Scythe

Pitanja vezana uz društvene igre
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

Ja se pak ne žurim, znam da ću ovo imati prije ili kasnije, ali toliko mi je slabo napeto da ću pričekati.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Meni je sve napeto kad je tih nekoliko igara u igri (oh, snap), uključujući Scythe, nestrpljiv sam i osjećam već dopamin kako me šuka od pomisli da sam si to naručio (imamo li mi neki odjel za liječenje od ovakvih tipova ovisnosti?)
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
kockica
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

Ma kako te ne bih razumio, ima i ja par takvih ;)
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la dlakar »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 30 svi 2019, 08:30 Meni je sve napeto kad je tih nekoliko igara u igri (oh, snap), uključujući Scythe, nestrpljiv sam i osjećam već dopamin kako me šuka od pomisli da sam si to naručio (imamo li mi neki odjel za liječenje od ovakvih tipova ovisnosti?)
Bauštela. 100% provjereno.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

https://igranje.hr/recenzije/scythe-the-rise-of-fenris/

Ono malo što se pisalo je da je to sjajna ekspanzija, zanima me je li još netko imao iskustva slična mojima?
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la dendarii42 »

kockica je napisao/la: 20 svi 2020, 16:40 https://igranje.hr/recenzije/scythe-the-rise-of-fenris/

Ono malo što se pisalo je da je to sjajna ekspanzija, zanima me je li još netko imao iskustva slična mojima?
Mene je oduševila. S ekipom smo ju odigrali u tri sesije. Doduše to nam je ispao overkill i Scythe nismo taknuli idućih nekoliko mjeseci. A od novih modula koristimo samo rase.

Ali priča mi je super iskoncipirana. I to kako se malo po malo elementi dodaju, a sve je iskoristivo za daljnje igre nevezano uz kampanju.

EDIT (nakon što sam pročitao tvoju recenziju :D ): slažem se s tobom što se tiče finala. S ostalim neću u detalje zbog spoilera.
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la Antomon »

Mi smo bili jako zadovoljni sa Rise of fenris, cijelu kampanju smo odigrali u 3 (ista) igrača.
Mogu govoriti samo osobne dojmove, ali krenuvši u kampanju sam očekivao Scythe sa novim elementima i kao što si sam utvrdio, dobiješ Scythe sa novim elementima.
Ja sam imao velika očekivanje od osnovne igre, najviše jer se reklamirala kao hibrid (euro+ameritrash), imala ogroman hype itd. Nakon 2 partije je usljedilo razočaranje, ali sada nakon odigranih 10-tak partija (+ Fenris kampanja) mi je solidna igra. Scythe je čista optimizacijska euro igra, dobiješ fakciju, dobiješ svoj board i cilj ti je u što manje poteza ostvariti što više ciljeva, ko to prvi napravi, je pobjedio.

Fakcije u osnovnoj igri su pomalo dosadnjikave jer se sve užasno sporo kreću, svaka iduća fakcija koja je izlazila je imala bolje kretanje i time je bila zanimljivija za igranje, pa je i borba dobila malo više šanse.

Rise of fenris se isplati svakome tko voli Scythe, ne radi kampanje, nego što dobije sve nakon odigrane kampanje.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

Iskreno, ja sam prvi put poslao igru u klinac sa četvrtom epizodom. Prvo smo bezveze potrošili lovu za one perkove, ne znam kak da ih prevedem, a onda igra završi u nekoliko poteza jer se moja žena sa novom frakcijom brzo razmiljela po mapi pogotovo jer se mogla kretati u svakom potezu dok sam ja bio hendikepiran kretanjem svaki drugi potez i sama ostvarila većinu stvari ključnih za završetak igre čime je dobila dobre setup bonuse za daljnje igre.
Zadnja izmjena: kockica, dana/u 20 svi 2020, 17:13, ukupno mijenjano 1 put.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la kockica »

Antomon je napisao/la: 20 svi 2020, 17:02 Mi smo bili jako zadovoljni sa Rise of fenris, cijelu kampanju smo odigrali u 3 (ista) igrača.
Mogu govoriti samo osobne dojmove, ali krenuvši u kampanju sam očekivao Scythe sa novim elementima i kao što si sam utvrdio, dobiješ Scythe sa novim elementima.
Ja sam imao velika očekivanje od osnovne igre, najviše jer se reklamirala kao hibrid (euro+ameritrash), imala ogroman hype itd. Nakon 2 partije je usljedilo razočaranje, ali sada nakon odigranih 10-tak partija (+ Fenris kampanja) mi je solidna igra. Scythe je čista optimizacijska euro igra, dobiješ fakciju, dobiješ svoj board i cilj ti je u što manje poteza ostvariti što više ciljeva, ko to prvi napravi, je pobjedio.

Fakcije u osnovnoj igri su pomalo dosadnjikave jer se sve užasno sporo kreću, svaka iduća fakcija koja je izlazila je imala bolje kretanje i time je bila zanimljivija za igranje, pa je i borba dobila malo više šanse.

Rise of fenris se isplati svakome tko voli Scythe, ne radi kampanje, nego što dobije sve nakon odigrane kampanje.
Dobro rečeno za kretanje, posebice su užasni Albion i Japanci, a oni infrastrukturni modovi bi mogli imati učinak kao i Prelude u Marsu.
Avatar
Vintijakna
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 04 sij 2019, 20:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 92 puta
Kontakt:

Re: Scythe

Post Postao/la Vintijakna »

Meni stvarno nije bila nis posebno... Igrao sam sa dragom + 2 autome. Ocekivao sam (nadao sam se) da ce story bit nes konkretnije. Moduli su ok, no nis posebno osim rasa novih. Ne znam, mozda sam imao prevelika ocekivanja jer su sve kritike bile predobre...

6/10
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vintijakna za post (ukupno 2):
kockicaAntomon
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”