Scythe

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

Otkako sam nabavio igru, nisam je uspio često zaigrati pa nisam ni znao kako bih je ocijenio. Otkako unazad dva tjedna igram solo prvo sa jednom pa sa dvije autome, osnovna igra mi je postala čvrsta devetka i visoko mi se popela na osobnoj top listi (mana mi je samo to postavljanje). Znači za one koji nisu baš wargameri, koji ne žele stalno pratiti tekstove, i koji žele veliku reigrivost, preporučam :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
grof
Avatar
ronin
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 11 pro 2013, 14:05
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 109 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la ronin »

Jel ima netko možda metalne novčiće?

Da li bi mi netko mogao reći koja je debljina onog prvog najmanjeg?

Gledam da si te kupim za Rising Sun (jer budala to nije napravila kad je bio KS)
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Scythe

Post Postao/la smurfORnot »

Za rising sun sam u zeo jedne od ovih:
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... autifyAB=0
Nama odlični, da ne pričam da koštaju kikiriki u usoredbi s bilo kojim bgg coinsima.

Imaš više selera pa slobodno gledaj koji ti najviše pašu, iako su svi vjerojatno isti klinac.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
dlakar
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la dlakar »

smurfORnot je napisao/la: 24 ožu 2018, 10:27 Za rising sun sam u zeo jedne od ovih:
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... autifyAB=0
Nama odlični, da ne pričam da koštaju kikiriki u usoredbi s bilo kojim bgg coinsima.

Imaš više selera pa slobodno gledaj koji ti najviše pašu, iako su svi vjerojatno isti klinac.
Dobro si se sjetio. Izgledaju super.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
ronin
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 11 pro 2013, 14:05
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 109 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la ronin »

Kupio sam već neke Feng shui, ali su stvarno pretanki. Fora su ali lagani i tanki
Kakvi su ovi?
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la dado »

ronin je napisao/la: 23 ožu 2018, 23:32 Jel ima netko možda metalne novčiće?

Da li bi mi netko mogao reći koja je debljina onog prvog najmanjeg?

Gledam da si te kupim za Rising Sun (jer budala to nije napravila kad je bio KS)
Imam ja, najmanji ti je negdje 1,5 mm i dosta je lagan i mali.
Možda da pogledaš one iz Tokaida, tematski odgovaraju, a čine mi se i dosta debeli.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
ronin
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Scythe

Post Postao/la smurfORnot »

ronin je napisao/la: 24 ožu 2018, 11:07 Kupio sam već neke Feng shui, ali su stvarno pretanki. Fora su ali lagani i tanki
Kakvi su ovi?
A gle, nisu nešto debeli, ali imaju sasvim ok težinu i feel u usporedbi s plastic koje dobiš. Naravno da vjerojatno nisu na razini onih od 20$ kolko su došli CMON-ovi, ali zato ih dobiš samo za 25% cijene...Ja sam osobno sasvim zadovoljan omjerom uloženo-dobiveno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
ronin
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la dado »

slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la Valsim »

Ovo mi je otkriće dana. Kladim se da niste znali da smo umalo imali pravu Scythe varijantu I. Svjetskog rata. Tko zna kakav bi bio razvoj događaja da je rat uistinu još dulje potrajao, i da su se neki događaji nešto drugačije odvili, kakve bi sve lude uređaje ljudi izmislili.

Bez daljnjeg odugovlačenja, dame i gospodo, predstavljam vam Tsar tank.

Tsar Tank: The World's Strangest Combat Vehicle

slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 7):
Burt Macklindadodendarii42sadistikostokamadomadcow1982
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Pozdrav svima, i isprike što upadam u očito dobro razrađeno društvo iznebuha, ali registrirao sam se upravo samo da bih dodao svoj glas i mišljenje o ovoj igri. Kupili smo je u subotu (prije koji dan, dakle) i imali prilike odigrati nekoliko partija. Nismo dugo u svijetu društvenih igara (možda pola godine) i zasad smo se uglavnom vrtjeli oko Catana i Ticketa.

Uglavnom, Scythe je pravo osvježenje. Nemam ništa protiv Catana i Ticketa, to su zabavne igre, ali jako repetitivne, odnosno nemaš puno nijansi u njima. Pogotovo u Catanu gdje, ako se u početnoj fazi usosiš i krivo se postaviš ili ti kocka nije naklonjena i imaš šugave brojeve, samo sjediš i kiseliš se dok drugi igraju. U Scytheu je situacija zbilja drukčija i to mi se najviše sviđa. Uvijek je dinamično, a sama količina mikrovarijacija u igri je dovoljna da svaku partiju pretvori u jedinstvenu.

Ono što me posebno oduševilo je knjižica s pravilima. Netko (dobro, ne netko nego tvorac igre) je fakat sjeo i zamislio sve moguće scenarije, gdje bi se igrači mogli zbuniti ili posvađati, te ubacio rješenja. Stvarno je malo prostora ostavljeno za "ok, koji kuki ćemo sad, idi guglaj!" situacije. To je pogotovo očito u solo modu.

Igru posjedujem jedva četiri dana, a već slinim za airshipovima, no moram se kontrolirati, kupnja osnovne igre me bacila u bankrot. Pokušavam nagovoriti bolju polovicu da se malo ohrabrimo i počnemo pojavljivati u vašoj udruzi na igranjima, jer bismo htjeli, well, igrati, a i isprobati ostale igre koje imate u ponudi prije nego se odlučimo na kupnju za doma. No eto, malo pomalo. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 8):
kockicadlakardadogrofdendarii42sadistikoPapavermado
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”