Solo igranje

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Solo igranje

Post Postao/la priroda15 »

Bok,

u zadnje vrijeme sam sve više počeo igrati solo (luzer :roll: ) pa me zanimaju prijedlozi dobrih only solo igara ali i igara za više igrača koje dobro funkcioniraju kao solo game. Za sada igram Castles of Burgundy: Card game, Friday, Peloponnes: Card game, Glen More, a nastojim nabaviti La Havre, Nusfjord, New Bedford, Nations: The Dice Game, Flip city, Glass Road, Walnut Grove, koje su navodno dobre za solo igru. Preferiram euro igre.

Thx na savjetima!
Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
juri006
slika
Avatar
ronin
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 11 pro 2013, 14:05
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 109 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la ronin »

Ja sam probao Robinsona - meni je odličan.
Navodno je i Viticulture jako dobra solo igra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ronin za post (ukupno 2):
priroda15juri006
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vatanen »

Clans of Caledonia, Manhattan Project: Energy Empire i dr. moderni euri koji sve cesce imaju dobra solo pravila i time potvrdjuju svoju inace multiplayer solitaire prirodu. Ova dva sam igrao i sasvim dobri su solo.

U pravilu najveci broj wargameova koji nisu CDG i nemaju neke hidden aspekte (ili ih imaju ali nisu bitni). Npr. Unconditional Surrender, The Lamps Are Going Out ili specijalizirani solo kao Habsburg Eclipse, Otoman Sunset, Field Commander serija (Miki tu na forumu badave daje Aleksandra, a imas i Rommela, Napoleona, Nimitza...), sve igre Dana Versasena (DVG) - tu imas modernijeg ratovanja sa zanimljivim ustvari videogame twistovima.
U wargameovima sto teza i veca pravila to bolje - to je onda dio solo experienca. Proucavas ih prakticki cijeli zivot, pomaknes svaki dan pokoji counter i polako se odiljas od svijeta :-D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post (ukupno 4):
priroda15ivanhrzgmiki0102juri006
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Nuuq »

priroda15 je napisao/la:Bok,

u zadnje vrijeme sam sve više počeo igrati solo (luzer :roll: ) pa me zanimaju prijedlozi dobrih only solo igara ali i igara za više igrača koje dobro funkcioniraju kao solo game. Za sada igram Castles of Burgundy: Card game, Friday, Peloponnes: Card game, Glen More, a nastojim nabaviti La Havre, Nusfjord, New Bedford, Nations: The Dice Game, Flip city, Glass Road, Walnut Grove, koje su navodno dobre za solo igru. Preferiram euro igre.

Thx na savjetima!
I ja počesto igram solo (dvije kćerke od 3,5 god i druga od 15 dana), tako da sam primoran.
Ono sto ja igram solo, uz kratke komentare:

Elder Sign - bitno je reći da imam sve exp za ovu igru, i ne mislim da bi core igru igrao puno. Sa exp, ovo je jako ozbiljna i zabavna igra. Ako možeš uz base nabaviti barem Gates of Arkham, nećeš požaliti. E, problem, nije euro. Tako da idemo dalje.

Mansions of Madness 2nd edition - idemo dalje.

Arkham Horror TCG - ama, dalje.

Lord of the rings lcg - dosadan sam, jelde?

Village - Eh, evo ga. Ja igram solo tako što koristim varijantu sa bgg. Trebaš pobjediti 'protivnika' koji kockom pravi svoje poteze. Veoma teško za pobjediti, ali zaista je odlična varijanta, vrijedna igranja.

Imperial settlers - ima oficijelnu campaign varijantu online. Ja sam već daleko došao sa Egipcanima. Dosta drugačija od 2p igre, ali jako zabavna. Ovo bi predložio ako nešto imaš plan igrati više puta. Zaista je kampanja super.

Five tribes - također ima official solo pravila. Nije mi sjelo kada sam igrao, moram opet probati.

Caverna - jako skupa za nabaviti samo za solo play, ali ako je planiraš igrati i sa drugim ljudima, stvarno je odlična igra. Posebno jer te solo priprema za multiplayer.

Shakespeare - meni najbolji solo euro.

I najbolji solo game koji sam igrao ikada This War of Mine - prolem sa ovom igrom je to sto nije euro i tema se neće svima svidjeti. Ali ako želiš heavy h game, sa bitnim odlukama i sa teškim posljedicama, ovo je dragulj.

Raspisao se ja, izvini. :)


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post (ukupno 4):
priroda15sadistikodlakarjuri006
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la priroda15 »

Puno hvala svima na vrijednim informacijama! Za početak ću probati solo Village obzirom da ga već imam.
slika
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Gordan »

Terraforming Mars i Scythe. Obje igre su top same po sebi, a neloše su i za solo play.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Gordan za post (ukupno 2):
priroda15juri006
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Deni »

lewis & clark je odlican solo, jer svakim tvojim potezom, dummy je korak blize pobjedi sto te tjera na cak i na intenzivnije razmisljanje nego u vise igraca
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 2):
priroda15juri006
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la priroda15 »

Milsio sam nabaviti Caverna : Cave vs. Cave za solo play. Jel igrao možda netko?
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Stips »

Ne znam za cave vs cave, ali 'običnu' Cavernu sam igrao solo i dobra je.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la mado »

Race for the Galaxy se može igrati solo od prvog proširenja na dalje (samo prvi arc doduše), ima 3 nivoa težine i nije loš način igranja (Keldon ili na mobitelima je ipak bolje, prirodnije).
Jump Drive ima nekoliko solo načina igranja koje je smislila ekipa na BGG-u, isprobao sam 2 i dobra su.
LOTR:LCG je odličan solo. Može se igrati pravi solo ili s 2 handa/decka kad se igra kao 2 igrača. Zapravo skoro svi coopi su dobri kao solo igre uz igranje proizvoljnog broja drugih igrača.
Provjeri solo igre na BGG-u: https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... aire-games (sortiraj si po ranku).
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
juri006
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”