Preporuka strategija za noob ekipu

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Preporuka strategija za noob ekipu

Post Postao/la sadistiko »

Htio sam i ja preporučit aGoT, ali već jeste.
Ako volite SF i ako želite kompleksnije igre onda Eclipse i Twilight Imperium III ili IV.
Ove dvije nisu zapravo samo fight ali kad se zna igra onda zna biti borbi, ali imajte na umu da borba do istrebljenja obično neće donesti pobjedu igraču koji je to i učinio, ima tu i politike i razvoja tehnologija...

Ako želite malo dublju igru gdje uopće nemaš svoju zemlju nego si sila u sjeni koja vuče konce u više zemalja i raznim ratovima i sličnim stvarima izvlače korist onda probajte Imperial ili Imperial 2030

I opet jedna igra u kojoj nije sve u borbama: Scythe. Još jedna gdje nije sve u borbi ali je predivna igra i ima zanimljivu mehaniku.

Moja ekipa ne voli pretjerano baš direkne borbe pa ni nemam toliko takvih igara, mi se psujemo i ak ti kupim ljevi blatobran od folcike taman potez prije tebe, a kamo li da te ubijem do kraja :-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Nikstash
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Preporuka strategija za noob ekipu

Post Postao/la dlakar »

Samo jedno pitanjce....o koliko igrača je riječ?
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Preporuka strategija za noob ekipu

Post Postao/la sadistiko »

...odlično pitanje @dlakar
slika
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Preporuka strategija za noob ekipu

Post Postao/la Vatanen »

+1 za Imperial kao sljedeci korak nakon Rizika iako nema player elimination i nije posebno zlocest. On je najrizikastiji od predlozenog osim sto je vise ekonomska nego ratna igra.

Ako se bas mrzite onda svakako Dominant Species - tesko da ima pokvarenije moderne igre.

Inace bilo koji bolji area control moze dati taj osjecaj zlocestobe, Rising Sun je svakako izvrstan premda malo skup. Za zabadanje u ledja svakako Fief i AGOT.

Bottom line nemam nista pametno dodati vec recenom :) osim da su Scythe i TI 3 ili 4 vise hladnoratovske nego ratne igre.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post:
Nikstash
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Preporuka strategija za noob ekipu

Post Postao/la Vatanen »

Mozda jos Ethnos? Sve ostalo sto mi pada na pamet su wargameovi.
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Nikstash
Reactions:
Postovi: 3
Pridružen/a: 18 ožu 2018, 00:47
Lokacija: Split
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Preporuka strategija za noob ekipu

Post Postao/la Nikstash »

Ka prvo,fala svima na miljun preporuka,iman sad materijala za proucavanje:).igramo uvik u ekipi od pet al zna se popet i do sedan ljudi.Svi smo za tako strateske/ratne igre al se bojin od pretjerano kompliciranih igara jer in je tribalo dvi igre rizika da svate pravila.Dijelom jer malo popiju,dijelom jer su sami od sebe berlavi:D.I mislia san uzet got 2nd edition jer smo svi obožavatelji knjiga i serija al neko mi kaze da je odlicna,neko da nije dobra ,a posto ja neman iskustva u drustvenin igrama,ne znan ni sam sta bi:/
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Preporuka strategija za noob ekipu

Post Postao/la dendarii42 »

GOT je neupitno dobar i svakako ga preporučam, ali najveća mana mu je, kao što su već spomenuli, što ti jedan koji igra polovično može upropastit cijelu partiju. Dodatno je što partije traju oko 3 sata ako je ozbiljna ekipa i zahtijevaju dobru razinu koncentracije i razmišljanja. Ako ste za vrijeme igranja "pod dojmom" ljudi bi mogli počet gubit interes i teže pratit i planirat poteze.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Preporuka strategija za noob ekipu

Post Postao/la dlakar »

GOT je igra koju je teško preporučit. Po tvojim nekim zahtjevima, mislim da je to to što tražiš...ako ste voljni odvojiti 4-5h za partiju. Osnovna mehanika i nije tako teška za savladat i igra kao takva je po meni samo ok. Ono što je čini dobrom je ta atmosfera koju sami igrači pridonose igri. Uz skrivene naredbe, borbe i kontroliranja područja, bitna stavka igre je diplomacija, laži, blefiranje.....a za to treba vremena i volje da se igra odigra onako kako treba. Ja je još nisam doživio u punom sjaju. Zato nikako ne mogu takvo nešto preporučiti sa sigurnošću jer će igra biti onakva kakvom je vi napravite ....a ja vas ne poznam.
Uzeo si eliminaciju kao bitnu stavku u traženju igre ali mislim da ćete se zadovoljiti sa "take that" elementom. Tu je već puno veći odabir igara.
Mnoge od navedenih igara ne podržavaju 6 igrača, za to će ti trebat ekspanzije.
Možda za malo veseliji ekipu trebaš razmotriti Mission Red Planet. Nije ratna igra, ali borite se oko kontrole područja na Marsu raznim podmetanjima prilikom lansiranja raketa. Nemoguće je razvit dugoročnu strategiju jer je nepredvidljiva ali taktički možeš puno toga iskombinirati. Potrebno je minimalno poznavanje engleskog jezika i malo vremena da proučite koja karta što radi....to je isto samo jedan od prijedloga. Ovo gore što su momci naveli, nedvojbeno su izvrsni naslovi.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Nikstash
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Preporuka strategija za noob ekipu

Post Postao/la Stips »

A možeš i probati sa Risk 2210 - to ti je riziko, samo poboljšan sa:
1)komadantima (bacaju d8 u obrani i d8 u napadu na svojem teritoriju)
2)utvrdama (bacaju d8 u obrani)
3)karticama (bonusima bilo u bitkama, bilo u pojačanju)
4)oceanskim teritorijima (potreban ti je pomorski komadant)
5)teritorijima na mjesecu (potreban ti je svemirski komadant)
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Preporuka strategija za noob ekipu

Post Postao/la stoka »

uzmi ili GoT ili dominant species...
axis and allies, space empires i fief ne, bit će vam mučenje...
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”