Gloomhaven

Pitanja vezana uz društvene igre
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Gloomhaven

Post Postao/la gogo666 »

kovacu je napisao/la: 09 ruj 2021, 13:39 Kak se zove taj tvoj app ? Ja imam samo ovaj sluzbeni di se mogu pratit inicijative i combat. Vidio sam da ima i online/browser verzija.
Naso sam excelicu za JOTL izgleda dobro: https://boardgamegeek.com/filepage/2046 ... ter-sheets
E to mi koristimo. A igramo JotL, nisam bas specificirao :)

A campaign tracker app (android) nazalost je podrzava JotL :(
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

E, ako se tko muči sa damage tokenima na monster sleevovima (a ne koristi appove, kao mi), debelo preporučam kockice. One veličine kockica iz Sagrade su savršene. Na slici su doduše kockice postavljene na trapove, nemam sad pri ruci sliku sa sleevovima, ali to je ta veličina cca.

slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 403 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven

Post Postao/la kovacu »

Digitalna verzija GH na steam uskoro izlazi
https://store.steampowered.com/news/app ... 2558790831

10eur jeftinije u odnosu na release date
Avatar
neoch
Reactions:
Postovi: 86
Pridružen/a: 12 stu 2017, 16:28
Lokacija: Delnice
Ima zahvala: 107 puta
 pohvaljen: 144 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven

Post Postao/la neoch »

kovacu je napisao/la: 24 ruj 2021, 07:06 Digitalna verzija GH na steam uskoro izlazi
https://store.steampowered.com/news/app ... 2558790831

10eur jeftinije u odnosu na release date
Da, ovo će bit full release koji će imat campaign mode i guildmaster mode dok je early access bio na steamu od srpnja 2019. i moglo se igrat samo guildmaster mode.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Sinoć sam KONAČNO popustio (nakon cca 50 sessiona Glooma i jedno 13 JotL-a) i odlučio koristiti Helper app umjesto da vadim van stats karte i sleevove i ability deckove i ostalo... Da, znam, pola vas već 40 sekundi još uvijek usisava zrak od šoka još niste do kraja uzdahnuli :) Što da vam kažem, nisam fan.

Dakle, nisam fan. Ne znam, jednom samo sam koristio app i morat ću još koji put, tako da mogu jasno odlučiti i reći svoje mišljenje, ali u startu nam se nije svidjelo što nam je app zaokupio kompletnu pažnju. Btw, imam instaliran app na laptopu tako da je sve veliko i "čitko", ali svejedno, 80% igre smo proveli gledajući u laptop koliko tko ima zdravlja, koji standee je koji, a da ne govorim da sam konstantno zaboravljao na conditione i sl. Sve se svelo na klikanje i nismo se uopće koncentrirali na igru.

To je najveći razlog zašto ne volim app-driven igre; sve se svodi na aplikaciju. Nemojte me tući, svaka čast svima koji vole Helper app i kojima je olakšala, ja ću se potruditi da je zavolim, možda je samo stvar u tome što je nagli prijelaz i ne mogu suditi nakon jednog sessiona. Ono što mogu reći je da mi nedostaju fizičke komponente, eto, možda sam old school ne znam.

Sviđa mi se Campaign Tracker aplikacija, nju koristim od početka i ništa nemam na papirima koliko ko čega ima perkove, pare, xp i slično; tako da nisam posve old school, no eto.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
juri006
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven

Post Postao/la realuka »

Gloomhaven je mučenje samo po sebi, to je klasični Final Fantasy ili bilo što slično, ali ono što u video igrici odradi kompjuter to ti moraš okretanjem kartica, zbrajanjem, oduzimanjem i množenjem.
A da ne spomenem koje je mučenje kad dođeš underleveled do neke razine pa znaš da ćeš izgubiti 3 puta za redom dok se ne dignete za level.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 2):
juri006Killa
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ima Gloomhaven svojih problema, a definitivno jedan od njih jest problem nebalansiranosti rasa/levela/broja igrača/scenarija za osrednje igrače kakvi smo nas dvojica.

Vjerujem da veterani mogu sve izvesti s bilo kakvim setupom, no trebali su se malo više potruditi da casual gameri imaju malo bolje šanse. Ili su trebali napraviti difficulty level koji je odvojen od XPa/golda tako da možeš smanjiti difficulty, a da to ne utječe na tempo kojim napreduješ kroz igru (iako bi se to onda zlostavljalo, svjestan sam; iskreno ima prostora za napredak tj. možda je dosta toga i popravljeno u Frosthavenu, vidjet ćemo). No o tom potom, sve se da preživjeti; mi imamo malo više mercenaryja u taverni pa povedemo u fight one koji su malo bolje pripremljeni za određeni tip zadatka.

A što se tiče book keepinga to mi stvarno nije problem, ali razumijem da ima onih koje to jako nervira. Mislim, puno igara postoji gdje treba voditi računa o koječemu, meni osobno nije problem imati stat karte u sleeveu i dodjeljivati damage (ali ne koristim tokene nego kockice radi preglednosti) ili flippati karte, tako se igra ta dotična igra, jbga :)

Kada radim to analogno imam osjećaj da ZNAM što se događa, kada fizički odredim namještajući kockicu da monster broj 1 ima pet damagea to mi ostane u glavi, kada mi digitalija to sama nacrta kao da se nije ni dogodilo. Kada flipam kartu i pročitam ability onda je i zapamtim, a kada mi je app flipa kao da se nije ni dogodilo i moram se podsjećati što tko radi... I tako dalje. Ali ponavljam, to sam ja, YMMW. :) Sinoć sam si samo ponovio zašto nisam Helper app koristio čitavo ovo vrijeme. Obojica smo rekli da jedva čekamo vratiti se na analogiju :P
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
juri006
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Gloomhaven

Post Postao/la gogo666 »

ja sam isto pogubljen s appom
najgore mi je sto ne vidis jasno sve monstere odjednom ili vidis ali su uzasno sitna slova

opcenito i dobre implementacije cijelih igara vs prava fizicka igra mi ne daju overview cijele situacije, nego uvijek moras nesto klikat, scrollat
na stolu, kad imas sve karte i board ispred sebe, laganim pogledom vidis sve informacije odjednom
to mi je najveca razlika gledat nesto na mobitelu ili na stolu
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
juri006
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ma da, to je to, doslovno se sve svodi na osobno iskustvo, ja svakako ne pljujem po appu kao soluciji (dapače, tehnički je veoma dobro izvedena ta aplikacija i sve ima), samo eto, meni osobno više leži ovo što ti kažeš kad jednim pogledom obuhvatim stol i vidim što se zbiva. I još smo mi igrali na laptopu mogu misliti kako je ako imaš samo mob pri ruci.

Al po treći put ponavljam totalno razumijem i drugu stranu koja se ne može snaći u šumi tokena i preferira sve trackano na ekranu :) Moram to napominjati jer stvarno ne želim potaknuti fajtove. :)

I kad smo već kod digitaliziranja board gameova, evo recimo igrao sam Root digitalni par puta i moram priznati da mi je užasan jer baš kao što si rekao, POJMA NEMAM što se zbiva, tko što radi. Terraforming Mars znam igrati na kompu često i također, pojma nemam što je odigrano, samo klikam da se stvari maknu...

Problem je u meni, definitivno, ali jako mi je teško angažirati se i imati pregled situacije. Kad su stvari na stolu, na stolu su, ništa nije skriveno iza menija nekog ili tipke.

Bože, baš sam deda :P

EDIT: ovo stvarno nije trebao biti rant protiv tehnologije, sam sam sebe iznenadio koliko sam zapravo protiv ovakvih rješenja, ne znam što mi je. Peace.
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 403 puta
Kontakt:

Re: Gloomhaven

Post Postao/la kovacu »

Mi app u JOTL koristimo samo da pratimo hp od monstera, njihove ability/modifiere karte te ukupnu inicijativu i to dobro funkcionira.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 2):
CrazyBunnyGuyfrastarc
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”