Scythe

Pitanja vezana uz društvene igre
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Meni su nekako dragi, ali slažem se da ih ima takvih koji daju trule izbore, a sad se ne sjećam napamet iz pravila mora li se odabrati nešto... Nekad se dogodi baš da te uništi. Inače prva opcija je uvijek vanila, ali kod novih encountera ne možeš se pouzdati da ćeš uvijek proći lišo... ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
realuka
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la T0mo »

Da se ja vratim na Scythe, nakon nabavljenih svih ekspanzija i odigranog Rise of Fenrisa...

Scythe moja prva ljubav u Board gejmingu :)
I za sada još uvijek jedna od najboljih igara koje sam igrao.

Odigrao sam puno partija, prije nego sam nabavio Rise of Fenris (oko 50 valjda), te sam jedva čekao ga odigrati jer su ga hvalili kao jednu od najboljih ekspanzija uopće.
Igrali smo u 4 igrača, jednu partiju po večeri, što malo razvodni priču, pogotovo jer se neke epizode završe vrlo brzo, pa se lagano daju odigrati 2 partije u jednoj večeri.
Sama priča... Nije loše, ali moram priznati da sam očekivao nešto više, bar da su same partije višpe povezane pričom i da kraj svake partije više utječe na slijedeću partiju, ali ok.
Odlično je što nakon toliko odigranih partija, svaka epizoda donese nešto novo i totalno promijeni način igre, tj. taktike. Ono što je loše, što se neke partije, pogotovo sa nekim frakcijama (čitaj Rusi), daju završiti u par poteza. Tako da dosta ovisi koju frakciju dobiješ. Tokom igre se ima mogućnost mjenjati frakcije, što donekle spašava stvar. Osim samog taktiziranja za pobjedu, dodatno treba taktizirati koje zvjezdice ostvariti radi konačnog bonusa u Campaign logu. Odlični su moduli i njihov prijenos kroz kampanju, te samo nadograđivanje vlastite frakcije.
Upravo ti moduli su ono u čemu igra zapravo oduševljava i sve ono što donese igri nakon kampanje.

Scythe koji je i ovako dosta kompleksna igra, sa Wind Gambit ekspanzijom i raznim modulima iz Rise of Fenris je grdosija od igre. Možeš uzeti Scythe i odigrati ga kroz sat, sat i pol relativno lagano, ili uključiti sve moguće ekspanzije i module i imati totalno drukčiju igru sa brdom taktiziranja. Nisam još probao, ali morati ću :) Sami brodovi već donose dosta toga.



Uglavnom, kampanja kao kampanja 8/10, sve ono što Rise of Fenris donese u svijet Scytha 9/10.
Možda sam malo pristran :) i s tim da nisam još uopće probao igrati Scythe sa modulima, nakon što smo završili kampanju. Tako da možda kada probam ocjena padne, a možda i naraste na 10/10.
Ovi su korisnici zahvalili autoru T0mo za post (ukupno 5):
dadoroverandomtanelornledeni56Antomon
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ja bih se generalno složio s tobom. Mi smo odigrali kampanju dvaput udvoje (nismo uspjeli dobiti više ljudi da se posvete... :D), bilo je zabavno i mislim da mi je najdraži dio bio upravo to - planirati zvjezdice po logu, jer je to nekako najvažnije čini mi se. Dosta mijenja igru jer više nije cilj samo "daj 6 što prije!".

Ali isto tako kampanja ko kampanja je onako, okej, no više se veselim modulima i kombinacijama koje pružaju. Uz modularnu ploču stvarno je veoma široka igra. Iako, moram priznati da je više ne igramo udvoje. Ne znam, s dva igrača mi je kao kajgana bez soli ili salata bez nečeg malo kiselog u sebi.
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la T0mo »

Da, iako mi je ok i u dvoje i tako sam i odigrao 90% partija, pokaže pravi sjaj u više igrača.
Ovi su korisnici zahvalili autoru T0mo za post:
CrazyBunnyGuy
slika
ledeni56
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 28 vel 2021, 15:03
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la ledeni56 »

Da se ubacim kad se već priča o Rise of Fenris

Nedavno sam nabavio Rise of Fenris i malo krenuo citati pravila, ali nisam daleko dosao jer si ne želim spojlati kampanju. Čitao sam do dijela gdje kaže STOP HERE (str. 4). Vidio sam da su na drugoj strani pravila za automu pa sam i to još pogledao :)

I sad mi nije jasno, a ne želim previse kopati dalje po uputama da ne vidim nešto sto ne bih trebao, jel Automa igrač obavezan prilikom određenih kampanji, ili je kroz svih 8 opcionalno imati Automu? To mi je dosta bitno jer ne znam pravila za Automu, a bilo bi dobro da to naučim ako će trebati, da ne moram ekipi zaustavljati igru da naučimo igrati Autommu usred neke kampanje :D
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Automa ni za jednu partiju kampanje nije obvezna, bez brige. To je samo ako soliraš pa da imaš šanse odigrati ekspanziju. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
ledeni56
T0mo
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 29 sij 2020, 07:47
Ima zahvala: 62 puta
 pohvaljen: 158 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la T0mo »

DA, automa je samo ako igraš solo, ili želiš igrati sa njom :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru T0mo za post:
ledeni56
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

Automa je dobra i za dva igrača. U principu nije problem svladati pravila ta nju, najkompliciraniji dio na početku je kako upravljati pokretima autominih jedinica, ali kada skuzis logiku promicanja tvornici (ili po pravilima iz fenrisa nekoj od home base), to postane vrlo jednostavno.

Za igru udvoje koristimo dvije autome tako da su postavljene između nas ( primjerice redoslijed žena, 1.automa, ja, 2.automa).

Kada netko od ljudskih igrača završi svoj potez, odmah upravlja automom kako bi se sljedeći ljudski igrač pripremio. Samo upravljanje automom traje oko minutu dvije po potezu.

Nikad ne bih igrao bez sutome za tako mali broj igrača.

Postoji inače i aplikacija za upravljanje automama.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 2):
ledeni56realuka
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

ScytheKick, izvrsna aplikacija, ali dosta fiddly tj. treba joj doslovno SVAKU promjenu na ploči dodati tako da bi znala izračunati pomak autominih jedinica. Inače je aplikacija izvrsna, stvarno.

Ja nikako svog da nagovorim da ubacimo barem jednu automu u naše igre udvoje! Svaki put "ma ajde nemoj sad, mrzim robote" :P
ledeni56
Reactions:
Postovi: 6
Pridružen/a: 28 vel 2021, 15:03
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la ledeni56 »

Vidio sam ScytheKick, ali čini mi se kao dosta skupa opcija nakon sto se doda premium za vise igraća, expanzije i ostali dodatci koji se nude...

Jeste probali smanjiti mapu za igre u manje igraća, ja sam recimo izrezao od papira neke hexove s kojima smanjujem mapu za manje igraća kako bi potaknuo veću interakciju i više borbi.



slika
slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru ledeni56 za post (ukupno 2):
realukakockica
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”