Solo igranje

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la stoka »

eh, hapsburg eclipse...samo ja, dvije kocke i carstvo...kako ti ide?ja sam se doveo do razine da pobijedim svaki 2-3 put...
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la miki0102 »

stoka je napisao/la: 15 ožu 2018, 19:53 eh, hapsburg eclipse...samo ja, dvije kocke i carstvo...kako ti ide?ja sam se doveo do razine da pobijedim svaki 2-3 put...
Jučer sam po prvi put pobijedio sa preko 31 bod. Kocka me je baš srala, a i karte su se složile tako da sam uspio izbaciti iz igre sva bojišta osim balkanskog. Nekad imam problem što prebrzo igram pa neke opcije zaboravim. Uglavnom sam tu negdje na svaki 4 put pobijedim.
slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 588 puta
 pohvaljen: 577 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Stips »

K2 je dobar solo. Baš jučer igrao, bio preziheraš i završio sa svega 16 bodova. Po lijepom vremenu, po ljeti. Slijedeći put opet idem po lijepom vremenu po ljeti, ali moraju mi se oba popeti na vrh!

Skroz zaboravih koji jaki štimung stvara ova igra. Vremenske nepogode, aklimatizacija te odluka kad i gdje kampirati. I naravno oprez - ako ti koji penjač pogine, s njim odlaze i svi njegovi bodovi. Cijela ekspedicija na K2 u 30-ak min (solo).

U solo igri nedostaje zagrađivanje, ali to je riješeno time što baš svaki put izvlačiš oznaku rizika (inače je rezervirana samo za 'najagilniji' tim u potezu). Pa to kaj ne ideš okolo, ideš sporije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 3):
Vukozecmadojuri006
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la kockica »

Danas sam isprobao solo igranje sa Legendary Encounters: an Alien Deck Building Game i definitivno preporučam, pogotovo ako volite temu. Inače sam ljubitelj filmova o Alienima (mislim na prva 4, onaj Covenant se nisam ni potrudio nakon bljutavog osjećaja koji sam imao sa prometheusom).

Zadnja partija je završila tako da mi se onaj drek zalijepio za facu i nisam ga se uspio riješiti, pa sam nakon kraće trudnoće završio probijenog prsnog koša. Baš sam se uživio.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
Vukozecjuri006
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

Stipsonov je napisao/la: 20 ožu 2018, 10:56 K2 je dobar solo. Baš jučer igrao, bio preziheraš i završio sa svega 16 bodova. Po lijepom vremenu, po ljeti. Slijedeći put opet idem po lijepom vremenu po ljeti, ali moraju mi se oba popeti na vrh!

Skroz zaboravih koji jaki štimung stvara ova igra. Vremenske nepogode, aklimatizacija te odluka kad i gdje kampirati. I naravno oprez - ako ti koji penjač pogine, s njim odlaze i svi njegovi bodovi. Cijela ekspedicija na K2 u 30-ak min (solo).

U solo igri nedostaje zagrađivanje, ali to je riješeno time što baš svaki put izvlačiš oznaku rizika (inače je rezervirana samo za 'najagilniji' tim u potezu). Pa to kaj ne ideš okolo, ideš sporije.
kockica je napisao/la: 22 ožu 2018, 22:38 Danas sam isprobao solo igranje sa Legendary Encounters: an Alien Deck Building Game i definitivno preporučam, pogotovo ako volite temu. Inače sam ljubitelj filmova o Alienima (mislim na prva 4, onaj Covenant se nisam ni potrudio nakon bljutavog osjećaja koji sam imao sa prometheusom).

Zadnja partija je završila tako da mi se onaj drek zalijepio za facu i nisam ga se uspio riješiti, pa sam nakon kraće trudnoće završio probijenog prsnog koša. Baš sam se uživio.
E, obje ove već dugo gledam (K2 nešto duže). Već je prst bio na obaraču kod zadnje nabavke. K2 bi sigurno kupio: tema je skroz up my alley, a broj podržanih igrača (1-5) idealan za moje gaming okruženje (uglavnom igram u petoro ili solo). No K2 je trenutno nedostupan kod Slovenaca, a glavni razlog zašto sam odustao od Legendary Aliena je što moja ekipa ne želi ni primirisati coopu pa bi igra bila osuđena na solo igranje, a malo mi je cijena previsoka za isključivo solo priču.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la kockica »

Moram priznati da sam vrlo povoljno kupio aliena. Da li inace vrijedi koliko vrijedi? Hah, ima 600 kartica. Da, trenutno sam igrao samo solo, a negdje sam citao da u 5 bas i ne igra dobro. No osim coop, moze biti i semi coop, jer recimo igrac kojeg uspjesno oplodi facehugger, nadalje moze igrati kao alien. Nadalje moze se igrati gdje je jedan igrac izdajnik.

Postoji i ekspanzija koja odmah daje alienskog igraca, ali sada nebitno. Ako ti se nadje povoljna prilika ko sto se meni, iskoristi. Pokusat cu jos nekoliko partija igrati, pa mozda napisem podulji opis.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
juri006
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3369 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la dado »

Inače nemam naviku igrati solo ali danas me baš nešto uhvatilo.

Prvo sam igrao Hit z Road, simpatičnu zombi survival igru gdje u službenoj solo varijanti morate proći kroz deck i usput tamaniti zombije i skupljati bodove. Na kraju nisam baš oduševio rezultatski (taman sam bodovno ušao u 3. razinu od mogućih 6) ali barem sam preživio. :D

Zatim sam probao custom solo Pandemic varijantu sa samo jednim pijunom (specijalistom za karantenu), 5 kartica pandemije i povećanim hand limitom od 10 karata. Drugi puta moram smanjiti hand limit jer je ovako bilo prelagano, trebam malo to balansirati.

I onda sam za kraj probao custom solo Istanbul. Moram priznati da mi se ovo jako svidjelo. Isto moram još malo usavršiti pravila pa ću staviti ovdje.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post (ukupno 4):
Spectresadistikomadojuri006
slika
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Ahilya »

Imaš Hit Z road?? Velika mi je želja nabaviti tu igru. :ljubav

Dobra ti je i u solo varijanti? Je li dobar 2 player? Imaš kakve zamjerke igri? :D
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 473 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la priroda15 »

Ja trenutno najviše igram solo Glen More, inače jednu od najdražih mi igara. Iako igra službeno nije za solo igranje, postoje super solo pravila na BGG forumu.
Nekidan sam za solo play nabavio i Nations ali još nisam stigao proučiti pravila...
Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
juri006
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1256
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3369 puta
 pohvaljen: 1995 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la dado »

@Ahilya dobra mi je igra, nije sad za nekakve top 10 liste (osim možda produkcije) ali simpatična igra za odigrati tu i tamo.
Solo mi je super, 15 minutni filler.
U 2 već postaje zanimljivija zbog biddanja, tako da ima tu neku napetost.
U 3 nisam igrao ali igrali smo u 4 i svi smo poginuli. :D
Što je veći broj igrača moraš više paziti na biddanje jer kako biddaš sa svojim resursima možeš vrlo brzo ostati bez njih i onda si u banani.
Jedina zamjerka je rulebook koji je mogao biti bolje napisan.
Preporučam. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
Ahilya
slika
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”