Solo igranje

Pitanja vezana uz društvene igre
magefart
Reactions:
Postovi: 4
Pridružen/a: 27 sij 2017, 18:55
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: Solo igranje

Post Postao/la magefart »

Meni najbolje solo iskustvo daje Mage Knight. Stvarno izvrsna igra. Ima dosta pravila, ali su nekako logicna i lako se pohvataju i popamte. Odlicna je i sa vise igraca, ali samo kada su svi upoznati sa pravilima, inace se zna oduziti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru magefart za post:
juri006
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

Nuuq je napisao/la: 21 vel 2018, 12:55
priroda15 je napisao/la:Bok,

u zadnje vrijeme sam sve više počeo igrati solo (luzer :roll: ) pa me zanimaju prijedlozi dobrih only solo igara ali i igara za više igrača koje dobro funkcioniraju kao solo game. Za sada igram Castles of Burgundy: Card game, Friday, Peloponnes: Card game, Glen More, a nastojim nabaviti La Havre, Nusfjord, New Bedford, Nations: The Dice Game, Flip city, Glass Road, Walnut Grove, koje su navodno dobre za solo igru. Preferiram euro igre.

Thx na savjetima!
I ja počesto igram solo (dvije kćerke od 3,5 god i druga od 15 dana), tako da sam primoran.

Village - Eh, evo ga. Ja igram solo tako što koristim varijantu sa bgg. Trebaš pobjediti 'protivnika' koji kockom pravi svoje poteze. Veoma teško za pobjediti, ali zaista je odlična varijanta, vrijedna igranja.
Također sam se lani bacio na solo igranje, iz više-manje identičnih razloga kao Nuuq.
@Nuuq: može link za tu Village varijantu?

Primarno nastojim nabaviti igre koje imaju dobro ocijenjenu solo varijantu, a podržavaju i multiplay (a "multiplay" u mom slučaju znači "barem 4"), no na radaru su mi i igre koje su isključivo solo, ili primarno solo tipa Friday ili Robinson Crusoe, vjerojatno će kad tad i ti naslovi završiti na s(t)olu.

Ono što sam dosad igrao/imam (strickly unplugged kod mene):
1. Onirim: Primarno solo igra koja se može igrati i u dvoje. Kartaška igra (think puno napredniji i zabavniji solitaire, sa neobičnim artworkom). Obavezno nabaviti drugo izdanje koje dolazi sa 7 ekspanzija koje se mogu kombinirati na raznorazne načine (trebat će vam godine da sve kombinacije isprobate). Idealna solucija za brzu i zabavnu solo partiju u bilo koje vrijeme.
2. Race ftG sa Gathering storm: ovo mi je možda i najbolja solo igra, "bot", odnosno automatizirani odgovori "protivnika" na vaše poteze su napravljeni stvarno dobro tako da konstantno morate prilagođavati svoju taktiku razvoju situacije tijekom partije, pa je ovo solo iskustvo uistinu slično pravoj igri u dva igrača.
3. Pandemic: Pandemic igram kao 2-player u kojem ja vodim obje role. Mislim da se većina coopa može na taj način igrati solo, odnosno ne vidim bitnu razliku između solo Pandemica i multiplayer Pandemica. Što je valjda dovoljna preporuka za solo-play, s obzirom da je Pandemic jedna od najomiljenih igara u svijetu.
4. Viticulture EE: Solo euri koje sam igrao se uglavnom svode na dostizanje zadanog broja bodova u predodređen broj rundi, što može brzo dosaditi, pa "kampanje" i različite razine težine spašavaju stvar. Baš sam u tijeku VEE kampanje i dobro se zabavljam.
5. Agricola: vidi Viticulture
6. Istanbul: Istanbul ima solidnu "beat your own score" neslužbenu solo varijantu, ali meni je primarno poslužila samo za učenje pravila i upoznavanje sa igrom (solo-play je i inače idealan za tu svrhu).

Glavni BGG linkovi za solo-play (unaprijed se ispričavam za svu buduću štetu u novčanicima ;) ):
https://boardgamegeek.com/geeklist/2335 ... 00-1-101-2
https://boardgamegeek.com/guild/1303
Zadnja izmjena: Vukozec, dana/u 05 ožu 2018, 22:48, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 6):
madokockicadlakarNuuqpriroda15juri006
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la kockica »

Evo mog iskustva, baš mi se desilo prošli tjedan mi se potrefilo da sam bio na bolovanju zbog mlađeg djeteta, pa bih nakon ostavljanja djeteta na podnevnom odmaranju, a prije dolaska starije djece iz škole i žene sa posla, skuhao kavicu :kava i postavio Terraforming Mars za solo igranje. 6 dana (proteglo se i na subotu jer su žena i starija djeca izašla van), sam odigravao po čak dvije partije katkad i tri dnevno.

Igra se svodi na to da imaš 14 rundi (generacija) tijekom kojih moraš do kraja igre izvršiti sve globalne parametre. Kako sam igrao sa Venus ekspanzijom, to je značilo da sam morao izvršiti čak 4 parametra, s time da sam svaki put na kraju generacije, nakon produkcije, igrao i fazu svjetske vlade gdje sam po svom izboru podizao jedan parametar bez bonusa za sebe. Kako imam i Hellas & Elysium ekspanziju, svaki put sam nasumce izabrao novu mapu za igranje.

Kakav je osjećaj igranja? Neloš. Igra je zanimljiva slagalica i vrlo brzo se postavlja (najveći posao je miješanje karata), a i partije traju oko sat vremena. Kako i inače imamo kućno pravilo da na početku igre izvlačimo 3 korporacije (2 iz bazne igre, 1 iz Venus ekspanzije), to sam pravilo primjenjivao i za solo igranje.

Zanimljivo je da izuzev jedne korporacije nijednu drugu nisam našao moćnijom ili slabijom od drugih. Naravno, sve je ovisilo o karticama koje sam dobivao, pa bih s jednom korporacijom u jednoj rundi spektakularno pobijedio, a već u nekoj drugoj za dlaku izgubio. Jedino mi Tharsis Republic, koji donosi bonuse kod postavljanja gradova, nije imao nikakvog smisla, (a smatram je slabom i u igri za 2 igrača). Zašto?

Najbitnije mi je bilo podići sve globalne parametre, što je značilo da sam svaki put automatizmom odbacivao kartice projekata koje su donosile samo bodove na samim karticama ili skupljanjem resursa na njima, a nisu mi utjecale na produkciju i parametre. Isto tako skoro nikad nisam igrao gradove. I opet, ako nisam kupio nijednu karticu projekta, katkad bih čak i odahnuo da me neke domamljive (izraz moje djece) kartice ne bi natjerale na rasipanje mojih resursa :lol: , pa sam dosta trošio na standardne projekte.

Otprilike bi se uvijek događalo da se do 6-8 generacije čini kao da Mars (i Venera) nisu ni taknuti, a onda krene nagla i eksplozivna teraformacija. Nisam provjeravao jer mi se nije dalo razdvajati venus kartice od ostalih kartica, ali iako sa venus ekspanzijom ima kao više stvari koje treba obaviti za pobjedu, s druge strane čini mi se lakše igrati sa venus ekspanzijom zbog svjetske vlade jer ću taj korak uvijek raditi da utječem na parametre koji su skupi, npr. podizanje kisika, jer postavljanje šuma, ako nemaš dobru proizvodnju sadnica je daleko najskuplji faktor (barem nemaš protivnika koji ti krši asteroide na jadne sadnice :lol: ).

Također sve ovisi i tome sa kojom mapom igraš jer je bitno da maksimalno koristiš bonuse koje možeš dobiti postavljanjem pločica na nju.

Imao sam više pobjeda nego poraza, s time da bi pobjede katkad bile ostvarene i zadnji čas, a katkad bi već dvije generacije prije kraja već sve bilo riješeno, a što se tiče poraza, imao sam od toga da mi je falio samo jedan korak do pobjede, ili bih spektakularno izgubio. Ako ništa, kada ove rezultate stavim u skor sa rezultatima iz partija sa mojom ženom, barem postignem izjednačenje :oops: .

Mane su sljedeće:

- treba biti krajnje discipliniran sa fazama u igri, jer mi se na početku događalo da sam se pitao jesam li pomaknuo generaciju itd. ili ako bi nešto povuklo višestruke efekte jesam li sve odigrao kako treba. Ipak je lakše kada to barem sa još jednim igračem kontroliraš

- ne možeš odrediti težinu igre

- kraj igre je postavljen tako da moraš u određenom broju rundi postići iste ciljeve što bi nekima moglo biti dosadno.

- neke kartice definitivno nemaju smisla u solo igranju, pa je kup kartica dosta neiskoristiv

Ali opet, bilo mi je dovoljno zabavno ako sam odigrao preko 10-ak partija prošli tjedan :geek: , premda je definitivno bolje kada ima više igrača.

Vratio sam se na posao, Mars je ostao doma, ovaj tjedan ću probati solo sa Scythe.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 6):
VukozecmiljenkosadistikoStipsdlakarjuri006
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Nuuq »

Vukozec je napisao/la:
Nuuq je napisao/la: 21 vel 2018, 12:55
priroda15 je napisao/la:Bok,

u zadnje vrijeme sam sve više počeo igrati solo (luzer :roll: ) pa me zanimaju prijedlozi dobrih only solo igara ali i igara za više igrača koje dobro funkcioniraju kao solo game. Za sada igram Castles of Burgundy: Card game, Friday, Peloponnes: Card game, Glen More, a nastojim nabaviti La Havre, Nusfjord, New Bedford, Nations: The Dice Game, Flip city, Glass Road, Walnut Grove, koje su navodno dobre za solo igru. Preferiram euro igre.

Thx na savjetima!
I ja počesto igram solo (dvije kćerke od 3,5 god i druga od 15 dana), tako da sam primoran.

Village - Eh, evo ga. Ja igram solo tako što koristim varijantu sa bgg. Trebaš pobjediti 'protivnika' koji kockom pravi svoje poteze. Veoma teško za pobjediti, ali zaista je odlična varijanta, vrijedna igranja.
Također sam se lani bacio na solo igranje, iz više-manje identičnih razloga kao Nuuq.
[mention]Nuuq[/mention]: može link za tu Village varijantu?

Primarno nastojim nabaviti igre koje imaju dobro ocijenjenu solo varijantu, a podržavaju i multiplay (a "multiplay" u mom slučaju znači "barem 4"), no na radaru su mi i igre koje su isključivo solo, ili primarno solo tipa Friday ili Robinson Crusoe, vjerojatno će kad tad i ti naslovi završiti na s(t)olu.

Ono što sam dosad igrao/imam (strickly unplugged kod mene):
1. Onirim: Primarno solo igra koja se može igrati i u dvoje. Kartaška igra (think puno napredniji i zabavniji solitaire, sa neobičnim artworkom). Obavezno nabaviti drugo izdanje koje dolazi sa 7 ekspanzija koje se mogu kombinirati na raznorazne načine (trebat će vam godine da sve kombinacije isprobate). Idealna solucija za brzu i zabavnu solo partiju u bilo koje vrijeme.
2. Race ftG sa Gathering storm: ovo mi je možda i najbolja solo igra, "bot", odnosno automatizirani odgovori "protivnika" na vaše poteze su napravljeni stvarno dobro tako da konstantno morate prilagođavati svoju taktiku razvoju situacije tijekom partije, pa je ovo solo iskustvo uistinu slično pravoj igri u dva igrača.
3. Pandemic: Pandemic igram kao 2-player u kojem ja vodim obje role. Mislim da se većina coopa može na taj način igrati solo, odnosno ne vidim bitnu razliku između solo Pandemica i multiplayer Pandemica. Što je valjda dovoljna preporuka za solo-play, s obzirom da je Pandemic jedna od najomiljenih igara u svijetu.
4. Viticulture EE: Solo euri koje sam igrao se uglavnom svode na dostizanje zadanog broja bodova u predodređen broj rundi, što može brzo dosaditi, pa "kampanje" i različite razine težine spašavaju stvar. Baš sam u tijeku VEE kampanje i dobro se zabavljam.
5. Agricola: vidi Viticulture
6. Istanbul: Istanbul ima solidnu "beat your own score" neslužbenu solo varijantu, ali meni je primarno poslužila samo za učenje pravila i upoznavanje sa igrom (solo-play je i inače idealan za tu svrhu).

Glavni BGG linkovi za solo-play (unaprijed se ispričavam za svu buduću štetu u novčanicima ;) ):
https://boardgamegeek.com/geeklist/2335 ... 00-1-101-2
https://boardgamegeek.com/guild/1303
Čim nađem file. Malo me beba satra, a čini mi se da ga nema na bgg.
Uglavnom IA uzima svaki krug cube iste boje kao ti.
Igrao sam većinu varijanti, i nisam siguran da ima neka loša. Bar se ne sjećam da sam igrao neku da nije sjela, a igrao sam, mislim, sve.
Uglavnom, čim beba siđe sa mene, nađem pa javim.
Pozz

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la kockica »

Oke, evo sada današnjeg iskustva sa Scythe-om, okovan ličkom zimom, bez žene, djece i drugih remetilačkih faktora, topli čaj i igra može početi.

Automa je odlična! Izabrao sam Rusviet (patim na Olgu :ljubav ), a za automu sam, po preporuci da za prvi put bude što dalje od moje frakcije, izabrao Saxony. Fora je u tome što sve igram normalno, a potezi autome su dirigirani posebnim kupom kartica na kojoj je naznačeno što sve automa radi u svom potezu kada se izvuče određena kartica, i naravno po redoslijedu odozgora prema dole (kretanje određene jedinice, dobivanje određenog bonusa i eventualno bonus za novačenje koji se odnosi na solo igrače.

Simboli na karticama su jasni, ali malo sam se na početku gubio dok sam pratio koja su uopće dozvoljena kretanja jedinica autome. Malo je neobično jer automa se ne kreće poput ljudskih igrača, već nekim sistemom teleporta i generalno nema ograničenja što se tiče prijelaza preko rijeka i jezera. Srećom, to se vrlo brzo svlada i dok sam isprva koju minuticu razmišljao kako postaviti određenu automa jedinicu, sada to riješavam u par sekundi. Uglavnom, nakon toga se vrlo jednostavno iščitavaju kartice, i automini potezi generalno kratko traju (izuzev borbi što je ipak posebna kategorija).

Iste kartice se koriste i za riješavanje borbi, pa kada ljudski igrač riješi koliko će uložiti snage, onda nova izvučena kartica određuje koliko će automa uložiti snage. Vrlo zeznuto, jer dok u borbi sa ljudskim protivnicima možeš kalkulirati koliko protivnik može uopće uložiti snage i borbenih kartica, automa kartice su po tom pitanju daleko nepredvidljivije. Također istodobno određuju i koliko uopće resursa dobivaš na teritoriju s kojeg si preotjerao automine jedinice.

Automa ima svoju karticu za praćenje statusa na poljima na kojoj se bilježi njen napredak, naime ako automa kartica na sredini ima zvijezdicu (većinom ima), njen žeton na kartici za praćenje statusa se pomiče, a automa postavlja zvjezdice ako, ili dvaput pobijedi u borbi, kao i normalni igrači, ili ako se njen žeton na kartici za praćenje zvjezdica pomakne na polje sa zvjezdicom. Naravno, okidač za kraj igre je i dalje isti, prekida se kada netko postavi 6 zvjezdica.

E sad, ono što mi se svidjelo, nemaš tu sad fore, kao laganini ću raditi nadogradnje, novačenja i sl, jer automa neizdrživo stišće i potpuno mi je drugačiji osjećaj nego sa ljudskim protivnicima.

Prvu partiju me oblijeva znoj i čudim se kako Saxony maršira ko Švabe u Poljsku i postavlja svoje zvjezdice, a ja jedva nešto stignem poduzeti i na kraju glatko izgubim, a onda sam skužio da sam greškom umjesto 1. razine težine, postavio 3.-u, tešku (od njih 4) :lol: Dalje sam nastavio sa najlakšom težinom i onda me krenulo sopak

Osobno mi je 2.-a (normal) razina možda i najpogodnija, dok je 4.-a, premda nisam isprobao već samo proučio, očito za mazohiste, premda tko zna, kada postanem veteran.. :)

Uglavnom jako mi se svidjelo, i ubuduće, čak i kada igram sa manjim brojem igrača, ima da uvodim jednu do dvije autome u igru. Toliko me oduševilo da si idem kupiti dodatni kup automa kartica, premda se može igrati i sa samo jednim kupom.

Prednosti:
- može se podešavati težina igre, ima službeno 4 težine, ali i one se mogu modificirati po volji igrača.
- može se uvoditi i više automa frakcija
- automa frakcije se mogu uvoditi i u igru sa više ljudskih igrača
- varijabilnost igre koja postoji i u osnovnoj igri (kombinacije ploča frakcija i tehnologije) se prenosi i u solo modu (to se odnosi na solo igrača pa svaki put drugačije igrate), a ovdje je dodana i nepredvidivošću automa kartica koje izvlačite.

Mana:
- jako puno prostora
- u odnosu na Mars, malo duže vrijeme pripreme, dok ne izvučeš i pripremiš sve što ti je potrebno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 6):
dlakarroverandomdadosadistikostokajuri006
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

kockica je napisao/la: 06 ožu 2018, 19:39 Mana:
- jako puno prostora
- u odnosu na Mars, malo duže vrijeme pripreme, dok ne izvučeš i pripremiš sve što ti je potrebno.
Ovo su mane ako nemaš vremena ni prostora. A ako imaš, onda i jedno i drugo mogu biti dio čarolije, je li tako? ;)

Sycthe mi je definitivno na radaru, kolega na poslu ga ima (nije gamer, pa mu je prezahtjevno uhvatiti se pravila), pa ga možda probam nagovoriti da mi ga posudi nakon što se zasitim Viticulturea.
Zadnja izmjena: Vukozec, dana/u 11 ožu 2018, 10:37, ukupno mijenjano 1 put.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la kockica »

Ne, stvarno mislim da je mana veliki prostor. Ajde na stranu to što mi jedva stane na stol, ovaj na kojem trenutno igram stvarno je manji, ali ploča je povelika i stalno se podižem sa stolice da dohvatim stvari sa druge strane ploče (postavljanje zvjezdica, pomicanje figurica, uzimanje borbenih kartica itd.)

Btw, budem baš probao VEE
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
Vukozecjuri006
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la kockica »

Samo da dodam vezano za solo igranje Scythea, ubacio sam dve autome, i s obzirom na njihovo specifično kretanje, rasprostrli su se toliko po mapi da je postalo tijesno. Preporučam! Dobra stvar je što se mogu i međusobno boriti, inače bih se teško nosio s njima.

Jednom kada se naviknete, lako to hendlate, i može se igrati sa jednim kupom automa kartica premda se preporuča da svaka automa ima svoj kup.

Iako sad dosta igram solo, sve mi se više sviđa ova igra.

Pravila ovdje:

https://boardgamegeek.com/filepage/1342 ... ayer-rules
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

Evo kako je prošla moja kompletna prva Viticulture EE solo kampanja:

I went through Viticulture EE solo campaign mode on normal difficiulty. I found that normal difficulty is not much of a challenge to me, so I tried to finish each challenge one year earlier.

Challenge:

#1: You don’t get a Mama card, instead select any 3 wine cards and plant them as part of the setup. You can ignore the structure requirements of these 3.
// I went with max-value cards: I planted 3-value red and 4-value white wine od 7-value field, and 4-value red wine on 6-value field. I've chosen two reds so I can make (most valuable) sparkling wines, and I got lucky, drawing the sparkling delivery card early. I've sold 5-value field (so far in all my VEE games, solo, or multiplayer, I never used all 3 field for planting). Made 5 workers. Finished in year 6.

#2 You can’t have more than 2 workers (not counting temporary or grande). Use the middle action spaces instead of the leftmost action
spaces, except when you’re placing the grande on an already occupied action. You can’t use bonus action tokens.

// I liked this one, I liked that with every action I was getting a bonus. I think I'll play again in this mode few times outside the campain. Finished in year 6.

#3: You must have 6 workers by the end of year 3 or you lose the game.
// Pretty straightforward challenge, so I played it in agressive mode, collecting little bonus points in the beggining (selling field for bonus point and money which I used for new workers). Once I got 6th worker it was a cruise to the finish (again in year 6).

#4: Start at -5 VPs. When you use the harvest action, you can harvest up to 3 fields.
// Even here I didn't used 7-value field for planting, harvesting other two field at once proved enough. This was a winning combination of visitor cards: Wine critic (discard 7-value wine to gain 4 VPs) + Noble (loose 2 RPs to gain 2 VPs) + Innkeeper. I played Wine crtitic and Noble, than played Innkeeper to take those two back and play it again (12 VPs total). Finished in year 6, without Innkeeper it would have been tricky to finish even in year 7. Innkeeper is becoming one of my favorite visitor cards, doesn't look like much at first, but it can be very powerful if its timing is carefully planned (especially in solo game when noone can discard cards above yours).

#5: You can’t use bonus action tokens. Play 8 years, where each year you can choose any wake-up chart row you want.
// First couple of years I've chosen card bonuses on wake-up chart, but from year 4 to 7, I've chosen bonus VP (so 4 total that way). Those cards didn't prove very useful, so maybe going for all VPs would have been wiser. I only made one delivery and that one only for 2 VPs, so again visitor cards brought things home. Importer which allowed me to draw 3 winter visitor cards (I found I'm usually using more winter than summer visitors) sealed the deal in year 7. I made 5 workers (I rarely go for all 6).

#6: You don’t score VP during the game. Instead, at the end of the game you get 2 VPs for each wine in your large cellar and 1 VP for each wine in your medium cellar.
// This one looked tougher than the previous ones and it proved to be indeed. You need A LOT of wine tokens in your cellar, so you better start producing them early. At the end of year 6 I had 20 VPs (a tie), 23 VPs at the end of year 7.

#7: Start at -3 VPs and ₤2 residual payment.

// This one was easiest, I almost finished in year 5 (20 VPs).

#8: You can’t fill (this includes filling orders via visitors). Wine can be used to gain VP in all other ways, though.
// And toughest for the end. Barely managed 21 VPs in year 7. I should have probably started exploiting yoke+windmill combination earlier (uproot, then immidiately plant 1 wine for 1 VP), which gave me crucial last point in year 7, when Automa blocked all other 1 VP bonuses (I was using bonus glass token for 1 VP on sell/buy action almost every turn).

So the final score is:
- OFFICIAL NORMAL DIFFICULTY: 8/8 Wins
- NORMAL, FINISH IN 6 YEARS: 6 Wins, 1 Draw, 1 Loss
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 3):
dadoBojan1983mado
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 476
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 413 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la miki0102 »

Što se tiče solo igranja mogu ti reći da sam igrao i eure i wargameove solo te ti toplo preporučujem da probaš koji solo wargame pošto su barem po mom mišljenju puno napetiji, neizvjesniji i interesantniji od eura. Npr za vikend sam bacio Hapsburg Eclipse kojeg sam prije par mjeseci nabavio od Vatanena i igra me bacila s nogu tako da i sad upravo dok pišem imam ogromnu želju ju zaigrati. Što se tiče trajanja igra traje poprilično kratko (15-25min), pravila nisu komplicirana, a reigrivost je velika pošto ti treba dosta pokušaja da pobijediš samu igru. :-) Čar igranja ovakvih igara je u neizvjesnosti jer u svakom trenutku možeš izgubiti. Vatanen ti je u ranijem postu preporučio super solo wargameove i ako se odlučiš za kojeg sigurni nećeš zažaliti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post (ukupno 3):
priroda15stokajuri006
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”