Solo igranje

Pitanja vezana uz društvene igre
Vukozec
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 42 puta
Status: Offline

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec » 19 ruj 2018, 17:48

Evo jedna ideja.

Ako ima zainteresiranih, mogli bi mi solo igrači malo razmjenjivati međusobno igre. Znači po principu 1-za-1: ti meni posudiš svoju igru, ja tebi posudim moju igru, dogovorimo se koliko traje posudba i zatim igre vratimo.

Ja sam zainteresiran samo za razmjenu uživo u Zagrebu, no ako ideja zaživi slobodno dogovarajte međusobno koje god kombinacije vam pašu.

Evo mojih solo igara:
- Pandemic
- Race for the Galaxy (gathering storm)
- Onirim (sa 7 eksp.)
- Viticulture EE
- Village sa Inn eksp. (vrlo igrive unofficial varijante postoje)

Pa dajte komentare, prijedloge, želje, pozdrave...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
priroda15

gogo666
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 83 puta

Post Postao/la gogo666 » 28 stu 2018, 21:38

Isprobavanje patchwork autome
Simpa :)

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
mado
slika

Vatanen
Ima zahvala: 198 puta
 pohvaljen: 315 puta

Post Postao/la Vatanen » 28 stu 2018, 22:43

Nova igra Gugong, osim što je meni odlična (pače hit godine) i u više igrača, ima solo varijantu s automa deckom koja fino funkcionira. Gospodin Meng ima tri razine težine i već na srednjoj ga nije lako dobiti. Topla preporuka za solere i zato jer nije beat your own score, premda naravno s Mengom nema tako slatke interakcije kao sa živima.

Iako je načelno beat your own score, već sam zaboravio koliko dobro Manhattan Project EE funkcionira solo. Ima, doduše, jednu manu koju preuzima iz osnovne igre, a to su glupi projekti koji se moraju ispunjavati (uzimaju se nakon "nepotpunih" turnova kada ostane energije ili radnika). U svakom slučaju meni i dalje najbolji euro solo.

Nova solo zvijezda na mom nebu je i Santa Maria. Isto beat your score, ali narav igre je takva da je za AP playera kakav sam ja ionako bolje da sam rješava taj puzzle.

Upućujem i na solo varijantu za GWT koja dođe s jednostavnom aplikacijom/internet stranicom za mobitel koja je praktički automa, ali tako ne treba deck. Kako je to i inače neinteraktivna igra, ova varijanta radi fenomenalno.

I naposljetku nova solo varijanta za TM koja dođe s ekspanzijom Prelude, ali se može igrati i s baznom igrom bez da se kupuje ekspa, a u kojoj cilj nije teraformirati sve do 14. generacije, nego nabiti TM rating do određene razine (dodaje se novi generalni projekt koji se može uzeti za podizanje TM-a) također funkcionira izvrsno i daje veći osjećaj slobode (manji osjećaj histerične hitnosti orijentirane samo na teraformiranje i rokanje po generalnim projektima bez koje cijela priča ne ide).

Eto, to sam solirao u zadnje vrijeme. Brusim se na 7 Ages napokon nabavljen u Essenu, ali to traži nešto bolju obiteljsku situaciju :-D Dakle za kojih 7 vjekova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 4):
madoStipsonovkockicastoka
Dominant Species? It's a game of counting and recounting. It doesn't seem to be reflecting anything.
Enrico Viglino

stoka
Ima zahvala: 623 puta
 pohvaljen: 475 puta
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la stoka » 29 stu 2018, 11:06

danas stigao we must tell the emperor! :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post (ukupno 3):
Stipsonovneuromancermiki0102

Nuuq
Ima zahvala: 493 puta
 pohvaljen: 473 puta
Kontakt:

BGG logo

Post Postao/la Nuuq » 29 stu 2018, 14:18

Architects of the west kingdom je sjajan solo. Slicna automa kao kod Raiders of the north sea, ali je ovaj puno brutalniji.
Imaju dva levela, easy je lako dobiti nakon par partija, hard je Helena, nju još nisam pobjedio.
slika

Zeelot
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 3 puta

Post Postao/la Zeelot » 03 pro 2018, 12:56

Ako nemate baš previše para ili jednostavno želite isprobati nešto novo, toplo preporučam Solo Print and Play igre koje možete naći na boardgame geeku. Ima tu dosta kvalitetnih naslova s obzirom na tako opskurnu kategoriju.

Kratke recenzije onih koje sam probao:

- 30 Rails - zanimljivi roll and write sličan Kokoru gdje pokušavate što bolje izgraditi (nacrtati) svoju željeznicu. Nije me baš dojmila.
https://boardgamegeek.com/boardgame/200551/30-rails

- Adamastor - iako se igra sastoji od samo jednog decka, dobiva se dojam puno veće igre. Sa svojim kartama pokušavate vaš brod donijeti na odredište, s tim da svaka karta ima veliki broj funkcija. Iako sam igrao na "easy" igra je svejedno prilično brutalna i samo sam ju jednom uspio pobijediti.
https://boardgamegeek.com/boardgame/228452/adamastor

- Palm Island - igra sa zanimljivim mehanizmom gdje cijeli vaš deck držite u ruci i okretanjem i manipulacijem karata pokušavate postići što bolji score gradeći i razvijajući vaše selo. Igra je pobrala ogroman uspijeh na bgg-u (ocjena 7.7) ali meni je igra bila previše nespretna i prilično repetitivna. Ali tko voli nek izvoli.
https://boardgamegeek.com/boardgame/239464/palm-island

- Raging Bulls - vjerojatno moja najdraža solo igra sa ove liste. Ucrtavanjem linija pokušavate izolirati bikove na polju, trudeći se dobiti što bolji score. Moj najbolji rezultat je zasada 108. :)
https://boardgamegeek.com/boardgame/228570/raging-bulls

Uglavnom, ima tu još dosta toga što planiram isprobati: A4 quest, Land 6, Delve, Draugr, Elevenses for One, Utopia Engine....
Ovi su korisnici zahvalili autoru Zeelot za post (ukupno 3):
dlakarAhilyaStipsonov

Odgovori

Natrag na “Društvene igre”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.