo jako dobro znali base igru i sada nam je nezamisliv bez ekspanzije igrati, nadam se da će tako biti i sa Salsom :)
Recently played Games:
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”