Solo igranje

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Nuuq »

Još jedna igra za preporučiti. Architects of the west kingdom.
Solo mode je riješen preko autome i ima dva levela.
Svaka preporuka. Ima par videa na YT gdje ljudi igraju solo, pa se uvjerite.

slika
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
Vukozec
slika
Vatanen
Reactions:
Postovi: 414
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 252 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vatanen »

Samo napomena kako je Tiny Epic Galaxies službeno postala moja najigranija solo igra ikada. Iznimno je praktična i taktički izazovna. Nije sad to ne znam kakva dubina, ali je dovoljno dobra da se ne potroši brzo. Ima nekoliko nivoa težine, brza je i fora je u miru ap razmišljati o pazlu koji su kocke i planeti postavili. I inače je igra fora za dice taktičare ali po meni u više od 3 postaje nešto što ne bi trebala biti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post:
juri006
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

Moja prva partija Klanova. Evo report.

Finished with 118 points, which made me a "rookie", which is better than "n00b" at least.

+ Very randomizable, which means lots of replayability. Board is a 4-piece puzzle. Scoring tiles are randomly drawn. Contracts are randomly drawn from a large pool. Each Clan has its own special ability.
+ Clans and contracts are there to guide you in specific direction, to make your engine optimized and effective. And if one don't like the game to lead you, and you don't like variable player powers (in multiplayer), one can play without the clans (and scoring tiles). Then it becomes a sandbox.
+ Lots of stuff on the board, but once the board is set, gameplay is fairly quick. Player boards are nicely designed so it is very easy to keep track of how much everything costs, and how much income each player gets.
+ Game gives you very satisfactory engine building feeling and I am looking forward to try all the different types of engines that can be built.

- Very randomizable, which means setup and cleanup take almost as much as the gameplay itself.
- In the final (fifth) round I got the infamous "point salad" feeling. My engine got fairly large by that point and there were many ways I could get points, which means I was stuck for a while calculating: "If I buy this resources and buy and fulfill that contract I will get that much points, but in order to do so I need to spend these resources and slaughter that cow which will break my settlement, so I will loose that much points. Maybe if I sell this resources I can use the money to buy another cow, but off course then I will spend that resources which are also victory points in the end. Maybe if I ignore that contract and instead expand the settlement (points) and produce more goods (more points). But than I will not have the sixth contract which gives me 4VP." You get the picture (if this is something up your alley or not) :)
I hope in multiplayer game, beacuse other players can block the spaces on the board or take contracts you want, it will be easier to decide which route to take, without all that calculating.

slika
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Nuuq »

Igrao sam Architects of the west kingdom sa dva AI. Jedan deck, i vučem po kartu za oba ai. Sjajna varijanta. Probao je par ljudi na bgg, i generalno se sviđa ljudima. Naoravio sam tweak gdje u base deck dodam odmah dvije future schemes karte.
Necu više igrati sa jednim AI.



slika

slika

Igrao i prvu partiju solo Gugong. S obzirom na četiri multilayer partije prije, mogu reći da automa dosta dobro stimulira punu 2pl partiju. Preporuke.


slika

I na kraju, igrao prvo poglavlje House of danger.
Tacno ono što sam očekivao. Duhoviti mystery horror bez puno pameti, sa zabavnim odlukama. Sjajna.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
juri006
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la Vukozec »

Druga partija Clans of Caledonia, ovaj put sa klanom Campbell. Nakon što sam u prvoj partiji vidio o čemu se tu radi, u drugoj sam odlučio sve podrediti ispunjavanju export ugovora. Uzeo sam po dva ugovora u 1. i 2. rundi dok me to ne košta ništa. (odnosno, još i zaradim). Ukupno sam ih ispunio 6. Još sam samo pazio da maksimalno iskoristim scoring tile VPe na kraju svake runde u kombinaciji sa pripremom za ispunjenjem ugovora. Širenje settlementa sam potpuno ignorirao, nisam dobio nikakve VP za to i dohvatio sam samo jedan bonus port tile. Na kraju su mi ugovori (export goods i 6 tileova) donijeli 105 bodova, scoring tiles 30+, te sam još 10ak skupio na preostali novac i converted goods. Ukupno 150 bodova, rang Expert.

S obzirom da sam već u drugoj partiji došao do skoro najvišeg ranga, preostaje mi još probati svaki klan i pokušati uloviti preko 161 bod (što će me kvalificirati kao Genius). Nakon toga ne vidim neki veliki izazov u solo modu.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
juri006
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la gogo666 »

Evo ti izazov

https://cocautoma.github.io/#

Official automa
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
Vukozec
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Nuuq »

Evo super stvari. Lik je napravio par automa kao web app.
Većinom su unofficial, ali su testirane i provjerene.
Znam,recimo, zasigurno da je Trajan odlicna.
Kaze da ce praviti još. Baš planiram prihvati Marco Polo večeras.

https://www.boardgamegeek.com/geeklist/ ... al-automas
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Solo igranje

Post Postao/la Nuuq »

gogo666 je napisao/la: 21 ožu 2019, 14:15 Evo ti izazov

https://cocautoma.github.io/#

Official automa
Hehhe sad vidim da si već objavio :)
Al na geeklist je preglednije
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la gogo666 »

Nabavio nedavno Star Trek Frontiers, sto je Mage Knight reskin.
Mage Knight je godinama broj 1 na BGG ljestvici Solo igara

Igra podrzava 1-4, igrao sam i u 2, isto odlicna.
problemi su sto ima 1000pravila, jako je komplicirana i dugacka. Moja jucerasnja partija je trajala od 21 do ponoc, i uspio sam odigrati 5 od 6 rundi, al sam vidio da vise nemam sanse za pobjedit Borga pa sam odustao i isao spavat.

slika

Za Trekkie koji vole kompleksne Euro-like igre, ovo je nerdgazam
Rekao bih nesto između deckbuildera s puuuno optimizacije i nekakvog Ameritrash crawlera ili RPGa, neznam,, ne igram bas takve igre pa sam vjerojatno fulao u procjeni.

Apsolutne preporuke. Igra je vrh.
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post (ukupno 2):
kockicajuri006
slika
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Solo igranje

Post Postao/la vedran87 »

Terraforming Mars, samo base game

Ne znam jel već ko napisao, pa eto svejedno, moji dojmovi.

Nedavno sam naučio igrati, a ubrzo nakon toga i kupio svoju kopiju Terraforming marsa, multiplayer varijanta me oduševila, super mi je igrat s drugima, a za ovaj topic evo i mojih komentara za solo varijantu.

Pros:
Vrlo jednostavna pravila koja se lako pamte i prate. Ima ih dosta no sve je doslovno nacrtano ili na karticama ili na ploči jednom kad znaš što je što ide veoma glatko.
Relativno kratka solo partija ( cca 30 minuta za one koji znaju sve kartice i što im treba za solo, a što ne, neiskusnima bi moglo trebati puno više ako će čitati kartice učiti ih i pokušavati razumijeti što rade).
Preporučujem kao solitaire solo igru srednje kompleksnosti, koja se može relativno brzo odigrati onima koji ne očekuju neku veliku dubinu i kompleksnost


Cons:
Nema automatona, igra je čisti solitaire, ili postigneš u zadanom roku što igra zahtjeva ili ne.
Mnoge kartice su ili beskorisne ili skoro pa beskorisne za solo play tako da ovisno o sreći dobar dio partija će jednostavno bit nemoguć za pobjedit.
Fali tu neka dubina. Ili dobiješ kartice koje će ti pomoć i nosit te u teraformiranju ili ne. Odigraš ih i pustiš da te nose, zadnjih 3-4 poteza je malo dublje razmišljanje ak je gusto kak najbolje iskombinirat da se sve napravi i onda igra završi ili si uspio ili nisi.
Puno preskupa ako se koristi samo za ili uglavnom solo play, definitivno ne preporučam samo za to osim ako vam netko ne može posuditi.


Konačni zaključci:

Meni je kao solo igra malo ipak prelight. Blijedi u usporedbi s igrom u 2 ili 3 igrača, jednostavno igra izgubi previše kad se igra solo varijanta, mnogi djelovi igre se uopće ne koriste jer je solo varijanta balansirana da bude tight i zahtjevna i osim ako se dobije baš neka super OP kombinacija sumnjam da će mnogi moć napuhat svoje bodove preko awardova ili milestonova i slično.

Razmišljao sam da probam izbaciti sve kartice koje smatram beskorisnim ili jako malo korisnim za solo play no bojim se da bi to unistilo balans i učinilo solo varijantu prelaganom pa nisam nikad ni probao.


Ipak stavljam ovdje preporuku da se igra proba a evo i zašto.

Da me je netko prije 10 godina naučio igrati solo varijantu terraforming marsa, prije nego su me ostale igre i multiplayer varijanta terraforming marsa razmazile vjerojatno bih uzivao u njoj.

Tako da mislim da se isplati probati, i mislim da će za neke igra pogoditi taman onaj dobar omjer kompleksnosti i ne kompleksnosti, pogotovo ako vas nije briga dal se koristi cijela igra ili ne i neće frustrirati one partije gdje nikako ali bas nikako u prvih 3-4 poteza kad je to najkljucnije ne dobijete kartu ili dvije koja ce vas nosit kroz igru :).

Osim toga moja sestra još uvijek zna provest 30 minuta do sat vremena pred kompom igrajući spider solitaire u 2019 godini... tako da sigurno ima tamo netko kome će i terraforming mars čak u solo verziji biti i više nego dovoljan, zanimljiv i zabavan :D.



Ipak, puno više preporučam u više igrača za one koji vole takve vrste igara igra je ne mogu to više naglasiti, pre pre pre dobra :).
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran87 za post (ukupno 2):
kockicajuri006
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”